Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Képesek lennétek össze veszni...

Képesek lennétek össze veszni unokatestvéretekkel (egyetlen) emiatt, vagy ha az épp túlzás, szóvá tennétek neki?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem lány, nálam két és fél évvel kisebb, én 19 vagyok, ő 16. Apukám öccsének a lánya, egyetlen unokatesóm a családban sajnos, akihez tudnék húzni. Viszont (nem tudom minek tudható, de inkább az a tipikus családi rivalizálás látszik meg a viselkedésén) nagyon bánt amiket művel velem szemben, legfőképp az hogy elszedi (szó szerint) előlem a barátaim, ezért már be sem merem neki mutatni őket, mert tudom hogy rájukakaszkodik, és engemet elfelejtenek. Ez igy meg is történt egy nagyon jó haverommal, azóta mikor átmegyek hozzájuk folyton meséli hogy igy a haverommal hogy el vannak, meg hogy akarta lesmárolni.... Mert nem mondanék semmit ha nem viselkedne igy és szedné el előlem barátaimat. Mondanám azt hogy én is visszaadom neki hogy elszedem az övéit, de egy az hogy én nem vagyok olyan, kettő meg hogy magasról bagóznak rám az ő haverjai, mivel én nem vagyok se nagyszájú, se olyan menő mint uncsim... meg olyan szép se mint ő, mert tény hogy szép lány.


Már gondolkoztam hogy szóvá teszem neki, de félek hogy nagyon kikelnék magamból és vitába fulladna a dolog és megutálnánk egymást...


Ti mit tennétek?


2014. júl. 10. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem én tudok egy jobb megoldást mint a vita, ami talán hatásosabb lenne :) ha érdekel priviben elmagyarázom :)
2014. júl. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen leépíteném a kapcsolatunkat. Nem járnék vele közös társaságba, és át hozzájuk. Nem kell vele összeveszni, de szoros kapcsolatot se ápolni.
2014. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19 évesen hagyod, hogy egy 16 éves "alázzon"? (nem bántásból írom, csak nem értem, mit keres egy 19 és egy 16 éves lány egy baráti társaságban folyamatosan... Jó, oké, én is lógtam 18-19 évesen 16-17 évesekkel, de nem állandóan, és nem a szűk baráti körben voltak benne.) Még akkor is, ha a rokonod, nem feltétlenül kellene egy baráti társaságban mozogni. Miért nem ismerkedsz kicsit idősebbekkel, akiket mondjuk már nem érdekelnek a 16 évesek, és az ő problémáik? Gondolom, hamarosan mész fősulira, koliba, albérletbe, vagy ha otthon is laksz, akkor is a suliban már más felfogású emberekkel hozhat össze a sors. Olyan, aki elszedi a barátaidat mindig lesz, de akkor jusson eszedbe, hogy nem is volt igazi barát, aki lecserélt az unokahúgodra. És nem is volt igazán beléd esve, mert bár nem írtad, úgy érzem, ez is a probléma része, hogy pont azt a srácot szedte el, aki nem csak haver volt számodra. Kitartást. Én nem állnék neki magyarázni, hanem szépen leépíteném a baráti körömből, vagy ha ez nem megy, kiépítenék egy olyan baráti kört, akiket nem érdekel egy 16 éves.
2014. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos a nagyobb korosztály sem névadó.... neki is vannak jelenleg 23-24 éves barátai (akik összejönnének vele, mondjuk szerintem az akkorsem haver de ok). Nagyobbnak néz ki mint 16, egy 20-ast lehet adna neki bárki.


Nem is járunk egy társaságba. Soha nem is jártunk, ez a vicces. Az egész a facebook-al kezdődött meg egy táborral, ahol haverjaim is ott voltak (együtt mentünk). Utolsó három napban kinéztek uncsimék (sátorral) és a bokám tudja hogy akaszkodott rájuk már.

Aztán facebook-on feltűnt nekem az hogy elkezdi belike-olni a barátaim fotóit, aztán a haverjaim is elkezdik az övét, és megy a "nyalós" komi... Aztán meg csak hallom hogy meséli hogy xz csaj milyen helyes (az én baráti körömből) és meséli hogy miket beszélgetnek haverjaimmal.... főképp hogy nem is értettem miért lettem elhanyagolva :( . Hát ezért !


Mondaná azt az ember hogy akit lehet vinni az hadd menjen mint ebben az esetben, de mindenkit lehet vinni?

Töröltem magam facebook-ról, ugyhogy ott már nem követ nyomon, nem vagyunk abszolút sülve főve együtt mert nem szeretek vele egy levegőt szivni, ezek után meg végképp nem.

2014. júl. 10. 16:24
 5/6 anonim ***** válasza:
3-mas vagyok. Ezek szerint mindent megtettél, amit lehetett. A többiek is leírták: nem kell összeveszni vele, csak távolodjatok el. Néhány haverod majd rájön, hogy az esze semmi dugd meg jól, meg a figyelemhajhász kis 16 évesek (nem mind az, de unokatesód annak tűnik) nem mindig érik meg a figyelmet, amit rájuk pazarolsz. Ha meg nem jönnek rá, hát istenem, te is írtad, megnyerte, viheti. Értelmes, egészséges lelkivilágú lánynak tűnsz, lesznek barátaid, mások, újak. Tudom, hogy nehéz, és azt érzed, hogy el lettél hanyagolva. Én is voltam így (nekem barátnőm volt ilyen kis tolvaj beállítottságú, aztán nagyon hamar már nem volt a barátnőm...), és tudom, hogy pocsék. De az ő szépsége elmúlik, a te eszed, humorod, jellemed meg megmarad. Amíg ő a külsejével hódít, addig nem feltétlen nagy jellemfejlődésen megy át. Erről jut eszembe: Apám beájulna könyv. (Ne a film, a könyv.) Kitartást Neked.
2014. júl. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó !

Leszedem a könyvet, imádok olvasni :)

2014. júl. 11. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!