Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen családokban szokás...

Milyen családokban szokás elvenni a gyerek ajándékba vagy (diák)munkáért kapott pénzéből, vagy a külön élő, független, felnőtt gyerek fizetésből lenyúlni?

Figyelt kérdés

Nyilván nem arra gondolok, amikor a család nyomorog és éhezik, hanem átlagos/jó anyagi helyzetű családokra, akik elkérnek/vesznek a gyerekük pénzéből "csak úgy". Mi nem vagyunk eleresztve anyagilag, anyám eü. dolgozó, apám egy cégnél alkalmazott, három tanuló gyereket tartanak el, akik közül ketten már felnőttek vagyunk és felsőoktatásban tanulunk, de így sem kértek soha egyetlen fillért sem a diákmunkás fizetésünkből, tanulmányi ösztöndíjunkból, stb. Azért merült fel bennem a kérdés, mert itt gyakorin szembesültem azzal, hogy sokak szerint pl egy kamasz gyerek saját keresete is a szülőt illeti, nem költheti el szabadon, 3 hónaposan is kötelessége beszállni a rezsibe, stb.

Ez tényleg bevett szokás bizonyos családokban, vagy csak provokáció az egész?

Hogy/mikor kezdődik? Amikor a gyerek abba a korba ér, hogy pénzt adnak neki szülinapokra/ünnepekre, akkor már a legelső alkalommal elveszik tőle?

A szülőnek hozzáférése van a gyerek bankszámlájához?

Mivel indokolják, hogy tizenx évig futotta nekik a gyerek etetésére, tanszereire és a rezsi rá eső részére, de most, hogy pénz ütötte a markát hirtelen már neki kell fizetni mindezt?

Miért tartják jogosnak egy külön, függetlenül élő felnőttől pénzt kérni a múltbeli költségekre?

Miért gondolják, hogy ettől tanulja meg valaki beosztani a pénzét?



2020. aug. 24. 10:11
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
92%

@9

Csak te már felnőtt vagy, egyetemista létedre viszonylag rendszeres pénzkereseti forrással rendelkezel, ráadásul önként segítesz nekik.

Nem tizenvalahány éves, akinek a kiskorában rokonoktól szülinapokra kapott (kevéske) pénzből, vagy a diákmunkával megkeresett pénzéből vesznek el a szülők saját célra, úgy, hogy az anyagi helyzetük ezt nem indokolná. Szerintem elsősorban az utóbbiakra gondolt a kérdező.

Ez az eset szerintem nagyon ritka, de aki ilyen, az egy szemét paraszt, akinek nem kellett volna gyereket vállalnia.

2020. aug. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
20%
Mondjuk én ezt nem igazan tudom elképzelni, hogy van ilyen a valóságban, elvenni a gyerek ajandekba kapott pénzét...
2020. aug. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
83%

11 vagyok

És nem is @10 esete. Én úgy értelmeztem, hogy úgymond "saját" célre,

és nem a gyerek érdekében veszik el tőle a pénzt, mert nem tudná beosztani. Viszont mondom, ez (előbbi) szerintem nagyon ritka.

2020. aug. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
30%

#12 Sajnos van ilyen. Olyan családoknál akik majdhogynem éheznek és mondjuk a gyerek kap 2.000 Ft-ot, elveszik tőle mert mondjuk vannak 6-an és bevásárolnak kenyérből és parizerből, hogy kihúzzák kövi hónap elejéig. Sajnos ilyen van.


De jómódú családoknál nem látom értelmét.

2020. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
81%

14!


Ezt értem. Anno én is oda adtam minden filléremet amit kaptam valahonnan, mert tudtam, hogy anyám sokszor kenyéren és vizen él. Mondjuk ő sosem kérte

2020. aug. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
28%
Mit ért a kedves kérdező átlagos/jó anyagi helyzet alatt? Csak mert eztlehet egyénileg is értékelni, hogy mondjuk3 szobás ház 2 BMW és ez átlagos, de lehet egy kis garzon is egy zsigulival átlagos.
2020. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
20%
Egy normálisan nevelt gyerek egy normális családban magától ad bele a közösbe, nem kérik tőle.
2020. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
71%

@17

Miért is adna bele a közösbe, amikor viszonylag jól élnek, nem nyomorognak, viszont a gyerek a diákmunkával keresett pénzét pedig

olyan dolgokra költené, amikre a szülők egy ennyi idős gyereknek már nem adnak pénzt, vagy csak egyszerűen félretenné a későbbi életére?

Komolyan kíváncsi vagyok! Taníts, mester!

2020. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
81%
Pl. nálunk. Az első fizetésem óta magától értetődőnek veszik, hogy nekik kell adjam. Eleinte én is annak vettem, de most már harminc felé kezd kellemetlen lenni, hogy semmit nem tudtam félretenni és magamnak is csak a legszükségesebb dolgokat vehettem meg, holott nem nyomorgunk vagy ilyesmi. A bevételem részét most már inkább titokban tartom, és ha összejött annyi, akkor angolosan távozok innen.
2020. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
61%
Könyörgöm, és ez melyik univerzumban normális?:D
2020. aug. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!