Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokaöcsémnek csak a munka...

Az unokaöcsémnek csak a munka a fontos, a családját hanyagolja. Hogyan lehetne belátásra bírni, hogy rossz az amit csinál?

Figyelt kérdés
Az unokaöcsém tipikus helyezkedő, karrierista. Semmi nem fontos neki, csak, hogy dolgozzon és minél több szakmájabéli embert ismerjen meg, amivel előre léphet. Tisztelem és becsülöm a kitartásáért, de azt nehezen tudom/tudjuk elfogadni a családban, hogy emiatt nem foglalkozik a rokonaival. Szinte már csak a szüleivel tartja a kapcsolatot, de semmilyen más családi eseményre nem jön el, hiába hívjuk. Mindig arra hivatkozik, hogy későn szóltunk és nem tudja megoldani. Lassan már mindenki haragszik rá emiatt. Akármilyen esemény van csak a szüleit sajnálom, amiért szégyenkezniük kell miatta. Hogyan lehetne vele beszélni, hogy rossz az amit csinál és ne sz*rja le azokat, akik számítanának rá?
dec. 4. 03:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem látok problémát.
dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 8 éve nem járok rokoni meg a fszom kötelező jópofizásokra... :D


Az meg nem érdekel, ki mit gondol, vagy ki "szégyenkezik" emiatt. Van saját életem, a családom olyan, amilyen "szégyenkezés" helyett inkább magukba nézhetnének, miért menekült el az összes "gyerek" legalább 100 km-re onnan.


A távolabbi rokonokkal meg már szerintem 25 éve nem találkoztam. Nem érdekelnek.

dec. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem arról szól a kérdés, hogy a gyerekeit hanyagolja el!


Ember, ha jól értem neki nincs, családja, a rokonok nem a családja!

Olyanba fektet energiát, ami megtérül, nem ilyen pofavizites baromságokba, már bocs de te hol élsz?

Nem a szocializmusban élünk, hogy unalmukban az emberek összejárnak a rokonaikkal.

dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
87%
13-as: Ezt minden irónia nélkül kérdem: a szocializmusban a rokonok unalmukban összejártak? Bocsi, csak azért kérdem, mert ilyen az anyai nagyszüleimnél fixen nem volt-őket még ismertem is-, de az apai nagyanyám sem ápolt kapcsolatot a rokonokkal-ő még a születésem előtt elhunyt-.
dec. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

#14


A 90-es években, sőt mikor gyerek voltam, még a 2000-es évek elején is gyakori volt, hogy több, család összejárt havonta többször is.


Nyilván nem volt olyan pörgős az élet.


Mai világban a szüleikhez nem mennek havonta az emberek, nagy családi összejárás, nálunk már nincs.

Van unokatestvérem, akit 5 éve nem láttam, pedig gyerekkorunkban majdnem minden hétvégén jöttek.

dec. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Miért gond az, hogyha a nagyobb család összejön néha? Kezdem azt érezni, hogy egy lelketlen világban élünk, ahol már az emberi kapcsolatok senkinek nem számítanak.
dec. 4. 12:07
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond ha összejöttök, az a gond, ha valakire rá akarjátok kényszeríteni meg leköpköditek, mert ő ezt nem igényli. Ez a gond!
dec. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem a világ a lelketlen, ti vagytok a hülyék. Ráerőszakoljátok magatokat erre a rokonra.

Nem kíváncsi rátok.

dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond, csak el kell fogadni, hogy mindenkinek más az értékrendje, nincs ideje, energiája vagy kedve. Nem tudod ráerőszakolni magatokat senkire sem.

Tényleg olyan nehéz érteni, hogy sokfelé kell alkalmazkodni, folyton rohanás az élet és nem biztos, hogy mindenkinek megoldható a rokonokkal való összeülés rendszeresen?

Írtam már, nekem is van például családom, testvérem és anyám, de a ferejm családja alig akarja elfogadni, hogy néha velük is szeretnénk lenni. Mindenhol egyszerre nem lehetünk. Fogadd el és örülj, ha néha el tud menni hozzátok is, de nem reális szerintem az elvárás, hogy minden nyikkanásra csak és kizárólag ti legyetek a porondon.

dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

16-os, az a baj, amikor ELVÁRJÁTOK xy-tól, hogy ő legyen ott, azután meg szégyenkeztek, kibeszélitek, elhordjátok mindennek, amiért nem megy.


Csendesen megjegyzem, nagyrészben EZÉRT nem megy - én sem megyek olyan emberek közé, akik a szemembe jópofiznak, a hátam mögött meg kibeszélnek.

dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!