Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Átléptem egy határt unokatestv...

Átléptem egy határt unokatestvérem esküvői meghívójával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Annyi a lényeg, hogy nagyon jó barátnők voltunk, de már nagyjából négy éve nem beszélünk egymással. Én akartam vele tartani a kapcsolatot, de ő nem, és így egyre jobban elhatárolódtunk egymástól. Népszerű társaságba keveredett, én pedig nem, úgy éreztem, hogy teljesen el akar kerülni. Aztán elköltözött a barátjához. Volt nehéz időszakom, amikor nem voltak barátaim, egyedül maradtam. Ráírtam az új facebookján (ahol a szüleimet és az összes távoli rokonokat bejelölte ismerősnek, olyanokat, akikkel életében nem beszélt szerintem, csak engem "felejtett el"), hogy hátha tudnék vele beszélni egy keveset, mert nem volt más ötletem. De nem fogadta el a barátkérésem és nem is írt vissza. Másnap már nem is találtam a profilját facebookon, szóval valószínűleg le is tiltott. De ez is több éve volt, azóta nem is hallottam róla.

Aztán kaptam tőle a napokban egy esküvői meghívót, amit nem tudtam szó nélkül hagyni. Anyukámnak és nekem egyszerre küldték ki. Végül sokat gondolkodtam, és anyukám messengeréről üzentem neki. Nagyvonalakban annyit írtam, hogy érdekes húzás tőle, hogy névre szóló esküvői meghívót küld nekem azután, hogy levegőnek voltam nézve és még Facebookon sem volt képes ismerősnek elfogadni. Szóval, ha "ismeretlenek" vagyunk, mégis miért kéne elmennem az esküvőjére? Inkább hagyjon ki belőle.

Aztán nem sokkal később jött is a válasz a saját messengeremre tőle, ilyen nagyon magyarázkodós meg kitérős szöveggel, hogy ne haragudjak, nem volt szándékos, és ő is sok mindenen ment keresztül, azért nem írt, stb. Erre még válaszolni se voltam hajlandó. Most anyukám is ki van akadva, hogy szégyen, amit küldtem, amikor kölcsönadta a mobilt, akkor nem gondolta, hogy ennyire bántó szöveget írok, meg így ő hogy fog menni, mert lejárattam ezzel, stb. Azután már én is éreztem, hogy ezt valahogy őt ki kellett volna hagynom belőle, és mással üzenni, de nem kapta volna meg szerintem, és akartam, hogy mindenképp lássa, amit írok, még ha gonosz voltam is, mert ő is az volt.

De ha én lennék az ő helyzetében, lenne bennem legalább annyi emberség, hogy nem küldök meghívót olyannak, akit tökre leszarok és rokonság ide vagy oda, de ha kerülöm őt évek óta, akkor nem küldök meghívót és kész. Most nem tudom, hogy pénz lehet a dologban, vagy mire várt, de én nem is jelenek meg, és pénzt sem kap tőlem, az biztos (ezt nem írtam neki, csak sanda gyanúm hogy ez van a háttérben).



máj. 22. 13:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Vihar a biliben. Egyszerűen figyelmen kívül kellett volna hagyni a meghivót és téma lezárva
máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Ja, ez tök felesleges volt.
máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Csak illendosegbol kuldott meghivot, mert mindenkit meghivott es te is mindenkibe tartozol.

Ha nem akarsz ne menj. De tulagyalni sem kell.

máj. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Én teljes mértékben ignoráltam volna a meghívóját. Ez lett volna a legelegánsabb.
máj. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
49%
Túl gyerekes voltál. Ha még üzensz is, elég lett volna annyit, hogy ismeretlenek esküvőjére nem megyek - csak az utolsó mondatot az írásodból. Üdv, XY - és nem részletezni tovább. Ennyiből tudta volna, mire célzol.
máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

Jogos a felháborodásod, anyud menjen el, ha akar, nem hiszem, hogy ferde szemmel néznek rá, itt az unokatesód az akinek szegyenkeznie kell.


Amúgy valszeg amiatt hívott csak meg, mert rokon vagy, aztán szülői nyomásra elküldte. Vagy hülyén néz ki, hogy a szüleit meghívja, téged meg nem. De őszinten szólva szerintem a szíve mélyén örül, hogy nem mész el.


Ha elmész mégis az esküvőre, de totál ignorálod és kellemetlen helyzetbe hozod szúrós megjegyzésekkel gratulációnál, az meg lehet egy apró meglepi a menyasszonynak. Amúgy egy qva fityinget, se ajándékot nem adnék nekik, ellenben lezabálnám az asztalt. Tudom, kicsinyes dolog, de azért tegye mindenki a kezét a szívére, akit valahai is ignorált a legjobb barátja, aztán mondja azt, hogy nem lenne kellemes a menyasszony fancsali arcát nézni.

máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%
"hogy a szüleiD meghívja" bocs elírtam.
máj. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
29%
Tekintve, hogy azt írtad, hogy bocsánatot kértél tőle, nyilván tettél valami nem szépet. Szóval fifty-fifty. Évek múlva lehiggadt, rájött, hogy valszeg apróság miatt szakadt meg a kapcsolatotok, és hlyre akarta hozni. Te meg reagálál úgy, mint egy sértett óvodás.
máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
22%
Annyi jött le ebből az irományból hogy rendkívül toxikus személy vagy.
máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
28%

igen, nyilván a telefonszámát se tudod, hogy dobj neki egy sms-t, a mailcímét is elfelejtetted négy éve...

Rokon vagy, nem akar bunkó lenni, meghívott. NEm mész el, ha nem akarsz, pont.

Uncsik ezek az esküvős rinyák a héten.

máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!