Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tesóm párja tegnap szó nélkül...

Tesóm párja tegnap szó nélkül lelépett hátrahagyva három milió forint jelzáloghitelt. Mit tegyen a tesóm?

Figyelt kérdés
A pasinak munkahelye nincs, nem tudják lefogni tőle a pénzt.
2013. okt. 25. 16:25
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
A tesód dolgozik? Ő is adóstárs? Kinek a nevén van a ház? Volt kezes a hitelfelvételnél? Eddig fizették rendesen? Ez egy kicsit kevés infó, ahhoz, hogy bárki bármit mondjon. Írd meg a részleteket.
2013. okt. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
A ház a tesómé, a hitelt lakásfelújításra vette fel a pasi de meglépett a pénzel együtt. Szerdán kapta meg a hitelt, valahonnan szerzett munkáltatói igazolást. Tesóm nem dolgozik.
2013. okt. 25. 16:32
 3/47 anonim ***** válasza:
100%
Irány a rendőrség.
2013. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, jelentse fel, de nagyon gyorsan. Hogy tudott meglépni a pénzzel, a hitelt nem számlára utalják? És ha nincs munkahelye, hogy kaphat hitelt, meg miből akarta kifizetni?
2013. okt. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt jelzáloghitelünk. Hozzánk már 60 nap nemfizetés után küldeni akarta a bank a végrehajtókat, úgyhogy fizetni kell a törlesztőrészletet, akár ott a pasi, akár nincs.
2013. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, félreértettem. Szóval a pasi igényelt valahogy jelzáloghitelt a tesód házára? Egy kicsit fura konstrukció. Szóval akkor mindketten adóstársak ezek szerint. A tesódat nagyon átverték. Mióta voltak együtt, mennyire ismeri a pasit?

A tesód pontosan milyen papírokat írt alá? Azért azt nem árt tudni. Keressen gyorsan egy jó ügyvédet, és tegyenek feljelentést.

(bár szerintem a bankot ez nem fogja meghatni, a hitelt fizetnie kell, csak nem tudom miből)

2013. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrségi feljelentés. Bár ha a testvéred tudott a hamis munkáltatóiról, ő is megütheti a bokáját.


Ettől függetlenül neki fizetnie kell a hitelt és azt utána polgári peres eljárásban követelheti vissza a párjától.

2013. okt. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
Oké a ház a tesódé. De ki vette fel lakásfelújításra a hitelt? Ki írta alá a szerződést a bankban??
2013. okt. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Azt sem tudjuk hol van a párja. Sajnos azt sem tudjuk bizonyítani, hogy a pasi vitte el a pénzt.
2013. okt. 25. 16:50
 10/47 A kérdező kommentje:
A hitelt a párja vette fel.
2013. okt. 25. 16:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!