Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A rokonaim szerint antiszociál...

A rokonaim szerint antiszociális, nagyképű, homokos és gyerekes vagyok, amiért nincs nőm és gyereket sem akarok. Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Egy 28 éves férfi vagyok, 3 éve végeztem az egyetemen, azóta dolgozom. Mivel alapjában véve introvertált személyiség vagyok, emiatt sosem voltam az a "mindenkivelhaverkodokéslefekszem" típus, így barátom sem volt igazán sok az elmúlt években, de barátnő is csupán egy.


Amúgy élvezem a szingli életmódot, örülök, hogy független vagyok, hogy azt csinálok, amit és amikor akarok (a munkaidőt leszámítva persze) és akkor és oda utazok, amikor szeretnék.

A kollégáimmal jól kijövök, és alkalomadtán összejövünk és szórakozunk, szóval nem vagyok az az antiszociális, "embergyűlölő" férfi.


A (távoli) rokonoknak viszont nem tetszik a nőtlen, szingli és (számukra legalábbis) gyerekes életmódom és ezt szóvá is teszik, mikor összejövünk. Szerintük már gyermeket kéne nevelnem és évek óta házasnak kéne lennem.

Mogorván veszik tudomásul, mikor elmondom, hogy a gyereknevelés lenne az utolsó az életemben, amit magamnak kívánnék.

Ezután ők órák hosszat beszélnek rólam, gyakran nem is a hátam mögött, hanem előttem, és mindennek elmondanak egymás közt.


Emiatt már kb. másfél éve megszakítottam velük a kapcsolatot, és nem is foglalkoztunk igazán egymással, egészen a múlt hét végéig, mikor kaptam egy jó hosszú üzenetet, ahol röviden összegezve és leírva antiszociálisnak, nagyképűnek és homokosnak neveznek és írták, hogy ideje lenne felnőnöm.

Persze, ők voltak megsértődve, amiért én ilyen vagyok.


Most azon gondolkodom, hogy mit tegyek.

Válaszoljak nekik, vagy nem?


Amúgy a szüleimmel és a testvéreimmel jóban vagyok.



2018. júl. 12. 18:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%
Jó arcnak tűnsz. Szard már le őket.
2018. júl. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

Itt olvastam először, szerintem elküldeted vàlaszba nekik:

A vélemény olyan, mint a segglyuk (fing): mindenkinek van, de senki se kíváncsi a másikéra.

2018. júl. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
Távoli rokonok, nem közeli családtagok, úgyhogy ne foglalkozz velük. Semmi közük a magánéletedhez, ez a te dolgod!
2018. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%
Egyet értek, én sem írnék nekik vissza! Egyből menne a tiltás, hogy neten keresztül se tudjanak megtalálni. Én sem akarok gyereket, de még csak házasságot sem! Bár van barátnőm, még akkor sem, mert a házasság egy felesleges jogi papírnak gondolom csak. Viszont sokáig nem volt barátnőm sem és emiatt is voltam jó téma a családi találkozásokkor. Kisebb korban még elmentem, de akkor sem hagytak békén, aztán olyan 15 éves korom óta szapultak a csajozással és másztak volna bele a magánéletembe. Aztán meguntam, nem mentem el sehova, sose tudtak elérni (sem telefonon, sem személyesen, neten pedig aki fent volt, annak eggyel kevesebb lett a találati lista a nevemből, kvázi egy sincs, mert ritka nevem van), nem is fognak tudni. Immáron 3-4 éve van ez, de van olyan is, akiről már 5 éve nem hallottam, pedig egy városrészben is lakunk az egyik megyeszékhelyen. Szerencsére a szüleim tudják, hogy mennyire tolakodóak voltak és így még direkt nem is beszélnek rólam nekik. Egyébként engem is leb*ziztak, illetve még mindenfélét mondtak rám (többek közt nem normálisnak és fogyatékosnak is tituláltak a vége felé)... Azóta úgy változtam meg, hogy szókimondóbb lettem pár rossz dolognak és eseménynek köszönhetően, amik az életem folyamán értek egy időpontban. És ha leszedném a fejüket, akkor meg még ők lennének felháborodva. Anno kerestek volna, de nem tudom, hogy miért, nem is fogom megtudni soha sem és nem is akarom, mert ennyire megtanultam ignorálni azokat, akik nem érdemlik meg, hogy egy hangyanemiszervnyit is foglalkozzak velük! Szóval magaddal foglalkozz és azokkal, akik szeretnek, másokat pedig hagyjál! Ha ennyi idő után is csak így tudnak keresni, ezt tudom ajánlani. Bár én is visszaszólnék valami frappánsat és könnyű azt mondani, hogy csigavér, mégis nehéz megállni a nyugodtságot és a békét a többiek miatt, akik közel állnak hozzád, nehogy ők lássák kárát, ha esetleg ők jóban vannak ezekkel a rokonaiddal. 23/F
2018. júl. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
93%

Szerintük már gyermeket kéne nevelnem és évek óta házasnak kéne lennem.

Ezért van h sokan beállnak a sorba gyerek házasság mikozben nem is ezt akarják és ők is másokra vetitik ki a nyorukat,es köpködnek. Békén kéne hagyni élni egymást..

2018. júl. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
92%

Irigylik,hogy szabad életet élsz,28 évesen van diplomád és nem annyira vitted az életben,mint más ilyen korban,hogy van pár gyereke,meg valami alacsony iskolai végzettsége.

Gondolom ilyenek lehetnek azok az emberek a környezetedben.


Az a baj,hogy ők nem nőttek fel igazán az élethez.

Nem igazán kellene belepof-ázni mások életébe,ők ezt nem tanulták meg.


A szüleidnek is jól helyre kellene tenni ezt a távoli rokonságot,hogy minél távolabbi legyen a jövőben is a kapcsolat.

Én legalábbis biztos minden kapcsolatot megszakítanék az ilyen flúgosokkal,ha a gyerekem életébe beleszólna.

2018. júl. 13. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
78%

Szia,a fiam pont 28 eves.

O szeretne parkapcsolatot,es majd gyereket is,de nem talal normalis lanyt maganak...

Par hete koltozott kulon tolunk.

A csaladban nem tema,egyszeruen megmondom,hogy igen elkoltozott,igen,egyedul,meg nem talalt az igazira.

Szeri tem te se foglalkozz azzal,ki mit .ond,had beszeljenek,majd megunjak.

2018. júl. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
7%
Egy majdnem 30 éves férfi ne a gyakori kérdéseken kérdezze meg, hogyan kezelje az őt pocskondiázókat.
2018. júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
54%
Én valami ilyet írnék, hogy Oké és egy mosolygós fej:) Hárítsd vissza rájuk, hadd vegyék zokon, hogy nem tudtak megsérteni téged; arra mennek, hogy direkt fel akarnak hergelni, és arra számítanak, hogy visszaírsz nekik valami nagyon kemény, szigorú, vagy épp sértődött hangvételű dolgot!:D Nyugtázd le egy mosollyal:) "Ahogy gondoljátok", azt' kész:D Még ez se kell , tényleg elég az oké meg :)! :D:):):):):) Hadd lássák, hogy semmibe se veszed a sértéseiket; hárítsd vissza rájuk ezt; nem kell erre válaszolni, nem az ő életük, törődjenek a maguk dolgával:) Fordítsd ellenük oly módon a kötekedéseiket; hogy nem figyelsz rájuk le se c@rod őket, rájuk se bagózol; és ott fognak magukban puffogni, hadd puffogjanak; neked ezzel nem kell törődni, ez az ő bajuk:) Ha nekik bajuk van veled, akkor nekik van bajuk, amit nekik kell föloldani, ezt majd ők maguknak elintézik, te erre ne figyelj, te csak csináld a saját dolgukat; őmiattuk pedig ne aggódj, meglesznek ők nélküled; főleg, hogy ilyen "feketebáránynak" tartanak/tekintenek. Szóval, ha valakinek problémája van veled, az nem a te problémád, hanem az ő problémája, ezt valahol olvastam. Tehát ezzel neked nincs dolgod, ezt nem neked kell megoldani, ezt majd megoldják ők magukban; ha meg nem, akkoris az ő problémájuk; haddnemár a te energiáidat is az ő bajaik emésszék fel. Mosolyogsz, és továbblépsz, az emberek ilyenek; ne hagyd, hogy meg tudjanak sérteni. Az ilyen negatív emberekkel, meg az "én majd megmondom neked mi a jó és hogyan kell élned" típusú, fanyalgó emberekkel nem kell törődni. Nincs megfelelési kötelezettséged az ő irányukba, csak magadnak felelj meg; mindenkinek úgyse lehet; ha meg sajátmagadnak megfelelsz, az előnyös.
2018. júl. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
88%

Egy dolgozó, felnőtt pasi, aki nem kúrja meg a legyet is röptiben és nem akar egyből gyereket születni?

Kérlek, jöjj hozzám férjemül!

2018. júl. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!