Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek az alábbi dolgot?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, jelenleg gimibe járok. A szüleim minden áron azt akarják, hogy egyetemre menjek meg, hogy szerezzek diplomát.

Viszont nem vagyok valami jó tanuló (kb.3-4), az angolom pedig borzasztóan rossz, pedig a diplomához nyelvvizsga kell.

A szüleimnek hiába magyarázom, hogy nem vennének fel egyetemre, meg, hogy nem lesz diplomám, egyszerűen képtelenek megérteni.

Hogy tudnám megértetni velük?



2020. okt. 4. 20:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt a testvéremmel. Hasonló jegyei voltak, nem akart egyetemre menni, de a szüleink nagyon szerették volna, hogy ő is diplomát szerezzen. Beadta a jelentkezést, mert erőltették, fel is vették, de beiratkozni nem ment el, hanem egy OKJ-ra iratkozott be, amit szépen el is végzett, azóta szakácsként dolgozik, nagyon jó fizetésért. Nem örültek először a szüleink, de amikor látták, hogy mennyivel jobban érzi magát abban az iskolában és milyen jó eredménnyel végez, aztán, hogy milyen jó állást szerzett, akkor nemcsak megbékéltek a helyzettel, hanem örültek is, hogy a saját feje után ment a tesóm.


Szerintem ha a szüleid nem értik meg, hogy nem akarsz egyetemre menni, akkor sajnos nincs mit tenned. Viszont semmiképp se menj azért egyetemre, mert ezt várják el otthon. Annak szinte sosincsen jó vége.

2020. okt. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
78%

Jelentkezz egyetemre.

Ha nem vesznek fel, legalább mondhatod, hogy megpróbáltad.

Ha felvesznek, ha az első félév után, a második megkezdése előtt hagyod ott, nem kell fizetni (gondolom nem fizetősre mész, mert akkor könnyebb felvenni és nem így írtad volna).


De mindenképp azt csináld, amit szeretsz.

Elvégre nem a szüleid fogják azt csinálni hosszú évtizedekig, hanem te.

Majd megbékélnek vele, ha nem tetszik nekik az elején.

2020. okt. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Nem meggyőzni szeretnélek, de a 3-4es átlag nem rossz. Volt osztálytarsaim közül nem egyet vettek fel 2-3as átlaggal állami ösztöndíjas képzésre
2020. okt. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Igen, lehet, hogy felvennének, de a nyelvvizsgát biztos, hogy nem tudnám megszerezni, pedig diplomához az kell:(

És hiba tanulom az angolt, nem értem meg sehogy. Nézek videókat angolol, újságokat olvasók angolul de egyszerűen nem megy:(

2020. okt. 5. 16:11
 25/29 anonim ***** válasza:
51%

Nem érted hogy nem kötelező pont az angol? Az egyetemen millió egy nyelvet tanulhatsz ingyen a szintednek megfelelően. Onnantól kezdve pedig csak egy kis önszorgalom, hogy a szabadidődben mennyit szánsz rá.

Spanyol? Orosz? Olasz? Szerb? Még kínai nyelvet is lehet tanulni!

2020. okt. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
58%
Azert angolból ha nem is vagy nagy ész egy középfokút össze lehet szedni, max nehezebben megy. De lehet csak más tanár/ módszer kell. Ha 3-4- es tanuló vagy még mehetsz egyetemre, csak nem minden szakra. Amugy az egesz jelenthet annyit csak hogy lustább vagy de nem buta. Ha meg tanulsz es ugy jon ossze a 3as, nagy kunszt nem olyan szakra kell menni es kesz. Vagy ha annyira nem megy otthagyod. Nem te leszel az első. Szakmát is tudsz tanulni később arról sem vagy lekésve. De ne egy angol nyelvvizsga akadályozzon már.
2020. okt. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
72%
Kiegészítenem, tényleg nem kell az angol, lehet más is, azt hiszem kb 6 nyelv van amiből elfogadjak a nyelvvizsgát a diplomához..
2020. okt. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Szerintem az angol az egyik legkönnyebb nyelv középfokon. Persze ott van még a cigány ami elvileg nagyon könnyű, de én nem fecsérelnék rá energiát. Annak idején voltak a csoportomban olyanok (nem cigányok), akik cigányból nyelvvizsgáztak, csak hogy megkapják a diplomájukat. A nyelvtudás akkor is fontos, ha nem akarsz egyetemre vagy főiskolára menni. Érdemes azt is számításba venni, hogy milyen nyelveket lehet a gyakorlatban leginkább hasznosítani. Ilyen megfontolásból én leginkább az angolt, a németet, az oroszt, esetleg a franciát vagy a spanyolt részesíteném előnyben. A kisebb környező országok nyelveit (pl. szlovák, román, szerb-horvát-szlovén) sok magyar beszéli anyanyelvi vagy közel anyanyelvi szinten, ugyanakkor jól kiválthatók az angollal vagy a némettel, ezért ezeket szerintem nem érdemes tanulni.
2020. okt. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Utolso a cigany nyelvet ma mar nem fogadják el diplomához nyelvvizsganak.
2020. okt. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!