Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Velem van a baj? Tehetek...

Velem van a baj? Tehetek azért, hogy elfogadjanak, vagy magukra vessenek?

Figyelt kérdés

Anyukámmal élek együtt (mondhatnám, hogy a szüleim elváltak, de igazából csak élettársak voltak sajnos). Anyum és a részéről az egész rokonság "magyar", én félig cigány vagyok.

Sosem csináltam semmi rosszat. Egy viszonylag erős gimibe járok, otthon mindig segítek az apróságokban mosogatni pl, meg rendet tartok a szobámban, normálisan nézek ki, egy erősebb átlagos tanuló vagyok. A koromhoz képest (legalábbis az osztálytársaimat elnézve...) elég intelligensnek is tartom magam. És nem szégyellem, hogy félig cigány vagyok. Ami egyébként látszik is rajtam, hogy az vagyok.


Szóval a problémám az, hogy senki nem kíváncsi rám a rokonságból. Mikor elkezdtem kamaszodni, akkor nagyon megviselt, amikor felfogtam, hogy minden a "bőrszínem" miatt van. A viselkedésemen is meglátszott, nem igazán fogadtam szót pl... De most már csak az zavar, hogy látom hogy anyumat megviseli. Hogy a szülei, a testvére, meg a többi rokon ennyire nem kíváncsiak ránk (vagyis rá azok, de rám nem, ő meg így nem akarja tartani velük a kapcsolatot, hogy a fiáról nem akarnak hallani). Az első házasságából van egy féltestvérem, ő már felnőtt, de nála sosem volt ilyen probléma.

Rémlik, hogy 3-4 éves koromban még vigyáztak rám a nagyszülők is, de utána már teljesen megszakadt a kapcsolat.

Mit tehetek én ez ellen? Most az egyetlen "megoldás" amit látok, hogy betöltöm a tizenyolcat, elmegyek egyetemre koliba és mivel már "nem leszek" talán megjavul anyum meg a rokonok kapcsolata... De nekem most kell megoldás.

Anyukámnak nem mondom, de nekem is eléggé fáj,hogy mindenki utál és megbélyegez egy teljesen idióta okból.

Egyszerűen csak nem értem, hogy hogy lehetnek ilyen buták az emberek. Felnőttek ráadásul.


15/F


2017. júl. 27. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Írásodból az jön le nekem, hogy értelmes srác vagy. Ha igazam van (és ez a történet nem egy unatkozó tinédzser agyszüleménye..bocsi de egyre több a kitalált sztori, így nem tudni melyik valódi) Szóval ha értelmesnek tartod magad, akkor hétvégén látogasd meg a nagyszüleidet, azokat a rokonokat akik fontosak, és beszélgess velük. Kérdezz rá nyugodtan, hogy miért fordultak el tőletek. 15 évesen nyugodtan beszélhetsz, nyíltan,őszintén.
2017. júl. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Az emberek előítéletesek, de ha a családban van sokkal fájdalmasabb.. Szerintem te nagyon értelmes vagy, sajnos a mai társadalomban hiányoznak az ilyen emberek. Tök alap dolog, de annyira megörültem például (annak ellenére hogy "félig cigány" vagy) hogy tudsz helyesen írni.

A rokonaidtól az szomorú hogy meg sem ismerhettek. Kívánom hogy mutasd meg nekik azt, hogy nem kell mindenkit elítélni a bőrszíne miatt, és alkoss valami nagyot! Legyél művelt, és eszes, tanulj jól, legyenek rád büszkék. Az első kommentelő jól mondja, próbálj meg velük beszélgetni, mondd el őszintén hogy mi a helyzet, és ha nem nyitnak, akkor magukra vessenek. Majd ha "cigány" létedre olyan dolgokat értél el, amire ők sem voltak képesek, akkor majd rájönnek hogy kár volt ítélkezni. Persze, a vér kötelez, de a nevelés 98%ban erősebben érvényesül.


15/L

2017. júl. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14%

Mekkora kamu! Ha te tényleg kisebbségi lennél, akkor nem azt írtad volna, hogy magyar, hanem azt, amit a cigik szoktak: paraszt.

Ez csak egy propaganda-kérdés volt, de hamar lebuktál.

2017. júl. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. és 2. válaszoló köszi a tanácsokat! Amit jövőre kitűztem magam elé az angol nyelvvizsga. Nem biztos, hogy sikerülni fog, de ha igen az talán jelent valamit tizedikesen. Akkor remélem egy kicsit változni fog a véleményük, hogy nem valami hülyegyerek vagyok...


A bőrszín meg hasonlók szerintem teljesen mindegy, nevelés meg akarás kérdése. Én is lehetnék a szakképzős lógósakkal, mert jaj apuci nem foglalkozik velem, de többre tartom magam annál...

2017. júl. 27. 23:30
 5/5 anonim válasza:
Egy tanács, ha te elvárod hogy ne érjen hátrányos megkülönböztetés a származásod alapján, akkor te se nézd le a szakképzős embereket.
2017. júl. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!