Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy ezért egy kicsit lelkiismeret furdalásom van?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem fodrásznak tanul, és néha kell neki igazi ember, a hajvágást gyakorolni a suliban, a tanára előtt. Én nem engedem, hogy levágja, mert növesztem. Most emiatt egy kicsit úgy érzem, hogy mivelhogy nem voltam hajlandó levágattatni a hajam, mások se fognak nekem segíteni legközelebb, cserben hagynak. Ti mit tettetek volna a helyemben?

2015. febr. 3. 13:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Tehát ez valami karma féleség
2015. febr. 3. 13:50
 2/7 anonim válasza:
Keresnék egy embert aki vállalná
2015. febr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezért ne legyen lelkiismeret furdalásod. Nem kell levágatnod a hajadat csak ezért.

Majd ha kell vágni a végéből, akkor megkérheted őt. De ha épp nem kell vágni, akkor senki sem szokott csak úgy vágatni.

Nekem is volt fodrász tanuló ismerősöm. Hozzá jártam, mert ügyesebb volt, mint sok már dolgozó fodrász. De nem azt gyakorolt rajtam, amit éppen akart. Hanem azt, amire nekem szükségem volt.

2015. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk: ha attól félsz, hogy nem kapsz segítséget másoktól, az nem lelkiismeret-furdalás; az szimpla önzőség. Ha azon aggódsz, hogy vajon az unokatesód hogyan oldja majd ezt meg, AKKOR beszélhetünk lelkiismeretről.


Ettől függetlenül a te hajadat neked kell hordani, szerintem nem kötelezően elvárható dolog, hogy a választott frizurád tönkretedd gyakorlásképp.

2015. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én voltam hajmodell. 5-6 ember kellett mindig egy tanulóhoz... Nem engedtem rövidre vágni, sem befesteni. Ezekhez más jött. Nem volt belőle az ég világon semmi probléma. Normál ember megérti, hogy oké, hogy divathajvágás, de ettől még én nem akarok rövid, pink frizurát (nyilván sarkítva), megkérnek olyat, aki akar.


Ha normálisan közölted, vagy is hogy ne haragudjon, de nem szeretnéd, akkor nem kell, hogy lelkiismereti problémát csinálj belőle!

Amúgy amíg havonta, két havonta jártam tanulóhoz divat hajvágásra, addig sokkal gyorsabban nőtt a hajam. Karban volt tartva, a törött vég mindig le volt vágva, ami nem nevezhető soknak. :)

2015. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen. A fodrásztanulóknak szüksége van haj modellre akin megtanulnak néhány fogást. Mivel te növeszted a hajad nem vagy alkalmas az aktuális hajmodellkedésre, mert neki másra kell a modell.

Olyan embert kell találnia aki alkalmas az ő céljaira, és nem ott fakad sírva a tükör előtt.

Ne keseredj el! Ha segíteni szeretnél neki ajánld fel hogy hajcsavaráshoz, hajsütéshez ( ehhez kell igazán nagy bátorság) , koktél frizurához szívesen ülsz neki modellt, de levágatni nem szeretnéd.

Lehet az ő szemével úgy látja hogy nem valami szép a hajad és nem érti hogy mit kell rajta féltened, de az a haj a tiéd, te döntöd el hogy mit szeretnél vele kezdeni. Vagy szeretné hogy a saját költségén utána hajhosszabbítás modell is legyél neki?

Én értem hogy attól félsz hogy nem segítesz és ezt te is visszakapod az élettől. Ajánld fel hogy olyan beavatkozásokra ahol nem kell vágni a hajadból szívesen állsz a rendelkezésére, de csakis azokra.

A karmánál még erősebb dolog a nézőpont. Ha van egy nézőpontod, amiben hiszel és amitől félsz az könnyen úgy alakíthatja a dolgokat ahogy gondoltad. Tehát legyen az a nézőpontod hogy szabad vagy te is és az unokatestvéred is, nem tartoztok egymásnak semmivel. Ha lesz olyan beavatkozás amiben szívesen ülnél modellt neki , akkor megajándékozod őt ezzel a lehetőséggel, de ez a lehetőség nem most van.

2015. febr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:
Ha boncmesternek tanulna, akkor is lelkifurdalásod lenne hasonló esetben? :)
2015. febr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!