Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindenképp szörnyű dolog...

Mindenképp szörnyű dolog megszakítani a kapcsolatot egy olyan vérszerinti anyával, aki ragaszkodna a találkozásokhoz?

Figyelt kérdés
Az exbarátnőmmel szétmentünk, mielőtt kiderült, hogy terhes. Azonban az exem nem volt egy született anyatípus, úgyhogy bár megszülte, de a gyereket én neveltem kb. 6 hetes kora óta, hivatalosan is nálam lett elhelyezve, viszont viszonylag gyakran látogatta. A szakítás után villámgyorsan összejöttem a mostani feleségemmel, aki csodálatosan gondoskodik a gyermekemről, anyja helyett anyja lett. Még az sem ingatta meg, amikor kiderült, hogy a gyermekem születési rendellenessége miatt a szokásosnál sokkal intenzívebb gondozásra szorul kb. egész gyerekkorában. Közben az exem évekig rendszeresen tartotta a kapcsolatot a gyerekkel (heti 1-2 találka), viszont benne a felelősség és anyai ragaszkodás nem igazán alakult úgy, ahogy kellene. Amikor felvetettük az exemnek, hogy a feleségem szívesen örökbefogadná a gyermeket, az exem azonnal belement, szinte gondolkodás nélkül, és hároméves korában a gyámhivatal előtt nyilatkozva örökbeadta a gyermekünket a mostani feleségemnek. A kapcsolatot viszont továbbra is szerette volna tartani vele, úgyhogy akkoriban azt beszéltük meg, hogy nem is kell, hogy megszakadjon a kapcsolatuk, találkozhatnak, ha akarnak, hiszen a gyerek érdeke is az, hogy ismerje a vér szerinti szülőjét, na meg a tegyeszes pszichológus is nagyon ezt javasolta. Úgyhogy továbbra is rendszeresen találkoztak, ha nem is olyan gyakorisággal, mint korábban. Viszont mostmár elegem van ebből, és azt látom, hogy az immár ötéves gyerekem se nagyon tudja hova tenni azt, hogy most hova is tartozik igazán. Noha mi mindig tisztán és nyíltan beszéltünk vele mindenről, az ex következetesen nem beszélt vele soha az örökbeadásról, és úgy tesz, mintha ott egy második otthona lenne a gyereknek, be is rendezett neki egy szobát, csak azt nem értem minek, ha soha nem töltött ott a gyerek 3 óránál többet egyszerre. A vér szerinti szülővel való kapcsolat ápolását pont a stabil identitás miatt éreztem fontosnak, de most úgy érzem, épp ennek a kárára ment a dolog, teljesen össze van zavarodva szegény gyerek arról, hogy mi is a család. Szeretném leépíteni az exem, és mivel jogilag nulla köze van a gyerekhez, ezt meg is tehetem, mégis nehéz ezt meglépnem, mert a gyerek azért valamennyire szereti, számontartja. Viszont nagyon nem érzem egészségesnek, hogy örökbeadta, aztán mégis szinte hetente találkozgatnak. Most a vírus miatt két hónapja nem találkoztak, de most az ex megint bejelentkezett, hogy elvinné kicsit. Én nem akarom többet odaadni, elegem van, hogy folyton jön, és összekutyul mindent a fejében, örökbeadta a gyereket, akkor szálljon is le róla. Tudom, hogy ezért a két évvel ezelőtti tegyeszes pszichológus minimum megkövezne, mert ott a vérszerinti anya szent, és nagyon belénk nyomták, hogy ugye nem akarjuk elszakítani őket egymástól (szerintem röhej, hogy örökbefogadással foglalkozó szakemberek ilyesmit nyomnak), de nem érdekel, utálom, hogy jelen van ez a nő az életünkben. Érthető, vagy egy szörnyeteg vagyok?

#házastársi örökbefogadás
2020. máj. 16. 02:53
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Mindenképp változtatok a jelenlegi helyzeten. A részleteket még kitaláljuk.
2020. máj. 16. 17:07
 42/48 anonim ***** válasza:
0%
Ha ez nem ordas nagy kamu akkor elég betegek vagytok. Az én gyerekem nem kell? Vagy előtte dugnunk kellett volna, kérdező? 🤣
2020. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
51%

Jézusom, dehogyis a gyereke érdeke ez a helyzet, maximum az ősanyák kárognak itt, akik nem tapasztaltak még pszichésen bántalmazó szülői magatartást. Mert ez hosszútávon fix, hogy káros szegény kislányra, hogy az ő anyja nem kézzelfogható, mert aki neveli az mégse anya, mert ott a szülő anya, de hát ő meg lemondott róla, akkor hogy is van ez?


3 éves korában kettévágtam volna ezt a kérdést és többet nem látta volna, amikor szemrebbenés nélkül lemondott róla, neki ugyanis ennyit ért ez a nagy szülői szeretet (magyarul lofaxt se), az hogy flancol instagrammon néhány likért meg kifejezetten gusztustalan és minden csak nem a gyerekről szól.


A gyerek egészséges fejlődéséhez kb atombiztos családi háttér kell, hogy pontosan érezze, hogy mik az ő biztos pontjai. Nem csodálom, hogy nem érti, mert neki nincs jelenleg fix anyaképe, ami az egyik legfontosabb lenne, ha nem a legfontosabb.


Szerintem építsd le ezt a nőt, édesmindegy mit kárognak majd mások rajta, ő nem egy átlag szomszéd, akit egyébként kedvel, hanem egy nő aki folyamatosan tönkreteszi a gyerek anyaképét az inzkonzisztens, felelőtlen viselkedésével és nemhogy nem segít hanem kifejezetten árt vele.

2020. máj. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
29%
Én haragudnék nagyon. Miért is ne lehetne találka? Miért ne szeretné a gyerekét? Én is ezt tenném a helyében,ha nem vagyok alkalmas nevelni,azzal jót teszek neki,és szeretem azt a gyereket. Szóval ha nem akarod a gyerekkel megutáltatni magad,ne tiltsd. Hidd el össze áll a kép. Ti kertetek az örökbefogadást,nem a biológia anyja! És ő gondolom úgy ment bele,hogy láthatja azért. Jóga van a gyereknek vele lenni. Ha majd a gyerek kéri,hogy ne akkor jó.
2020. máj. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet.

Attól, hogy mi vetettük fel az örökbefogadást, nem lett volna kötelező örökbeadnia, egy normális különélő szülő azt mondta volna, hogy szó se lehet róla.

Mert oké, nem volt képes nevelni, jót akart a gyereknek, ezért ránk hagyta, hogy mi neveljük, ő meg külön élő szülő lett. Ilyen helyzet millió van. De az örökbeadás már más, hiszen itt esetünkben anélkül is le volt már véve a nevelés terhe a válláról, nem arról volt szó, hogy gondoskodnia kell róla vagy örökbeadnia. Választhatta volna azt, hogy egyszerűen külön élő szülő és kész. Ráadasul mi lehetőségként vetettük fel, nem pedig kértük, nulla nyomást gyakoroltunk, sőt, a felvetés előtt meg voltunk győződve róla, hogy talán csak évek múlva gondolkodik el komolyan a témán. Az egyetlen célunk az volt, amikor felvetettük, hogy tudjon róla, hogy létezik ilyen lehetőség. Ő viszont kb. azonnal élt vele. Nem volt feltétel a kapcsolattartás. Szerette volna tartani, de tudta, mit vállal, tudta, hogy nem lesz joga hozzá. Ettől függetlenül én hagytam a kapcsolatot, mert azt hittem, tényleg azzal teszek jót a gyereknek, de már látom, mekkorát tévedtem, mert így nem hogy kettő, de egy stabil anyja sincs a gyereknek, mert egy rendszeresen felbukkanó örökbeadó állandóan ott lebegteti a témát a gyerek felett, hogy őt örökbeadta valaki, és aki neveli, az nem az igazi, az igazinak pedig nem kellett. Szerintem valaki vagy ne adja örökbe a gyerekét, vagy ha örökbeadja, akkor hagyja azt a gyereket normális életet élni a saját családjában, és ne terhelje őt egy itt is vagyok neked meg nem is kapcsolattal. A külön élő szülő más tészta, ott lehet hitelesen azt mondani, hogy mindkét szülő ott van neki, ha olyanok a szülők, és ha valójában el is hanyagolja az egyik, akkor is megfogható a helyzet, mert néha ilyenek a válások, néha ilyenek a szülők, ez egy trauma, amin túl lehet lenni, de egy örökbeadást nem lehet egy gyereknek úgy feldolgoznia, hogy úgy teszünk, mintha nem jelentene semmit, a gyerek sem hülye. Nem fogom egy életre elvágni őket egymástól, de az évi egy-két találka szintjére fogunk beállni. A gyerek amúgy nem hiányolta az elmúlt hónapokban.

2020. máj. 24. 20:32
 46/48 anonim ***** válasza:
23%

Őszintén,mekkora baromságot írsz. Ugyanaz a téma,csak van egy papír,hogy örökbe adta. Attól ugyanolyan,mintha ti két külön álló szülők lennétek. Ez egy papír.Nem kell a gyereknek túl magyarázni! Ő anya. Ő pedig a nő,akit szeretek,és aki gondoskodik rólad,mert itt élsz velem,nem anyával. Ennyi. Nem kell itt neki makogni,hogy a feleségem az anyád papír szerint,de amúgy nem,mert van biológiai anyád is. Én egy életre megutálnálak,ha eltiltanál!

Tudod ismerek embereket,olyan anyát aki lemondott a gyerekről!

És nem is kisgyerekek voltak már.

Mégis az apja engedi,hogy találkozzanak,ha az anyja mégis látná,mert a gyerekek is látni akarják az anyjukat.

Sose tudhatod,mit érez a másik. Ha a gyerek is látni akarja az anyját hadd lássa. Te ne dönts egy gyerek akaratáról. Majd fájni fog mikor felnőttként megérti,vagy 15 évesen,hogy ja ő az anyám,a másik meg nevel engem.

2020. máj. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
82%

46, te írsz baromságot és nem sok fogalmad van a gyerekek lelki fejlődésének egészséges útjáról. Az már biológiailag bizonyított tény, hogy a vérköteléknek nincs extra szerepe a gyerek iránt érzett szeretetben, se fordítva, tehát a gyerek anyja, önként vállalt szerepénél fogva az örökbe fogadó feleség. Ő van vele egyfolytában, ő törődik a gyerek minden nyüanyszi dolgaival, lelki fejlődésével és a gyerek számára is ez a kapcsolat a legoptimálisabb, amit a környezete kéne megerősítsen számára, hogy igen, ő az anyukád. De neki a környezete perpill azt sugallja, hogy az ő anyja nem a szeretetet és gondoskodást nyújtó, biztos személy, hanem az ide-oda csapongó nő, aki felbukkan ha épp kényelmes NEKI. A nő maximum saját lelkiismeret furdallását csillapítja a látogatásokkal, mert az örökbeadásra igazából nem kötelezte senki, de neki ez volt a legkényelmesebb. Ez nem szeretet, amit csinál, és irtó beteg nézeteid vannak, ha szerinted pár instagrammra felőtt cukiskodó képpel majd annyira példa értékű anyának minősíthető.

Továbbra is tartom, hogy a gyereknek a legjobb az lenne, ha az örökbe fogadó anya lenne az egyetlen anya, és maximum azt magyaráznám el neki, hogy a szülő anyja más, de ezt már amúgy is tudja.

2020. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
41%

Ki a tököm mondta,hogy példa értékű anya egy Instagram kép miatt? Pont nem erről volt szó.

Hanem arról,hogyha látni akarja a gyerek is,meg az anyja is a gyereket nem megtiltani kellene.

Majd ha felnő akkor rájön.

Szerintem az anyuka attól szeretheti. De van aki nem alkalmas tényleg a nevelésre. Ettől nem fog serulni a kislány olyan mértékben...

2020. máj. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!