Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A rokonaim szerint antiszociál...

A rokonaim szerint antiszociális, nagyképű, homokos és gyerekes vagyok, amiért nincs nőm és gyereket sem akarok. Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Egy 28 éves férfi vagyok, 3 éve végeztem az egyetemen, azóta dolgozom. Mivel alapjában véve introvertált személyiség vagyok, emiatt sosem voltam az a "mindenkivelhaverkodokéslefekszem" típus, így barátom sem volt igazán sok az elmúlt években, de barátnő is csupán egy.


Amúgy élvezem a szingli életmódot, örülök, hogy független vagyok, hogy azt csinálok, amit és amikor akarok (a munkaidőt leszámítva persze) és akkor és oda utazok, amikor szeretnék.

A kollégáimmal jól kijövök, és alkalomadtán összejövünk és szórakozunk, szóval nem vagyok az az antiszociális, "embergyűlölő" férfi.


A (távoli) rokonoknak viszont nem tetszik a nőtlen, szingli és (számukra legalábbis) gyerekes életmódom és ezt szóvá is teszik, mikor összejövünk. Szerintük már gyermeket kéne nevelnem és évek óta házasnak kéne lennem.

Mogorván veszik tudomásul, mikor elmondom, hogy a gyereknevelés lenne az utolsó az életemben, amit magamnak kívánnék.

Ezután ők órák hosszat beszélnek rólam, gyakran nem is a hátam mögött, hanem előttem, és mindennek elmondanak egymás közt.


Emiatt már kb. másfél éve megszakítottam velük a kapcsolatot, és nem is foglalkoztunk igazán egymással, egészen a múlt hét végéig, mikor kaptam egy jó hosszú üzenetet, ahol röviden összegezve és leírva antiszociálisnak, nagyképűnek és homokosnak neveznek és írták, hogy ideje lenne felnőnöm.

Persze, ők voltak megsértődve, amiért én ilyen vagyok.


Most azon gondolkodom, hogy mit tegyek.

Válaszoljak nekik, vagy nem?


Amúgy a szüleimmel és a testvéreimmel jóban vagyok.



2018. júl. 12. 18:33
1 2 3
 1/21 Arkhowar ***** válasza:
100%
Hát egyszerű a válasz ignorálod őket, mintha sosem léteztek volna.
2018. júl. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Amúgy erre gondolok én is csak kissé bizonytalan vagyok.


Lehet, hogy írnom kéne valami jó ütős választ nekik, amiben leírom, hogy mindenki törődjön a maga dolgával.

2018. júl. 12. 18:39
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ne válaszolj, ne add meg nekik azt az élményt, hogy komolyan veszed őket. Semmilyen kapcsolatba ne lépj velük soha.
2018. júl. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem válaszolnék és nem is beszélnék velük többet, de persze nagyon viszketne a tenyerem, hogy visszaírjak, szóval lehet, hogy írnék, de józanul gondolkodva felesleges.
2018. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ekkora zseni vagy, hogy elvégeztél egy egyetemet, és van jól fizető állásod, akkor tudnod kéne a választ.

Válaszolnod kéne, ezt: Bekaphatjátok.

2018. júl. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
De hogyhogy masfel ev utan egyszercsak irtak? Most vettek eszre, hogy megszakitottad veluk a kapcsolatot? Vagz volt valami elozmenye?
2018. júl. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Ennek csak volt valami előzménye...

Amúgy meg tiltsd le őket és kész. Az ilyet válaszra sem méltatnám.

2018. júl. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
Mond nekik azt, hogy nem homokos vagy, hanem aszexuális.
2018. júl. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%

Mindig megdöbbenek rajta, mégis hogy jönnek emberek ahhoz, hogy ilyen szinten beletolakodjanak mások dolgába. Eszem-f.sz.m megáll komolyan.

A helyedben nem méltatnám őket válaszra, legfeljebb ezen a szimpatikus cégen keresztül: [link]

2018. júl. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
Az első gondolatom az volt nekem is, hogy válaszra sem érdemesek, de jobban átgondolva, amilyen korlátoltak, ha nem reagálsz, még azt hiszik, hogy elismered, hogy igazuk van. A helyedben azt írnám, hogy nem igaz, amit gondolnak rólad, de a rosszindulat jelének tartod, hogy folyamatosan a te magánéleteddel foglalkoznak és elméleteket gyártanak, emiatt szakítottad meg velük a kapcsolatot. Szólítsd fel őket, hogy a jövőben semmilyen formában ne próbáljanak meg kapcsolatba lépni veled, mert a következő üzenet vagy telefonhívás után azonnal mész a rendőrségre és feljelented őket zaklatásért és becsületsértésért. Ha másoknak felé is terjesztik az elméleteiket rólad, akkor rágalmazásért is.
2018. júl. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!