Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek az alábbi dolgot?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, jelenleg gimibe járok. A szüleim minden áron azt akarják, hogy egyetemre menjek meg, hogy szerezzek diplomát.

Viszont nem vagyok valami jó tanuló (kb.3-4), az angolom pedig borzasztóan rossz, pedig a diplomához nyelvvizsga kell.

A szüleimnek hiába magyarázom, hogy nem vennének fel egyetemre, meg, hogy nem lesz diplomám, egyszerűen képtelenek megérteni.

Hogy tudnám megértetni velük?



2020. okt. 4. 20:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
25%

Ők már értik,nem kell megértetni.

Fizetnék?

2020. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Vannak olyan tantárgyak amit lustaságból nem tanulok (pl: biosz) , viszont, ami a legfontosabb lenne az angol, de egyszerűen képtelen vagyok megtanulni (nincs nyelvérzékem, tiszta logikátlan a felépítése). Amikor a szüleimnek elmondtam, hogy inkább szakra mennék, leb*sztak, hogy "akkor miért nem szakkozepbe menntem?" (egyébként azért mentem gimibe mert nem tudom 14 évesen, hogy mi legyek felnőttkoromban)

De a kérdésre válaszoljatok már, hogy adjam a tudtukra!!!

2020. okt. 4. 21:49
 13/29 anonim ***** válasza:
95%
"Anya, apa, jelenleg nem szeretnék egyetemre menni, mert a nyelvvel problémáim vannak. Helyette xy szakot szeretném elvégezni és szeretném, ha ebben támogatnátok."
2020. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nagyon ellenszenves a te hozzáállásod, éppúgy, mint a szüleidé.


Nem akarsz diplomát..... szüleid akarnak. Hát nem így kéne gondolkodni!


Hanem így:


MIT AKARSZ DOLGOZNI?

Mi érdekel?


Nézzük a te oldaladról: nem akarsz egyetemre menni. Oké! Lesz egy gimnáziumi érettségid. Hogyan tovább? Szakképzettséged nem lesz. Ezzel kb. azt tudod elvégezni, amit 8 általánossal: lehetsz mekiben felszolgáló, járhatsz gyárba 3 műszakban, lehetsz pizzafutár stb. Ha téged ez kielégít, vagy megtalálod így a helyedet, akkor oké.


Nézzük szüleid oldaláról: diplomás legyen a gyerekük. Osztán mi? Geológus legyen vagy művészettörténész? Állatorvos vagy pszichológus? Hát, ami érdekli és amit képes lesz magas szinten is megtanulni. Ja, olyan szak, tudományterület nincs? Végezzen el kínkeservesen egy szakot, amit utál, amihez nincs affinitása, amivel esze ágában sincs utána egy életen át foglalkozni? Aztán 5 múlva ott álljon, hogy fogalma sincs, mi akar lenni, de 5 éve elment és egy csomó pénzt ráköltöttek a szülei? Tessék mondani, ennek mi értelme?


Kérdező!

Szerintem kezdd azzal, hogy magadban eldöntöd, mivel szeretnél foglalkozni. Aztán ehhez nézd meg, milyen képzettség kell (ha kell) és azt hogyan tudod megszerezni. Pl. rengeteg OKJ-s képzés van, az se ördögtől való dolog.

És mikor mindez megvan, akkor állj a szüleid elé azzal, hogy te "ez" akarsz lenni, ahhoz "emezt" kell elvégezned, ezért nem akarsz egyetemre menni.

Sokkal jobb tárgyalási alap, ha nem csupán nemet mondasz az ő elképzelésükre, hanem helyette egy alternatívát mondasz. És minél jobban kidolgozott, minél működőképesebb az ötlet, annál több esélyed van, hogy meggyőzd őket.

2020. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
72%
Én sem voltam jó tanuló, ugyanígy 3-4, azonban az ápolás nagyon érdekelt és gyakorlatias is vagyok, így tökéletesen jól megy az ápoló alapképzés egyetemen. Találj valami olyat, ami érdekel, az egyetemen pedig lehet nyelvet tanulni, sok lehetőség közül lehet választani, nem kötelező az angol.
2020. okt. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
56%

"De nem vagyok jó tanuló, így ha fel is vesznek, valszeg nagyon sokat fogok szívni + diplomához nyelvvizsga kell, Én meg hülye vagyok angolból"


Idegesít olvasni is ezt az önsajnáló, legyintő hozzáállást. Elkönyvelted, hogy te "nem vagy jó tanuló", és ennek megfelelően állsz hozzá mindenhez.

Kettő. Nem tudom, ha jelentkeznél, akkor milyen szakra, de nettó hülyeség és logikailag sem tartható, hogy "rossz tanuló vagyok, ezért biztosan szívnék egyetemen". Öreg, én középsuliban nem voltam kiemelkedő tanuló, főleg a reál tárgyak miatt, de egyetemen majdnem szín ötös voltam, mert javarészt képességeimnek és érdeklődésemnek (!!!) megfelelő tárgyaim voltak. Akkor most miről beszélünk? ...


Szedd össze a tökeid és próbáld meg, de nem csak ilyen tessék lássék módon. Egy olyan szakot, ami érdekel is.

Ha nem jön össze, próbáld meg később is, vagy keress szakmát, vagy szakma elvégzése után megint próbáld meg... Ahogy neked jó. De ez a "jajjénúgysemerhülyevagyok" hozzáállás csak kifogás, szar duma.

2020. okt. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
61%

"(nincs nyelvérzékem, tiszta logikátlan a felépítése). Amikor a szüleimnek elmondtam, hogy inkább szakra mennék, leb*sztak, hogy "akkor miért nem szakkozepbe menntem?" (egyébként azért mentem gimibe mert nem tudom 14 évesen, hogy mi legyek felnőttkoromban)"


Ember, olvasni is rossz a soraidat, törölni is fogom a kérdést a listámból. Süt az önsajnálat róla. "Én így én úgy". Mondd, hányféleképp próbáltál angolul tanulni pl? Sehogy? Szerinted ez kizárólag a "nyelvérzéken" múlik? Azt hiszed, ez valami szupermen-képesség, ami mellé önszorgalom nem is kellene? Ezerféle tanulási módszertan létezik, nyelveknél meg sokat számít az is, hogy valaki mennyi nyelvi hatásnak teszi ki magát, kommunikáció-központúan tanul-e, stb. Vedd a fáradságot és keress utána ezeknek, amennyiben tényleg szeretnél angolul megtanulni.

2020. okt. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
70%
Ha csak a nyelvtudás miatt izgulsz, menj ki minimum fél évre külföldre dolgozni. Ugyanígy voltam én is. Sohasem gondoltam volna, hogy képes leszek megtanulni egy nyelvet. Gimnáziumban angolból és németből is épphogy csak megvolt a kettes. Aztán valahogy kimentem Angliába szállodai mosodába dolgozni. Borzasztóan pocsék munka volt. Kb. fél évig csináltam és hazajöttem, de utána kapásból le tudtam tenni a középfokút. Azóta már a felsőfokú is megvan. Csak az elején nehéz, de ha egyszer ráérzel nagyon gyorsan lehet fejlődni.
2020. okt. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
68%

"nincs nyelvérzékem, tiszta logikátlan a felépítése"


Logikad nincs hozza. Vagy rossz a tanar, es mas vagy masik modszer meg tudna ertetni.

2020. okt. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
93%
Nekem sincs nyelvvizsgám, és a munkámhoz alapfeltétel a mérnök végzettség. Nem keresek kevesebbet annál akinek van. 2012-ben végeztem
2020. okt. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!