Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az unokaöcsémnek csak a munka...

Az unokaöcsémnek csak a munka a fontos, a családját hanyagolja. Hogyan lehetne belátásra bírni, hogy rossz az amit csinál?

Figyelt kérdés
Az unokaöcsém tipikus helyezkedő, karrierista. Semmi nem fontos neki, csak, hogy dolgozzon és minél több szakmájabéli embert ismerjen meg, amivel előre léphet. Tisztelem és becsülöm a kitartásáért, de azt nehezen tudom/tudjuk elfogadni a családban, hogy emiatt nem foglalkozik a rokonaival. Szinte már csak a szüleivel tartja a kapcsolatot, de semmilyen más családi eseményre nem jön el, hiába hívjuk. Mindig arra hivatkozik, hogy későn szóltunk és nem tudja megoldani. Lassan már mindenki haragszik rá emiatt. Akármilyen esemény van csak a szüleit sajnálom, amiért szégyenkezniük kell miatta. Hogyan lehetne vele beszélni, hogy rossz az amit csinál és ne sz*rja le azokat, akik számítanának rá?
dec. 4. 03:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember el kell így fogadni.
dec. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a maga módján szeret benneteket, de nincs igénye a familiáris találkozókra. Ha lenne, megoldaná.
dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

“ van csak a szüleit sajnálom, amiért szégyenkezniük kell miatta.”


Már miért kellene szégyenkezniük?!


Önálló, szuverén személyiség, független a szüleitől.

dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Pont az ilyen rokonokat tiltottuk le a férjemmel a pcsába, mint ti. Mi az már, hogy szégyenkezik bárki is, mert nekem semmi kedvem a pofamutogatáshoz meg a családi banzájhoz? Dolga van, hagyjátok békén.

Az is lehet, hogy kapcsolata van, de amilyen minden lében két kanál társaság vagytok, nem köti az orrotokra, mert még azt is kibeszélitek… Gusztustalan egy család vagytok…

dec. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Szerintem nem egy olyan nagy elvárás, hogy megjelenjen, ha nagy ritkát összegyűlik a család. Ha mindenki meg tudja oldani, akkor ő miért nem?
dec. 6. 15:16
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Mert semmi kedve hozzátok.

Nézz már magadba, ember. Itt nyivákolsz miatta, kibeszélitek a családban, aztán elvárjátok, hogy elmenjen jópofizni veletek. Veletek, akik azon csámcsognak, hogy nem akar veletek lenni meg jaj milyen szégyen ez már….

Ki akar ilyenekkel együtt lenni?

dec. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
100%

Te tiszta hülye vagy komolyan. És akkor még szépen fejeztem ki magam.

Mi az, hogy "elvárás"?! Ez a baj, hogy ti kötelezően elvárjátok, hogy menjen jópofizni veletek. Igen, veletek, akik kibeszélitek meg szégyennek tituláljátok a viselkedését. Ultra gázak vagytok egytől-egyig.

Semmit nem kell megoldania, amit NEM AKAR. És elég egyértelmű, hogy nem kíváncsi rátok, amit a stílusodból és hozzáállásodból abszolút meg is tudok érteni. A szüleivel tartja a kapcsolatot, belőletek meg nem kér, tessék szépen elfogadni és leszállni róla.

dec. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem csoda, hogy nem akar.

Ez tipikus mérgező, bántalmazó közeg, ahol elvárás van, nem lehet nemet mondani, magyarázkodni kell, ott nincs szeretet.


Sajnos én is ilyenben nőttem fel.

Mellette pletykásak és kakikeverők is a tágabb rokonságom, így ma már nem tartjuk a kapcsolatot.


Volt, aki számon kért, hogy én miért nem mentem el X és Y temetésére, nem szeretem a temetéseket.


Amúgy is introvertált vagyok, a testvérem is, gyerekkorunkban még elvittek a szüleink pl esküvőre minket, és mi csak ültünk ott, még mások dorbézoltak.

Felnőttként hagy döntse már el mindenki hová megy és hová nem!

dec. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!