Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet azt (jól) kezelni,...

Hogy lehet azt (jól) kezelni, ha családon belül két testvér máshogy van kezelve, az egyiknek jóval több jut anyagilag? (lakás, autó, egyetem)

Figyelt kérdés

Adott két lány, féltestvérek és 2 év van közöttük.

Míg az egyik az apja révén jelentős előnnyel indul az életben, lényegében megkap mindent, amit csak kér, amire vágyik, addig a másiknak ezeket nem tudják nyújtani.


Ő nem kap 17 évesen autót, 18. születésnapra drága ékszereket, érettségire lakást és még sorolhatnám. Neki marad a diákhitel, kollégium és a diákmunka egyetem mellett.

Ilyenkor az irigység óhatatlanul beférkőzik a családba?


(Azt most felejtsük el, hogy az a gyerek biztos életképtelen senki lesz majd később, akit segít az apai oldal, mert amúgy egyáltalán nem egy buta, naiv lány, aki ne állná meg a helyét az életben.)


2020. szept. 8. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Kétélű és fura szitu. Mert ha féltestvérek, gondolom apáról, azaz az apjuk nem ugyanaz. Kétféleképp meg lehet közelíteni a kérdést. Elvileg jogos és nem elítélendő, ha az apuka a saját lányát ellátja minden földi jóval, hiszen megteheti és szereti a lányát. Ugyanakkor meg ha már beházasodott-be tagozódott egy családba, akkor meg nem illik ilyen erős megkülönböztetéseket csinálni.

Erre jó példa a tehetős haverom, aki egy olyan nővel létesített kapcsolatot, ahol volt egy fiúgyermek. A haver olyan szinten kezelte a srácot fiaként, hogy autót vett neki, bevette az üzletébe stb. Már rég nincsenek együtt a nővel, de a nő fia a mai napig a srácnál dolgozik.

2020. szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy irigykedés lesz/van. Nyílván, ha az anyjuk közös és az egyikük apja meg tudja ezt adni, a másikuké nem, akkor ez senkinek sem a hibája. Ezzel a helyzettel nem sok mindent lehet tenni, esetleg megbeszélni mindkét lánnyal. Az egyikkel, hogy erről senki nem tehet, attól még szeretik, a másikkal pedig, hogy ne dicsekedjen azzal, hogy mindent megkap. De nem szabad a lányt a másik szeme láttára elkényeztetni, mert az biztos sértődés.


De fontos lenne, hogy te ki vagy a történetben? Először én az egyik lányra vagy az anyukára tudtam gondolni.

2020. szept. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem apuka házasodott be a családba és a volt gyerek mellé lett egy közös, hanem válás után lett az anyukának még egy amihez a meglévő gyerek édesapjának abszolút semmi köze, de a gyerekek meg együtt élnek a közös anyukájukkal testvérként. Én így értelmezem.

Hasonlóan voltunk a húgommal csak ő nekem mostoha testvérem.

Nekem anyukámék a jómódúak (de apukám nevelt, ezért éltünk együtt).

Ekkora kontraszt persze soha nem volt, hogy én kocsit kapjak meg lakást anyuéktól, de több zsebpénzem volt, jobb játékaim és jobb helyekre mentünk nyaralni. Nem lettem életképtelen köszönöm :D

Kettőnk közé ez az alapból meglévőnél - hogy 100% tűz és víz vagyunk- nagyobb gátat nem vert.

A másik szülőknél lévő életünk egy külön élet volt. Nyilván a féltesós helyzet kicsit más, mert ott a másik félnek nincs dupla családja, de az meg másmiért jobb helyzet talán.

2020. szept. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú ez nagyon rossz, nem is nagyon lehet megoldani, mert senki nem csinál semmi rosszat és mindenki álláspontja érthető. Ilyen mértékű különbségnél én anyaként megpróbálnám jobban támogatni a "rosszabb" apától való lányt, hogy kicsit ellensúlyozzam a különbséget. Ezt jó esetben megértené a másik lányom is. A hátrányosabb helyzetű lánynak meg azt kell elfogadnia, hogy nem tehet senki a különbségről és nem vele akarnak kiszúrni.
2020. szept. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Psichológust ajánlanék. Nem kell ahhoz mentális problémád legyen, hogy elmehess, azért ajánlom mert segít jobban feldolgozni az ilyen helyzeteket.
2020. szept. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
Itt mindenre pazichológust ajánlanak. De te le vagy maradva mi t a borra való, mert már szakembernek menő hívni. Nekem is ajánlhatnál egy jó szakembert, reggel lekéstem a buszt, fel kéne dolgozni valahogy.
2020. szept. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel sok mindent nem lehet csinálni , ezt dobta a gép, mindenkinek a legtöbbet kell kihoznia a saját életéből.
2020. szept. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Annyit lehet csinálni, hogy elfogadja az ember, hogy a másiknak ez van neki meg ez nincs.
2020. szept. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a kérdést már leírtad egyszer. Akkor is megmondták neked, hogy nem várhatod el, hogy a férjed eltartsa a felnőtt lányodat akihez semmi köze. Pont elég, hogy téged eltart.

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

2020. szept. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ minden, hogy melyik fél hogy kezeli a helyzetet. Nekem van egy húgom, én mindent megosztok vele (ő még egyetemista, nem dolgozik), nekem így természetes. Ha nekem lenne valakim aki pénzel, azt is megosztanám vele (használhatná a kocsit, beköltözhetne a lakásomba ha akar stb.) Elég önzőnek érezném ha fordított helyzetbe ő le se szarna, kvázi eldobná a testvérét pénzért mert ő jobb helyzetben van. Mondjuk sosem értettem az olyan embereket, aki többe nézi a pénzt mint a családját. Szvsz a pénzes apa nem tehet róla, az anya se igazán szólhat bele bár támogathatja a másik lányát jobban, de igazából a lányon múlik, mi neki a fontosabb, a családi béke/jó testvéri kapcsolat vagy a pénz
2020. szept. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!