Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti felvennetek vele a kapcsola...

Ti felvennetek vele a kapcsolatot ujra?

Figyelt kérdés

Kicsi korom ota kulon elnek a szulok, apamat 14 eves koromban ismertem meg jobban, elotte evente kb egyszer beszeltunk. Viszont megromlott a kapcsolatunk.


Tavaly nyaron ugyvedi levelben ertesitett, hogy en nem jarok iskolaba es igy o visszaperli a penzt, amit nekem gyerektartas gyanant kuldott. Nekem kuldte igen, igy egyeztek meg anyuval, ez volt a zsebpenzem, 2 havonta 20-30 ezer forint, mert nem fizetett rendszeresen (14 eves korom elott abszolut semmit). Jartam iskolaba, minden felevemrol elpostaztam neki az iskolalatogatasit, nem is ertettem a feltetelezest. Az ugy lecsengett, nem kerestuk egymast. Nagyon sokaig haragudtam ra, es nem is ertettem mi volt ez a huzasa. De ugy erzem elgyaszoltam ugy nagyjabol. Erre marciusban keresett, az esetre majd 1 evre ra, hogy beszelnunk kell. Elutasitottam. Ket hete telefonon hivott, nem ismertem fel az idegen szamot es ugy szolt bele, hogy "szia, mi ujsag", mintha heti szinten beszelnenk. Amint felismertem a hangjat ranyomtam a telefont.

Anyum nyaggat, hogy "de megiscsak az apad" es azt erzem probal kicsit buntudatot kelteni bennem, pedig nem szivleli o sem. Bar egyszer ellene, egyszer mellette beszel, eleg erthetetlen...

Lehet belul sajnalom kicsit apamat, hogy egyedul maradt, viszont amint eszembe jut, hogy jogi uton megtamadta az egyszem lanyat, uresseget erzek.

Ti mit tennetek?

22/L


2019. aug. 12. 16:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel, vagy vedd fel ha hív, hogy megtudd mit akar. Utána mondd el, hogy nem akarsz vele kapcsolatot. Én sem akarnék egy ilyentől semmit, de kíváncsi lennék rá, mit akar azért.
2020. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Fejlemenyek: tovabbi tobb, mint fel ev kihagyas utan februarban eloszor anyumat felhivta, hogy kuldje el neki az en anyakonyvi kivonatomat. Aznap este probalt engem hivni, nem vettem fel, igy SMSben ment a kedveskedes, hogy o eljon es szemelyesen ker bocsanatot, mert hat csak az apam es ki tud valahogy engesztelni. Szo nem volt, hogy neki papir kell, probalta azt a latszatot kelteni, hogy nem ezert keres. Leirtam neki szepen, hogy nem erdekel, nincs mirol beszelnunk, es anyumat se zaklassa, nem kap rolam meg semmilyen papirt mar. Erre az volt a valasz, hogy rendben lehet ezt igy is, hivatalos uton is el lehet ezt intezni, es egyebkent is olyan papirt szerez meg rolam amilyet akar. Ja es, hogy azt hitte ertelmes vagyok, de tevedett. Ahogy ezt elolvastam kiengedtem minden fajdalmamat, amit o okozott a 22 evem alatt. Nem voltam ideges, igazabol tenyleg lelkileg is ugy kezelem, mintha halott lenne, de ugy ereztem, hogy ezek a szavak nyomnak belul, es igenis tudja meg, hogy pszichesen kishijan tonkre tette a gyereket (panikbeteg vagyok). Utolag belegondolva kicsit durvara sikerult nehol, amikor anyum elolvasta ezt szulokent, zokogott. Szrembernek neveztem, es elmondtam neki, hogy nincs joga rolam barmit mondani, mert nem ismer, nem tudja ki vagyok, nem tudja miken mentem keresztul, hogy hova eljutottam a segitsege nelkul ennyi idosen, es mennyit szenvedtem ezert. Eleinte agressziven valaszolt, meg vadaskodott, foleg anyumat hibaztatta es mamamekat, de utana ereztem rajta, hogy a szrember megnevezes fajt neki. De nem tudom sajnalni, nekem is fajt, mikor 5 evesen a szomszedban volt es mikor odaakartam menni hozza, akkor gyorsan elhajtott, hogy amikor nem kapott meg tolem valamilyen papirt, akkor mar nem mondta, hogy szeretlek kislanyom. Erdek volt reszerol az egesz, de szerintem nem gondolta, hogy ilyen indulatok voltak bennem iranta. Azzal zarta, hogy ezt soha nem fogja megbocsajtani, de ha szuksegem lesz ra, tudom hol talalom. Eddig is megvoltam a segitsege nelkul, felnottkent pedig megkevesbe szorulok ra. Csunya kimondani, de az se erdekelne ha meghalna. Akkor vagyok nyugodt, ha nem tudok rola semmit.
2020. máj. 20. 19:23
 13/13 anonim ***** válasza:
91%
Ne keresd vele a kapcsolatot! Nagyon sajnálom, hogy ezt kellett átélned! Légy erős, és mutasd meg neki, hogy sikeres, jó ember vagy!
2020. máj. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!