Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kéretlen rokon. Mi a véleménye...

Kéretlen rokon. Mi a véleményetek erről az egész esetről? Hogyan lehetne lelkibékém?!

Figyelt kérdés
Tisztelt gyakorikérdés.hu olvasók ! A tanácsotokat,és a véleményeteket szeretném kérni.Jó pár hete ott volt bennem a gondolat,hogy írni kellene erről az esetről itt.Elkezdem a legelején,és a végére összeáll a teljes kép.37éves vagyok most.2évvel ezelőtt jelentkezett egy idős házaspár Debrecenből,hogy látni szeretnék a beteg anyámat.Telefonon felhívták anyut.Anyunak a telefonszáma egyébként.Én arra számítottam,hogy mondjuk pogácsát süt az idős asszony 73éves volt.Vagy fényképeket hoz,és nosztalgiáznak.Hiszen 35éve nem találkoztak.Félóra múlva már azt firtatta a nő,hogy mekkora telkünk van,meg milyen az udvarunk milyen a ház,meg milyen a szomszédház ami eladó,és üres.Meg ilyenek.Aztán 9órakkor vonattal megérkezett anyunak egy féltestvére is akit sosem láttunk előtte.Neki behízelgő stílusa volt,mint utólag kiismertem.Kérdeztem tőle,hogy mégis hogyan jött létre ez a találkozó ?! Ekkor jött egy mesével,hogy elhunyt egy ismerőse,és azt mondták neki,hogy foglalkozzon az élőkkel.Meg hát egyébként is ő intézetben nőtt fel,és hiányzik neki a család stb.Bevettem elhittem ! Később még bejött a képbe anyunak több féltestvére is,de jelenleg ez a nő a probléma.(nevezzük nagynénémnek)Még a rokon látogatással annyit,hogy miután elmentek.Azt mondtam anyuéknak,hogy ez terepszemle volt.Ezek vagy ide akarnak költözni vagy valami,de ez nem rokon látogatás volt.Mert semmi meghatódást nem láttam.Anyuék azt mondták,hogy ááá tévedek.A "nagynéném" hetente felhívta a anyut,vagy anyu őt.(Már arra is gondoltam,hogy visszamenőleg két évre kérek egy hívás listát,hogy kiderüljön ki kit hívott hányszor.)Egy idő után valamikor 2014 nyarán felhívta anyut a Debreceni öregasszony,és csak úgy elő állt azzal,hogy anyu,és apu menjen szociális otthonba engem meg zavarjanak el...Ők meg ki költöznének ide...(én anyuval voltam ápolásidíjon) Na ekkor anyu letette a telefont,és azt mondta többet nem beszél ezzel a nővel.El is mondta nekem,és apunak,hogy miről is volt szó,és hogy nekem volt igazam.Valóban terepszemle volt az akkori látogatás.2014 novemberében anyu elhunyt itthon.Borzalmas volt látni a szenvedését apunak és nekem.A mentősök próbálták újra éleszteni,de sajnos nem sikerült.Ezután hogy megtörtént az anyám halála,én kikapcsoltam az anyu telefonját.Másnap felmentem a paphoz.Amikor haza jöttem erőtlen voltam.Apu azt mondta majd ő fel megyen.De ő is nyugalmat akart,és csendet,és kikapcsolta a telefonját.Amikor hazajött pár perc múlva már rendőr autó jött,hogy van magának húga ?! Összesen két óráig volt kikapcsolva apunak a telefonja,de m ár rendőrt küldött ránk,hogy ki erőszakolja,hogy ő fel legyen híva telefonon.Itt meg jegyezném,hogy egyébként tudta,hogy anyu meghalt...Mert abból a faluból ide költözött egy nő.És az informálta...Plusz egy másik "rokon" is.Magyarán tudott mindent.És várhatott volna amíg apu visszakapcsolja a telefont,de nem ! Neki rendőrt kellett ránk hívnia ! Mérges voltam.A temetés után elmentünk hozzájuk.Pontosabban apám ment el először.Apu azt mondta hogy fiam gyere el,és jól fogod érezni magadat.Elmentünk.Mindketten lélekben összetörve.Valahogyan szóba került,hogy fájó látni anyu dolgait.Erre ő azt mondta hogy hozzátok el,és én szét osztom a családban.Összesen három alakalommal mentünk.Az utolsó alkalom nagyon betett nekem ! Már azzal fel húzott,hogy a lány unokájának akartam adni egy olyan női ruhát amit anyu sosem hordott.De ő rácsapott,hogy majd hordom én ! Nem akartam vitát,rá hagytam.Ezután még két témában felbosszantott.Az első,hogy előjött azzal,hogy össze kellene állnom valami nővel.Mondom,figyelj még az sem biztos hogy ebben a megyében maradok,vagy egyáltalán magyarországon.Nem hiányzik nekem egy kapcsolat.Aztán csak folytatta,hogy de így egyedül maradsz (burkoltan arra utalt,hogy apám meghal).Azt mondja.Most mondjam az hogy sajnállak...Már ekkor fontolgattam a fejemben hogy jönni kellene tőlük el.Ezután előjött az életével,hogy leírta egy füzetben,és ide adja hogy olvassam el.Mondom nem szeretném.Erre elkezdte mondani.Minden egyes gyereke születése előtt ott volt a bűvös mondat.Amitől hányingerem volt,hogy "Már nem tudtam elvetetni" Na mondom magamban,most akkor ez a nő ilyen abortusz párti ?! És kitudja hány gyereket vetetett el...Aztán tovább folytatta,és én már kezdtem rosszul lenni.Háromszor mondtam,hogy légyszíves hagyd abba,de csak folytatta,ezután szólt apu is.Szólt a férje is,na majd ekkor állt le.Úgy éreztem menten elájulok,és eljöttünk onnan.Út közben pánik roham is jött rám attól a rengeteg mindentől amit szó nélkül végig hallgattam.Igen ám,és ilyenkor azt mondanánk,hogy nem kell többet menni oda stb ... Csak ez nem így van ! Mert az informátora lett a szomszéd Pirikenéni...Egyébként anyunak a telefonszámát is attól tudta meg...És továbbb adta a Debreceni házaspárnak akiknek a házunkra fájt a foguk.Plusz az a nő aki annó anyu halálhírét facebookon megírta neki.Na az a szomszédunkban lakik.Akkor még nem lakott a szomszédunkban,hanem kb 3hónapja.Az én fejemben is összeállt a kép,hogy a ruhákat nem el osztogatási szándékkal kérte,hanem azért,hogy eladja ! Miután rá jöttünk,hogy a szomszéd Pirikenéni a tájékoztatója,szólt apu,hogy mi rólunk ne adjon ki információt senkinek sem.Apu elmondása szerint látszott a lelepleződés a Pirikenéni,hogy rájöttünk,hogy rólunk informálja a "nagynénémet."Ez aki meg a szomszédban lakik olyat csinált,hogy pl zacskóban krumpli hajat át dobott...Meg más szemetet is...Meg nem köszön...Köszönöm szépen,hogy elolvastad.Mi a véleményed erről,és hogyan szabadulhatnánk meg az örökké kíváncsi,szemtelen,és tolakodó "nagynénémtől" ? Zavar,hogy ezzel nem lehet normálisan megbeszélni,és ördögien ravasz.Ez a helyzet ! Hosszúra sikerült ez az egész,bocsánat !

2015. okt. 24. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kimondottan értelmetlen, kva hosszú történet. Nem kell felvenni a telefont és nem kell beengedni. Ennyi
2015. okt. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hát megszüntetitek a kapcsolatot vele s kész. Nem kötelező senkivel beszélgetni, arra nem kényszeríthet senki. Ha a szomszéd kitárgyal akkor egészségére, ennyi baj legyen. Én nem beszélnék se a nagynénivel se a szomszéddal, oszt kalap.

2015. okt. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy foglalkozzatok vele! Nem kell látogatni sem,ha ilyen.
2015. okt. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Akinek hosszan nézed a szenvedését, azt nem próbálják újraéleszteni :(
2015. okt. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4# A mentősök mindent megtettek ! Ilyet ne írjon,hogy "akinek sokáig látod a szenvedésit azt nem élesztik újra." Mindent megtettek valóban !
2015. okt. 24. 09:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég hihetetlen, hogy egy rendőrautó kivonul csak azért, mert valaki két órája kikapcsolta a telefonját... Fenyegetés esetén is csak akkor intézkednek, ha vér folyik, előbb nem. Egy kikapcsolt telefon miatt nem hívhatja rátok a rendőrséget. Eltűnéssel is csak 24 órával később foglalkoznak, úgy tudom.

Ha viszont igaz a történet, akkor nem kell velük foglalkozni, hiszen semmi közötök hozzájuk. Telefonszámot meg kell változtatni, azt a Pirike néninek nem kell tudnia, és ha max ott lesznek a házatok előtt, akkor be kell csukni az ajtót, lehúzni a redőnyt, nekik nincs joguk bemenni oda, ha nem hívjátok őket.

2015. okt. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

De hát minek mentek meglátogatni kvázi idegen embereket?

NEm engeded be, nem veszed fel a telefont, ennyi.

2015. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Én meg úgy látom, hogy túlságosan nagy feneket kerítesz ennek az egész történetnek. Vannak ilyen tolakodó emberek, nem kell nagy ügyet csinálni belőle, a szomszédnőnek csak a legszükségesebbet mondjátok el. Miért ne tudhatná meg az a távoli rokon, hogy meghalt anyukád? És nem mindegy, ha már odaadod azt a ruhát, hogy hordja-e, vagy eladja? Adja el, ha nektek már úgysem kell. Ezek olyan kicsinyes dolgok. Azt, hogy a magánéletedbe bele szeretne szólni, azt is le tudod rendezni egy-két mondattal: X néni, ezt tessék rám bízni, biztosan megnősülök majd, ha találtam egy megfelelő nőt. Azt ne mondd, hogy lehet, nem is fogok Mo-on élni, mert egyrészt miért mennél el innen, másrészt akkor a házatok is nagyobb veszélybe kerül, ha ott áll üresen, igaz, apukád is benne lakik egyelőre, persze sosem lehet tudni, hogy mikor ki hal meg. Azt is mondhattad volna, még anno, amikor még anyukád is élt, hogy eszem ágában sincs a szüleimet beadni intézetbe, annál jobban szeretem őket. Megfelelő válaszokkal kell távol tartani ezeket, nem kell kikapcsolni a telefont, ha hív, egyszer-egyszer lehet beszélni is velük, ha jönni akarnak, azt kell mondani, most nem megfelelő, el leszünk foglalva, vagy más programunk lesz, nem érünk rá, ne fáradjanak ide. Ha gyakran hívogat, akkor a telefont is le lehet tenni udvariasan, hogy ne tessék haragudni, most nem érek rá tovább beszélgetni, mert dolgom van a kertben, (egy-két mondat beszélgetés után), aztán csak rájön, hogy nem szeretnétek vele a kapcsolatot folytatni. Nem kell ebből ilyen nagy lelki kérdést csinálni. A ház úgyis a te neveden van és apukádén (ha nem, akkor te mindenképpen legyél legalább haszonélvező), azt úgysem tudják elvenni tőletek.
2015. okt. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
Még annyit, hogy ne menjél külföldre dolgozni (nem tudom, mi a szakmád), mert ahhoz túl érzékeny vagy, hogy ott jól érezd magad, hogy helyt tudj állni. (És mi lesz ezzel az országgal, ha mindenki elmegy külföldre, mert ott valamivel több pénzt keres? Elvégre ez a hazánk!!)
2015. okt. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a szakmád, itt egy link, ez nem lehet olyan rossz foglalkozás, főleg vidéken.

[link]

2015. okt. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!