Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem gyerekes, hogy egy felnőtt...

Nem gyerekes, hogy egy felnőtt férfi ezen ennyire megsértődik?

Figyelt kérdés

Hogy az elején kezdjem: apukám vajdasági magyar, részben szerb, anyai részről.

Fiatalkora óta hivatásos katona volt Szerbiában, megjárta a délszláv háborút is. Ezt követően költözött Magyarországra, és ismerte meg anyukámat.

Azóta elváltak, ő a két ország között ingázik, alapvetően Szerbiában él most is, de sokat van Magyarországon is. Nekem jó a kapcsolatom vele, elképesztő módon önfejű, egosita, hatalmas igazságérzettel.

Ez tolerálható számomra, van hogy még vicces is amikor valami ártalmatlan hülyeséget a fejébe vesz, és azt hajtja mindenáron, hogy igaza van.


Még a nyár végén mikor itthon volt, megkérdeztem, hogy lenne e kedve eljönni paintballozni, néhány rokonunk is volt, de többségében a barátaimmal mentünk.

Még sosem játszott ilyet, teljesen fellelkesedett, megjelent valami katonai ruházatban, bakancsban, még az öve is olyan volt, hogy fegyvereket lehetett ráakasztani, sőt fejkendőt tett fel, meg hozott valami fekete arcfestéket, hogy bekenje magát.

Úgy nézett ki mint valami Rambo, és mikor megmosolyogtuk még ő volt felháborodva, hogy úgy nem lehet háborúzni ahogy mi megjelentünk. (Aztán persze mindenki az ott kapott ruhát vette fel)

Na mindegy, hamar lefagyott még személyzet arcáról is a mosoly amikor az "öreg" belevetette magát a játékba.

Ugrált, mászott, kúszott, "kommandózott", nagyon komolyan nyomta, szerintem 100%-ig azt gondolta, hogy háborúban van.

Másik csapatban voltam mint ő, 10-10 fős felállásban játszottunk, a második körben 10-ből 9 embert ő talált el a mi csapatunkból.

Sokszor azt se tudtuk honnét lő, úgy változtatta a pozíciót, úgy bújt el. Nagyon meglátszott az a katonamúlt, én sem gondoltam róla, hogy ennyire penge.

Viszont annyira egyhangúvá tette a játékot, hogy szinte csak ő élvezte.

Ezért én azt a taktikát szültem meg, hogy szedjük ki őt minél előbb, bármi módon.

Ahogy megláttuk ahányan ott voltunk mind rálőttünk, és amikor egyszerre 4-5-en mentünk rá, akkor bármilyen erőfeszítést tett, volt hogy 5-ből 4-ünket kilőtte fedezék nélkül is, de az ötödik ember mindig eltalálta őt.

Folyamatosan ezt csináltuk minden új körben, és ahogy ő kiesett mindenki jobban élvezte a játékot, mert nem az volt, hogy a dzsungelharcos hátba lő valahonnét, és már ott sincs.

Erre viszont egyszer csak úgy bedühödött, hogy engem védőfelszerelés nélkül nyakon lőtt miközben épp neki beszéltem. Ezután a fegyverét földhöz vágta, közölte, hogy csaló inkorrekt trógerek vagyunk, és szerencsénk, hogy nem igazi fegyvere volt mert akkor nem packáznánk már itt vele.

Ezen kedves szavak után el is ment.


A mai napig nem tudok vele normálisan beszélni, mert megvan sértődve, bármit mondok belém köt, folyamatosan felemlegeti, hogy én milyen szemét voltam vele.De nincs ám megsértődve ő, csak mondja nekem, hogy tudjak róla, de kikéri magának, hogy meglenne sértve.

Mondom, ez egy játék volt, elmagyaráztam neki, hogy ő is túltolta, hagyhatott volna minket is érvényesülni, senkinek semmi fegyveres múltja, jól érzeni mentünk magunkat, nem háborúzni ahogy ő fogalmazott a játék megnevezés helyett.

Azzal már nem is provokáltam, hogy a háborúban sincs olyan, hogy szólsz az ellenségnek, hogy ne menjenek rád egyszerre öten.

Ha akkora Rambo akkor legyen Rambo akkor is amikor öten megyünk rá.

Ja, és akkor azt még fel sem hoztam, hogy ő lőtt engem nyakon, és akár szemen is lőhetett volna ha úgy sül el.


Nem akarok tőle bocsánatot kérni, mert szerintem sehogy sincs igaza, de nem is várnám el tőle hogy ezt ő tegye meg, csak annyit szeretnék, hogy újra normálisan tudjunk beszélgetni anélkül, hogy belém kötne ezért vagy azért csakis ezen sérelme miatt.

Nem tudom ez hogy érhetném el, ha bárkinek bármi tippje van szívesen fogadom.

Bár meglepne, de ha esetleg valaki szerint neki van igaza, kérem azt is írja meg, szeretném kicsit az ő szemszögéből is látni a történteket, nem pontozok le senkit aki normálisan írja meg azt amit gondol.



2020. okt. 6. 21:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Faterod nyilvan ketszer idosebb mar mint te, igazi haboruban is lehetett, de minimum kapott evekig kikeozest es hetente gyakorlatoztak. Egyreszt egy paintball-os jatekban mit vartal tole, hogy o majd elbohockodja? En is eletemben egyszer jatszottam es az ellenfel csapat tele volt exkatonakkal es hat halalosan komolyan toltak. Hozzatennem, utolag ertheto mod mi hozzajuk kepest annyira balfekek voltunk, hogy ha fele ennyire is veszik komolyan akkor is csukott szemmel is lelottek volna minket:-) no es igen a festekpatron azert nem halalos.


Apad idosebbkent lehetett volna annyiban okos, hogy utananez a paintballnak, meg higy megkerdezi elitte Toled, hogy megis mennyire komolyan jatszotok.

De alapvetoen mivel te hivtad el, neked kellett volna a jatek kezdete elott elmondani, hogy 1 milyen helyre mentek, higy ott adnak ruhat, hogy hany csapat lesz es hogy probaljon ne mi dig o nyerni, mert hat rajta kivul senki masnak semmilyen loveszeti, bujkalasi tapasztalata nincs.

2. Miutan erzekeled, hogy nektek nem tetszoen jatszik, nem a hata mogitt kellett volna szovetkezni es ot a leirasod alapjan kipecezni es szitava loni, hanem felrehivnod egyszer es mondani neki apu figyelj ez igy nem oke, itt mindenki fizetett a jatekert, es szeretnenk ha lenne benne egy kis elvezet es nem te lonel ki mindenkit, szoval valahogy fogd vissza magad...(ha nem.ertette volna akkor szolni ok akkor ki fogunk cseszni veled ha nem erted mi a keresunk).


Mert igy abban igaza van, hogy szemetkedtel vele es ellene uszitottal mindenkit a jatekban es meg utana is rra hivatkozol, hogy de a haboruban se szoltak volna (mikozben az volt a bajod hogy tul profin nyonta, mintha haboruban lenne).


Miert nem futsz neki meg egyszer es ha nem is bocsanatot kersz, de elmagyarazod, hogy ez egy jatek es ti szerettetek volna azt kielvezni hogy hetkoznaoi emberkent lovoldozhettek felelosseg nelkul artatlan festekpatrinokkal, de o a profiz.usaval nagyon levoroditette a meneteket es masnak nem hagyott SIKERELMENYT es sajnalod de amikor a tobbieknek is mar ebbop eoege lett es neked sutyorogtak akkor elborult az agyad es gyerekes modon az jutott eszedbe jol megszivatjatok. Es igen sainalod, hogy ezt nem maskepp kezelted akkor, de ott nagyon dolgozottbenned is az adrenalin. Talan igy megerti majd.

2020. okt. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nem gyerekes. A békés emberek szemszögéböl nézve egyszerüen sérült. Nem az ö hibája hanem amin átment a háboruban. Ne haragudj rá, részedröl volt hiba egy harctéren járt hivatásos katonát gyerekjátékba hivni!
2020. okt. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

Gyerekes is és harctéri traumás is.

#3: Bármely játéknak addig van értelme, addig élvezhető, amíg mindkét félnek érdemi esélye van, hogy a játék jó sokáig elhúzható legyen. Mennyien néznék a futballt, ha a Manchestr United félék az első 15 percben 6-7 gólos előnyt szereznének a Ferencvárossal szemben? Mennyien vadásznának, ha minden lövés találna?

Egy civil honnan érezné ezt át?

Kérdező, az édesapádban biztosan aktiválódtak a katonai kiképzés és valószínűleg a harctéri reflexek, és a traumák. Ez ellen te nem tudsz tenni, sok-sok terápia kellene a leküzdéséhez. A Redditen volt, hogy egy vietnámi veterán a feleségét és a két gyerekét vidámparkba vitte, ahol felültek egy ilyen forgó, valami hullámzó módon fel-le és előre menő izére. A faszi 1 perc után azt mondta a feleségének, hogy most azonnal leállíttatják az egészet, hogy ő kiszálljon vagy kiugrik. A dzsungel feletti helikopter fel-le rángatózást idézte fel a játék.

Ami apád ragaszkodását illeti az igazsághoz vonatkozóan, annak gyerekkori oka lesz minden bizonnyal. Ott történt(ek) vele igazságtalanság(ok), ami(k) miatt a vélt/valós igazát akarja megvédeni (tkp. annak a gyereknek akar védelmet nyújtani, annak rosszakaróin bosszút venni). Ennek a kezelése is sok terápiás alkalmat vesz igénybe.

2020. okt. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

Te nevezed apukádat gyerekesnek, amikor ahelyett, hogy megbeszélted volna vele 2 mondatban, hogy hagyjon titeket is érvenyesülni, inkább szétcseszitek az ő játékát (amiért ő is fizetett, amit ő is élvezni szeretett volna) a háta mögött szervezkedve?

Óvoda!!


Nyilván apuka is hibás egy részben (túl durván reagálta le) de itt most nem vagy abban a helyzetben, hogy neked álljon feljebb.

2020. okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

Nem gyerekes az apukád.

Te vagy az.

Ha 12 éves lennél megertenelek.


De az apukád olyan dolgokon ment keresztül, és olyan dolgokat látott, amit te egy rossz horror filmbe esetleg.

Fel sem tudod fogni...


Meg egész jól lereagálta az apukád...


Minden háborus veterán sérült.


Ezt vedd figyelembe.

Sose mond neki.


Nála ez sosem lesz játék.

Megpróbálta annak felfogni, és ahhoz képest jól is teljesitett.

Ő a háborúba nyerni megy. Hisz azért élte túl.

A háborús játék is háború...


Ne csinálj vele olyan programot ahol versenyezni kell.

Vagy hagyd mindig őt nyerni.


Ebből nem fog engedni.


Tiszteld azért amin átment.

Egy életre megnyomoritja az embert az a sz@ros háború.

2020. okt. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
Szegény, ilyen lelkes volt végre és így kikozositettetek, kizártátok csak mert profibb, pedig így izgibb lehetett volna a jatek
2020. okt. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk, hogy háborút átélt embert minek visz valaki paintballra, azt nem tudom. De aki paintballozott, az tudja, hogy azért az rendesen fáj, ha meglőnek, főleg közelről védőcucc nélkül. Ő meg kajak nyakba lövi a gyerekét duzzogásból. Amikor engem véletlenül 1 méteren belül lőttek meg még védőruhában 1 hónapig volt véraláfutásom... Simán okozhatott volna komoly gondot is. Értem én hogy mindenki hülye, de mi az isten. Én se szólnék hozzá, baxodjon meg, felnőtt ember, tanuljon meg túllépni a xaros sérelmeken anélkül, hogy izomból reagálna. Neked meg legyen annyi eszed, hogyha tudod, hogy gyökér, akkor nem viszed magaddal.
2020. okt. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
ha tudod hogy ilyen semisėgeken megsėrtödö gyerekes rokonod nem ėrtem miėrt viszed bårmilyen tårsasågba,paintballozni meg főkėpp.
2020. okt. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

#5: Te sem vagy 100%-as.

"megbeszélted volna vele 2 mondatban" "Harc" közben? Az "ellenséggel"? Amikor azt sem tudták, hol van?

"hogy hagyjon titeket is érvenyesülni" Itt írták, hogy ő mindig nyerni akar. Akkor hogyan engedett volna a "túlélési" esélyeiből? "inkább szétcseszitek az ő játékát" Ez a "háború". Kicseszni az ellenséggel.

"(amiért ő is fizetett, amit ő is élvezni szeretett volna) a háta mögött szervezkedve?" Még egyszer, az ellenségtől kérsz valamennyi fórt harc közben?

Talán valóban érdemes lett volna egyszer, 2 menet között leállni vele egyezkedni. No de a gyerekekben meg aktiválódot a túlélési ösztön, hogy adaptálódjanak a helyzethez. Találtak egy harctéri megoldást, és alkalmazták.

Kérdező, sajnos vannak olyan helyzetek, amikor az ember stressz miatt a lehetséges 10 megoldásból csak a legkevésbé jó 2-et vesz i észre és választja az egyiket. Sajnos ilyen az élet ezt el kell fogadni. Egyébként, ha elmondod faterodnak, hogy min agyaltál, itt mit írtak, és milyen módon csinálnád legközelebb, akkor tuti megérti. Ha akkor is dühöng, akkor sajnos ő a számodra - amíg vastagon ki nem pszichoterápiázza magát - menthetetlen.

2020. okt. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7%

10-es nyilván a 2 menet között gondoltam, nem is tudom hogy jött ez a harctéren beszélgetünk dolog.


Nyerni akart a kérdező csapata? Az apja is...

2020. okt. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!