Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet kideríteni?

Hogyan lehet kideríteni?

Figyelt kérdés
Párom vezetékneve nem egyezik sem az anyja, sem az állítólag apja vezetéknevével. Ugye ahhoz, hogy más legyen a vezetékneve, mint az anyjáé kell egy apasági nyilatkozat attól, akinek a nevét kapja, vagy házasságban kell, hogy éljen. Azt mondta, hogy neki az a vezetéknév volt a szimpatikus, azért adta azt a fiának:D ezen jót nevettem, mert ez nem így van.. ki lehet ezt valahogyan deríteni, hogy ki lehetett az, aki aláírta ezt a papírt? Belőle soha nem fogja kihúzni, pedig a párom mindenképpen tudni akarja! Köszönöm!
2014. febr. 25. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogyha a párodnak az "apukáját" Kis Bélának hívják, akkor a párod miért nem az ő vezetéknevét kapta, hanem másét?

HA egyezik a vezetéknév, a párodnak eszedbe sem jutott volna hogy kételkedjen benne, nem??

2014. febr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Régebben lehetett olyan, hogy ha nem volt ismert az apa, akkor kitalált vezetéknevet lehetett anyakönyveztetni. Ez sokszor az anya anyai nagyapjának a vezetékneve volt, de lehetett fiktiv név is.
2014. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
24 éves és a családban nincs még egy ember akinek ez lenne/lett volna a vezetékneve!
2014. febr. 25. 21:41
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze, ha az apjának ugyanez lenne a vezetékneve, akkor miért kételkedne? De így azért ez elég különös..
2014. febr. 25. 21:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez jó, már azt hittem, az exemről írsz.


Neki mondjuk nem volt álapukája, egyáltalán semmilyen apja soha nem volt, és ő is fiktív nevet kapott, az anyjának az tetszett, ennyi. 27 éves egyébként.


Úgyhogy bocs, hogy a kérdésre nem tudok válaszolni, hogyan lehet kideríteni, de szerintem simán lehetett fiktív nevet adni, és akkor hiába keresitek az apasági nyilatkozatot...

2014. febr. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!