Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért kell mindig mindent...

Miért kell mindig mindent megünnepelni, nem túlzás ez a családban?

Figyelt kérdés

A férjem családja mindig mindent megünnepel.

Négyen vannak testvérek. Mindenkinél van már 2-3 gyerek, nekünk nemrégiben született az első.

Mindenkinek a születésnapja, karácsony, húsvét. Gyakorlatilag 1-2 hetente ott vagyunk valami miatt. Anyósom vagy a a férjem nővére szokta tartani ezeket az ünnepléseket.

Párszor próbáltam már mondani a férjemnek, hogy ezt utálom, de ő meg szereti és nem is érdekli, hogy mit mondok.

Nemsokára lesz a mi kisfiúnk első szülinapja, már most gyomoridegem van az egész miatt. Mert anyósom már átvette a szervezést, hogy milyen tortát akarok, mi legyen, hogy legyen. Én nem akartam semmi nagy banzájt.


ápr. 1. 08:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

Nem beszélgettetek a házassàg előtt egy kurwa szót sem, hogy náluk ez a szokás?

Nem értem mit szeretnél.

ápr. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%
Szerinted melyik 2 gyerek születésnapját kéne kiválasztani, és mi alapján, hogy kevesebbet lehessen ünnepelni? Mondjuk ha ennyien vagytok, lehetne havonta egy közös ünnepet szervezni, én anyósom így szokta, mert csak mi meg a sógornőmék vagyunk alapjáraton huszan.
ápr. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem így értettem. Hanem, hogy miért nem lehetne 2-3 szülinapot egybe vonni? Főleg ha közben van egy ünnep akkor heteken keresztül ott kell ülni.
ápr. 1. 08:14
 4/31 anonim ***** válasza:
85%

Tartom az első kérdésem.

Ha ez eddig is így volt, miért kellene változtatniuk rajta miattad?

ápr. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%

3-as: mindenkinek akkor van szülinapja, amikor van, az "összevont" szülinapok borzalmas hülye ötletek.


Másrészt szerintem már akkor is ez volt náluk a szokás, amikor még csak ismerkedtetek, tudhattad, hogy ez van, miattad - egy kivülálló miatt - nem fognak változtatni rajta.


Ha téged zavar, megvan a lehetöséged, hogy maradsz otthon, nem mégy a pároddal, csak utána ne lepödj meg, ha nem tartanak a családhoz tartozónak.

ápr. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%

Házasság és gyerek előtt is tudtad hogy ez van.

Nehogy már miattad vonják össze a szülinapokat.

ápr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
76%
Milyen kár, hogy gyerek születése előtt nem voltatok része a családnak és nem tudtál ezekről...
ápr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Közben alakult ki ez így. Régóta házasok vagyunk, csak még nem akartunk gyereket, miközben a férjem testvéreinek meglett a gyerekük.
ápr. 1. 08:29
 9/31 anonim ***** válasza:
85%
Megmondod anyósnak, hogy a te gyereked szuletésnapi buliját te, vagyis az anyja fogja szervezni. Ha nem tetszik, nem kell eljönnie sem. Hihetetlen mennyire nem tudnak kommunikálni az emberek. Amúgy meg minek jársz el ezekre az ünnepségekre? Maradj otthon, menjen a férjed egyedül ha ez neki annyira fontos. Ez biztos hogy nem újkeletű családi hagyomány, a házasság előtt is jól tudtad, milyenek, ne kamuzz.
ápr. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
57%

"Hanem, hogy miért nem lehetne 2-3 szülinapot egybe vonni? "


Vond egybe a te gyereked születésnapját és nevnapjat valaki maseval és még is van oldva a probléma.

ápr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!