Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya jogosan veszekedik velem...

Anya jogosan veszekedik velem az egyetemi bukás miatt?

Figyelt kérdés

Van egy tárgyam, ami tudtam, hogy nehéz és sokan elhasalnak rajta, ennek ellenére nem fontos, nem épül rá semmi. Úgy voltam vele, hogy a végére hagyom és először letudom azokat, amik szaktárgyak. Mind meglett, ráadásul 4-5-tel. Azonban az utolsónak hagyott tárgyon elhasaltam. Ha nagyon megfeszültem volna, 2essel át tudtam volna csúszni, de már egyszerűen annyira kimerült voltam, hogy ugyan a vizsgára elmentem, de nem igazan láttam rá sok esélyt. Meg is buktam.


Anya azóta veszekedik velem. És egyszerűen besokalltam. Másodéves vagyok, csúszni nem fogok. Alapvetően maximalista típus vagyok, tudom, hogy jövőre másképp osztom be, és sikerülni fog. Emiatt nem aggódom. Viszont anya ordibált velem, meg ki van akadva hogy így ösztöndíjam se lesz. Mondtam, hogy nekem most ez a legkisebb problémám, mármint alapvetően nem az ösztöndíj miatt tanulok, hanem magam miatt. És ki van akadva, hogy miért mondok ilyet és könnyen beszélek, mert ő tart el engem. Itt zárójel: a hobbimmal pont annyit keresek, hogy a ruházatot-szórakozást, és az ételeim 80%-át magamnak finanszírozom. Illetve a kozmetikust, fodrászt és a külön zh felkészítő kurzusokat is. Ezek mind súlyos összegek. Innentől kezdve nem érzem jogosnak. A szüleim elváltak, apa utal anyának 80 ezer "rokontartást", amiből én közvetlenül semmit nem látok. Hétköznap általában reggeltől estig a városban vagyok, minden második este otthon sem alszom (barátomnál). Elvileg 18 felett a gyerektartást már nem is anyanak kellene kapnia, hanem nekem. Gondolkodom, hogy elkérem a tartásdíj egy részét, 40-50 ezer forintot (a többi a rezsi és a kajaim fenn áradó 20%-a, amit otthon eshem). Mert ha már ennyire eltart állítása szerint, akkor innentől kezdve én egy forintot nem akarok a saját pénzemből magamra költeni, hanem akkor szépen kapjam meg a tartásdíjamat. Ennyi. És akkor jogosan szólhat be nekem, ha ne adj isten, buktam.

Bár úgy gondolom, az egyetemen első sorban már nem az óvoda megy. A hallgatók saját ügye és felelőssége a teljesítménye. Nem tartozom magyarázattal senkinek, nem vagyok köteles anyának se beszámolni. Meg egy ilyen veszekedés, és többet egy szót sem fogok említést tenni anyának egyetemi dolgokról. Elegem van, hogy mindig eegy szrkupsc vagyok anya szemében és elegem van, hogy versenylónak néz. Ugen, versenyistálló egyetemre járok, ez tény. Erre mondja anya, hogy én választottam, mehettem volna egy kisebb vidéki egyetemre is tanulni nem versenyistállóba. Ha szépen teljesítek, annak századekkora visszhangja sincs. Meg akkor sem, ha egy iszonyat nehéz tárgyból. Eddig kaptam ösztöndíjat, most lehet fél évig nem fogok. Na bumm. Ez legyen életem legnagyobb problémája, tényleg. Az eddigi kumulalt átlagon 4,66 az első két félévre, azért nem érzem azt, hogy egy selejt lennék, de abya ezt az érzést táplálja belém..


21/l


2020. jan. 29. 00:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Igen jogosan mert ha melle ulsz megvan a kettes.
2020. jan. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Több okból is jogos anyud kiborulása. Sok szülő nem tudja és/vagy nem akarja finanszírozni a gyereke továbbtanulását. Errefel jönnek az ilyen hálátlanok, mint te mert ugye mi az hogy eltart, mikor a kozmetikusodat te fizeted magadnak... Senki se tiltja meg, hogy 21 éves korodban elköltözz végre otthonról barátoddal vagy külön albérletbe. Hidd el jobban értékelnéd az ösztöndíjat, ha minden kiadással el kellene számolnod, te Nagylány..
2020. jan. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Figyu, szerintem dumáld meg a tanárral, hogy írjon be nem megjelentett a vizsgára. A javítóvizsgákat ne vedd fel, így bünti sem lesz és kész. Akkor nem fog beleszámitani az egyes az átlagodba. Ha elég kreditet vettél fel és azok tényleg olyan jól sikerültek akkor még van Esély rá hogy ösztöndíjat kapj
2020. jan. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Bocs a helyesírási hibákért telorol nehéz
2020. jan. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Hármasnak igaza van!
2020. jan. 29. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Anyukád nem normális, már bocsi!

Mondd meg neki, hogy majd akkor pampogjon, ha ténylegesen csúszol, ami most még egyáltalán nem biztos!

Bírom az ilyen embereket, akiknek fogalmuk sincs a bolognai rendszerről, sőt sokszor magáról az egyetemről sem, csak kárognak és sápítoznak mindenen.

2020. jan. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem lepne meg, ha majd 20 év múlva olvasom a gyakori valamelyik utódján, hogy "Miért nem áll szóba velem a lányom? 65/N"? Na, emiatt a fölösleges idegtépések miatt!
2020. jan. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Fejeld le.
2020. jan. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Anyukád járt egyetemre? Az én szüleim nem és teljesen fals képük van az egészről, ők sem képesek felfogni, hogy teljesen átlagos, ha csúszol egy tárgyból, meg, hogy attól még simán meglehetnek a krediteid, kaphatsz ösztöndíjat stb. Azt vettem észre, hogy akiknek a szülei szintén végigcsinálták az egyetemet, sokkal lazábban állnak mindehhez és nem pörögnek felesleges dolgokon.


Off: nálunk a BME-n az ösztöndíjindexet nem az összkredittel számolják, hanem csak simán 30-al osztanak le, ezen felül van ugye egy minimális összeg amit adnak kb 10 K és a maximális is csak a 2-3x osa szokott lenni. Ha pl bukok egy 3 kredites tárgyat előfordulhat, hogy csak 2 ezerrel kapok kevesebbet havonta.

2020. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha ekkora nagy arcod van,lehet elköltözni albérletbe...Jah,hogy annyi pénzed nincs ? Hát akkor neked otthon kusi van,vagy ha nem tetszik valami húzz a barátodhoz lakni.
2020. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!