Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A sógornőm szerintem irigységb...

A sógornőm szerintem irigységből hidegen bánik a lányunkkal, és mióta megszületett a lányom, velem is? Jól látom? Erre van megoldás?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy tanácsokat kérek-e vagy csak megerősítést. Valahol irreálisan érzem ezt leírni, de mégis olyan, mintha irigykedne arra, hogy nekem született egy lányom, neki meg nem, s ezt utálattal mutatja ki.


A sógornőmnek (pontosabban a férjem sógornője/öccsének felesége) van 3 fia. 9,7, 2 évesek.

Nekem van egy 6 éves fiam és egy 3 éves lányom.

Amikor terhes lettem a fiammal, és elmondtuk nekik, az volt az első reakciója, hogy de jó, DE hálisten, hogy fiú, mert ő akar először lányt szülni a családba. Ez a reakció nekem mindenhogyan furcsa lenne, de ezt annak tudatában reagálta, hogy én 3 év után estem teherbe lombikkal+2 vetélés után. Nekem ilyen helyzetben nem ez lenne az első reakcióm a kismamának, nem azt hangoztatnám, hogy ismét magamra gondolok, csak támogatnám. (Én támogattam is a babázásait, terhességeit amíg én vártam a gyerekre. Bár valahol picit irigykedtem rá, sosem mutattam ki felé, a gyerekeit meg imádtam az első perctől fogva).

Tehát, megtudta, hogy fiam lesz, lenyugodott, örült velem.

Mikor másodszorra terhes lettem spontán, és megtudta, hogy kislány, akkor meg odaszúrta, hogy náluk is lesz harmadik, lehet, hogy kislány lesz. Lett is harmadikuk, de fiú. Egy szép, egészséges fiú gyerek, aminek ugyanúgy lehet örülni, mint egy kislánynak. Persze ő biztos lazábban vette vagy fene tudja, mert állítása szerint neki minden gyerek 1-2 hónap után összejött.

Na de a lényeg: Amióta megvan a lányunk, a sógornőm folyamatosan kivételez a fiammal. Jobb ajándékokat kap, mindenben neki ad igazat, szinte elnyomja a lányomat, érezteti kettejükkel, hogy a fiamat szereti, a lányomat nem.

Egy múlt hétvégi példa. Ő jött át hozzánk, áthozott valamit, és volt nála csoki, adott belőle a gyerekeknek. A lányom nyújtotta a kezét, és lehurrogta, hogy ő nem választhat először, mert a fiam választhat elsőnek.

Vagy ajándékok terén a lányom olyanokat kap tőle, aminek egy gyerek még nem örül. Pl zoknikat, dekort a szobájába. A fiamnak meg az aktuális kedvenc játékát vette karácsonyra, úgy, hogy együtt adta oda a gyerekeknek. A lányom ezen el is keseredett, majd nagycsalád előtt hisztisnek, elkényeztetettnek nevezte.

Nagyra értékelem, hogy a fiamnak mindig szép ajándékokat vesz, nem is tőle sajnálom, hisz én egyformán szeretem mindkét gyermekemet. Az bánt, hogy arra használja a fiamat, hogy elnyomja a lányomat. Máshogy szól a fiamhoz, neki ad mindenben igazat, neki vesz klassz ajándékokat, a lányomat meg szóhoz sem engedi, nem szentel neki figyelmet.

Próbálom is leredukálni a találkozások számát, de ez nehéz. A fiam szereti a “sógornőmet”, sőt, a lányom is meg akar veszni a figyelméért mindennek ellenére.


márc. 9. 05:16
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként egy olyan, már nőként mondom, akinek a szülei pontosan ennyire álltak ki mellette: mióta elköltöztem évi egyszer nézek rájuk.


Nem érdekel, mi van velük, gyávák voltak kiállni értem - egész életükben, úgyhogy így jártak.

márc. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 Darius- ***** válasza:
29%

39 -Már egyszer leírtam miért jó anya az előző kommentben, amelyre válaszoltál. Te leírtad miben rossz. Mindent több oldalról lehet megvizsgálni.


Nekem más az ertekrendszerem. Mindenkinek tudnia kell megvédenie magát szóban és fizikailag is. Az első kommentemben itt azt is leírtam miért.

márc. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
84%
Lehet engem töröltetni, de kérdező, és a többi sorstárs, akik ilyen gyáva macskajancsiktól szülnek: komolyan, szerintetek olyan elegáns, hogy nem, hogy veletek, a gyereke(i)tekkel viteti el a balhét egy meglett felnőtt férfi? Vagy, hogy ha már most sem tud kiállni magáért, akkor nem, hogy értetek, de majd ha családot alapítotok, azért sem fog kiállni? Vagy mit gondoltok, ha már a járás időszakábannem tud kiállni magáért, majd értetek megtáltosodik? Ti tényleg ilyen idióták vagytok, viccen kívül, hogy ezeken egy percig nem gondolkodtok el? Ráadásul a XXI. században, ahol még az sincs, hogy kötelező 30 km-es körzetből választani, mert 1: megszólnak a faluban, ha 20 éves korodra nem kelsz el. 2: annyira nincs semmi struktúra, hogy 30 km-en túl kb. semmit sem lehet kivitelezni. Komolyan, ez nektek mire jó?
márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos, 43 as, ez igaz, amit írtál. Meglepődik sok nő, mikor latja, hogy a grál lovagja nem áll ki érte viták során, sőt közös gyerekükért sem, hanem hóvirág pozícióban áll.

Mai ferfiak nem tanultak meg ferfinak lenni. Az, hogy penisze van, attól még nem férfi.

A jó hír az, hogy barmilyen bunkó is legyen egy ferfi, ha szeret egy nőt, csak előjön a védelmező ösztöne….

márc. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
90%

Uhh. Sógornő ügyes és ravasz. Jól egymás ellen uszítja a két gyereket. A hülye szülők meg hátratett kézzel nézik, tán még mosoolyodnak is a nagynéninek!

Remélem a kérdés kamu.

márc. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
75%

A sógornő se nem ügyes, se nem ravasz, hanem egy szemelyisegzavaros es buta nő.

Amiert “sikere” van, mert penzesebb proli családkáról van szó es mindenáron meg akarják őrizni a békét.

márc. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!