Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik mindennel (pl. lakással)...

Akik mindennel (pl. lakással) szeretnék ellátni a gyereküket, amint kilépnek a felnőtt életükbe, nem félnek attól, hogy a gyermekük motiválatlan, netalán életképtelen lesz?

Figyelt kérdés

Nem félnek a szülők, hogy ha jön egy nehéz helyzet a gyerekük életében, nem tudnak vele megbirkózni, mert eddigi életükben mindent készen kaptak és a jó jegyeken kívül semmiért nem kellett megdolgozniuk? Vagy hogy így nem becsülik meg semminek sem az értékét, ezáltal azt hiszik, nekik minden alanyi jogon jár?


Én is szeretnék minden gyerekemnek legalább egy önerőre elegendő összeget odaadni, hogy ne keljen nekik hosszú éveken át albérletezni, mint nekem, de felmerült bennem ez a kérdés, hogy így talán elkényeztetem őket, és jobban járnak, ha inkább egyedül próbálnak valamit felépíteni, aztán majd később segítem csak őket a szüleim örökségéből.


Tudom, van a másik véglet is, akik egész gyerekkorukban nélkülöztek, ezáltal felnőtt korukban pont ezért herdálják el a pénzt, mert soha nem volt semmijük, aztán ugyanúgy kiégettek és motiválatlanok lesznek, mert ők meg úgy érzik, sosem jutnak egyről a kettőre; de én most inkább azokra vagyok kíváncsi, akik nagy adag szülői segítséggel indulnak az életben.


2021. jan. 2. 15:52
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
7, szép a példád, köszönöm, hogy leírtad, egészen addig tök szimpi is voltál, amíg be nem nyögted te is ezt az irigység dolgot. szóval látod, nálad is van egy kis személyiségtorzulás és gőg, mert azt hisztiek, hogy mindenki rátok irigy, és mindent sajnál tőletek.
2021. jan. 2. 16:28
 12/35 anonim ***** válasza:
93%

Barátnőm lánya a legjobb helyre született. 17 évsen jogsi, azonnal új autó, egyetem, lakás, pár év múlva másik lakás, mert bunkó volt a szomszéd. Kitüntetéssel végzett jogot, mindhárom része a szakvizsgájának jeles (már ha ott annak hívják), két másoddiploma. Ő azt látta, hogy a pénzért megdolgoznak a szülei, és van is értelme küzdeni.


Aztán itt vagyok én meg a tesóim. Én eszméletlen sokat tanultam, jutottam is valamire. Ellenben a tesóim... A szükeink végtelenül szorgalmasak, mégsem jutottak soha egyről a kettőre. LAkásunk volt, ennyi. Egyszer nyaraltunk, autónk soha nem volt. A tesóim úgy vannak vele, minek küzdjenek, semmi értelme...


Na, ennyit az általánosításodról.

2021. jan. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

rendben, látom, sokakban fel sem merült ez a kérdés, megértettem.


mindenesetre az nagyon beszédes hogy itt egyesek annyira démonizálják az albérletet, mintha onnan csak a sötét depresszióba és kilátástalanságba vezetne az út, miközben azért ez nem így van. jó keresettel így is lehet csomó mindenre félretenni, mivel nyilván amúgy senkinek se célja piacképtelen szakmával és alacsony fizuval útnak indítani a gyerekét.

2021. jan. 2. 16:39
 14/35 A kérdező kommentje:

12, igen, tudom, hogy nagyon kettős ez a dolog, a kérdésemben írtam is, hogy a másik véglet sem jó. én is ismerek ilyen testvérpárt, egyikük nagyon lecsúszott, a másik meg szorgalommal összehozott egy normális életet.


talán a 2-es válaszolóval értek egyet leginkább, nyilván az a legjobb ha a szülő lehetőségeihez mérten mindent meg tud adni, aztán a többi már úgyis a gyerek személyiségén múlik, meg valahányad részt a nevelésen is.

2021. jan. 2. 16:46
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vettek lakást (picikét, semmi palota) a szüleim és látom, mekkora előnnyel indultam azokhoz képest, akik havi 70-80 ezret fizetnek egy szobáért, ha meg párjuk van, egy kisebb lakás bérlete is alaphangon 120K környéke havonta (Bp.). Simán félre tudok tenni, sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok, könnyebben váltok munkahelyek között. Éltem külföldön is, addig a lakás ki volt adva. Igaza van a 10-esnek, sokkal inkább van ok félni attól, hogy az anyagilag deprimált gyerek depressziós, így alkoholista vagy akármi ilyesmi lesz.
2021. jan. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
76%
Hát az én szüleim életképtelenek voltak, anyám szülei túlzásba estek azzal, hogy a fenekük alá tettek egy 170 nm-es családi házat. Egész életükben a fenntartásába rokkantak bele. De nem teljesen a nagyszüleim hibája, mert apám tervezte a házat ekkorára. Az én két szülőm max. egy 80-90 nm-es lakást tudott volna fenntartani úgy, hogy ne nyomorogjunk. De ha önerőből kellett volna összehozni a saját otthont, akkor albérletnél tovább sose jutottak volna, szerintem azt se tudták volna fizetni egy idő után.
2021. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
nem, mert mire lakast kaptam 19 evesen, mar ugy voltam nevelve hogy ne legyek eletkeptelen es motivalatlan. ezert most ugy koszonom meg a szuelimnek a lakast hogy jol tanulok, es a leheto leggyorsabban elvegzem az egyetemet (allamin).
2021. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
17-es, jó ilyet olvasni :)
2021. jan. 2. 19:17
 19/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel én is kaptam lakást a szülőktől, sőt, az én szüleimnek is a saját szüleik adták a pénzt a házukra. Igazából manapság kb lehetetlen egy fiatalnak lakáshoz jutnia segítség nélkül, hacsak nem informatikus, pénzügyi szakember, vagy valami egyéb ilyen nagyon jól kereső foglalkozású. Vagy ha nem talál már fiatalon olyan partnert, akivel felvehetnek valami mostani szaporító segélyt. Én nem szeretném, hogy a gyerekem azért válasszon egy jól fizető, de nem neki való szakmát, vagy egy nem megfelelő partnert, hogy tudjon lakást venni. Plusz a lakásárak nagyon felszaladtak az utóbbi időben (az élhető városokban), így ma ezerszer nehezebb venni egyet, mint pl. 30 éve. Nagyon nagy lakhatási válság van Magyarországon.
2021. jan. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi is vettünk egy kis lakást a gyerekünknek (még nem lakik benne, ki van adva. Ezt kapja a diploma ajándéknak). Nem lesz tőle életképtelen, sőt.

Lediplomázik, és nincs mamahotel. Onnantól eltartja magát, háztartást vezet. Sokkal kevésbé lesz életképtelen, mint azok, akik 35-40 éves korokig otthon laknak, mert albérletbe menni nem akarnak, vagy nem tudnak.

Ha meg majd családot alapít, akkor eladja a lakást, ami elég lesz egy nagy lakás/kis ház önerejének, a többit meg megoldja hitelből.

2021. jan. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!