Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik mindennel (pl. lakással)...

Akik mindennel (pl. lakással) szeretnék ellátni a gyereküket, amint kilépnek a felnőtt életükbe, nem félnek attól, hogy a gyermekük motiválatlan, netalán életképtelen lesz?

Figyelt kérdés

Nem félnek a szülők, hogy ha jön egy nehéz helyzet a gyerekük életében, nem tudnak vele megbirkózni, mert eddigi életükben mindent készen kaptak és a jó jegyeken kívül semmiért nem kellett megdolgozniuk? Vagy hogy így nem becsülik meg semminek sem az értékét, ezáltal azt hiszik, nekik minden alanyi jogon jár?


Én is szeretnék minden gyerekemnek legalább egy önerőre elegendő összeget odaadni, hogy ne keljen nekik hosszú éveken át albérletezni, mint nekem, de felmerült bennem ez a kérdés, hogy így talán elkényeztetem őket, és jobban járnak, ha inkább egyedül próbálnak valamit felépíteni, aztán majd később segítem csak őket a szüleim örökségéből.


Tudom, van a másik véglet is, akik egész gyerekkorukban nélkülöztek, ezáltal felnőtt korukban pont ezért herdálják el a pénzt, mert soha nem volt semmijük, aztán ugyanúgy kiégettek és motiválatlanok lesznek, mert ők meg úgy érzik, sosem jutnak egyről a kettőre; de én most inkább azokra vagyok kíváncsi, akik nagy adag szülői segítséggel indulnak az életben.


2021. jan. 2. 15:52
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
annyival egészíteném ki a 29-est hogy szerintem is az alap a megfelelő taníttatás, szerető háttér, étel, ital, ruha, kisebb tárgyi javak megvásárlása (pl telefon, laptop, esetleg később jogsi), de egy lakás nagyon nem alap, főleg a mai ingatlanárak mellett. ha a szülő meg tudja venni a gyerekének, az tök jó, de ne érezze már alapnak, basszus :D ha nekem ilyet idevágna a gyerekem, megmondanám neki, hogy akkor hajrá, ha annyira alap, kezdd el kitermelni magadnak az önerőt, és meglátod, hogy nem is olyan könnyű. Eleve egy gyereket felnevelni több tízmillió forint (ami nem baj, hiszen az ember ezt szívesen kiadja a gyerekéért), de nem alap, hogy ezen felül valaki ki tud még termelni gyerekenként 10-15 millió ft-ot.
2021. jan. 4. 12:47
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lakást venni. Szerintem ez sohasem volt alap. De azért ez a 29-es féle hozzáállás elég proli. Egy normális szülő ott segíti a gyerekét, ahol tudja. Mi sem vagyunk gazdagok, de már most rakunk félre a kislányunknak. Nem baj, ha csak 1 vagy 2 millió forint jön össze, de máris nem a pucér fenekével indul az életbe. Márpedig ennyit 18 év alatt minimális anyagi tudatossággal össze lehet szedni.
2021. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

32 A 29es leírta, hogy nem engedheti meg magának. Ez még nem is akkora tragédia. Inkább az a szomorú, hogy leír egy ilyen arrogáns indoklást, holott neki az az eredeti gondja, hogy meg sem tudná tenni. Ilyen esetekben szerintem szimpatikusabb lenne úgy fogalmazni, hogy ha lehetősége lenne rá megtenné, de sajnos ő ezt nem tudja biztosítani.

Általában azért akik ilyen csúnyán fogalmaznak, ott az anyagiak hiánya áll a hattérben, csak azt fájóbb lenne elismerni.

2021. jan. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Akkor viszont az a nagy kérdés, hogy érdemes-e úgy gyereket vállalni, hogy havi 10 ezret sem tudsz neki félretenni, nincsen családi háttér, nincsen jó munka stb. Körülöttem nem egy ember rokkant bele a hitelbe, nagyon nem vicces, ezt senki nem kívánhatja a saját gyerekének :(
2021. jan. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
34 Hát igen... De amikor már megvan a gyerek és oda kerül, hogy elköltözne, akkor már biztos nagyon szar lehet ezt beismerni, hogy végülis a szülő nagyban tehet róla, hogy a gyereke évekig küzködni fog. Esetleg emiatt nem fog tudni soha családot alapítani.
2021. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!