Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves huszon- és harmincévese...

Kedves huszon- és harmincévesek! A szüleimnek van igaza vagy nekem 5-10 év távlatábol? (Egyetem vs szerelem)

Figyelt kérdés
Van egy frissdiplomás párom, akinek itthon van munkája. Örökölt egy lakást és megkért, hogy költözzem hozzá. A szüleim félnek, hogy kimaradok az egyetemi életbõl, azt akarják, hogy Pestre megyek. Én gyūlölök bulizni, kortársaimmal sose jöttem ki. Egyetem nálunk is van, szak is van olyan, ami érdekel, még duális képzési lehetõség is. Barátom azt találta ki, hogy menjünk együtt Pestre, õ kiadja a lakást, abból egy fél albérletet tudunk fizetni. A szüleim nem akarják, hogy játsszam a “kisfelnõttet” húszévesen, bár kedvelik a páromat.
2021. febr. 14. 11:58
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Tényleg vannak olyan szülõk, akik elküldenék a gyereket 20 évesen, csak hogy egyedüp legyenek?
2021. febr. 14. 13:02
 22/29 anonim ***** válasza:
39%
Persze, ha azt látják, hogy totál önállótlan.
2021. febr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy önállótlan?
2021. febr. 14. 13:10
 24/29 A kérdező kommentje:
Van aki, nem tud fõzni, de tud be tudja osztani a pénzét és tudja kezelni a pénzèt. Van, akinek mindig van tiszta ruhája, házimunkát végez, de Budapesten nem jutna el sehova
2021. febr. 14. 13:14
 25/29 anonim ***** válasza:
91%

Én egy kicsit máshogy látom mint az eddigi válaszolók. Én sem voltam tipikus bulizós lány középiskolában, mindig picit komolyabb voltam. Én Pestre jöttem egyetemre (közgáz) és itt találtam olyan társaságot és közösséget amire mindig is vágytam. Csak azt bánom, hogy középiskolás rossz tapasztalatok miatt albiba mentem először és nem kollégiumba. Annyi lehetőség van egyetemistaként, szakkollégiumok, diákszervezetek és egyéb közösségek. Szerencsére egy normális helyen a bulizás nem a "hányjunk össze mindent milyen menők vagyunk" programokból áll, hanem minőségi programokból, társas, esetleg iszogatás, filmezés, közös nyaralások, diákszervezeti táborok. Egyik jó barátnőm is tartós párkapcsolattal, összeköltözéssel jött egyetemre és saját bevallása szerint is megbánta, hogy kimaradt jó pár dologból. Én személy szerint örülök, hogy volt egy kis független, szórakozós időszakom és csak az egyetem végére lett komoly párkapcsolatom. Szóval én a szüleiddel értek egyet, hogy lehet jót tenne neked, ha kicsit kinyílnál a világ felé és barátokat szereznél, mert ahogy írtad, a barátod haverjaival lógsz és lehet később ha esetleg szakítotok nagyon egyedül fogod érezni magad.

Ennek ellenére a te életed és nézz mélyen magadba, gondold át a jövőt és az alternatíváidat és csináld azt, ami szerinted boldoggá tenne!

2021. febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
30%

A szüleidnek annyiból van igaza, hogy ne az ő pénzükön költözz össze a pasiddal, hanem akkor tessék elmenni megkeresni az albérlet rád eső részét.


Ha szülő lennék és a gyerekem ilyet találna ki, oké, az ő döntése, de én mosom kezeimet. Ha esetleg szétmennek, persze, szívesen hazavárom, de egy fillért nem fizetnék az ő közös albérletükbe.

2021. febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
26# mert ha egy idegennel vagy haverral költözik össze az miert jobb, miben más mintha a barátjával költözne?
2021. febr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
73%

Nekem eddigi életem legjobb éve volt az egyetem első éve. Korábban mindig én voltam a kiközösített rútkiskacsa, sose voltam a társaság közepe, viszont egyetemen megtaláltam a társaságom, kitudtam bulizni magam, így utólag visszanézve semmiéért és senkiért nem hagynám ki... Nyilván ha kimaradtam volna belőle sose tudtam volna meg milyen, lehet akkor se bánnám, de szerintem nem érdemes kihagyni.

Másik tapasztalat, hogy a gimiből "hozott pasik" nagyjából fél évig tartottak, nagyon-nagyon ritka volt hogy valaki egyetemen együtt maradt azzal, akivel korábban járt. Egyszerűen megváltozott az élethelyzet, ezzel együtt megváltoztak ők maguk is, és más irányba indult az életük.


Én a helyedben Pestre mennék, és ha a pasid hajlandó veled felköltözni pestre, akkor vele együtt. Aztán hogy kiállja-e a szerelem az egyetem próbáját, azt meglátjátok.

2021. febr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon értem, mi ez a naaagy Pest-éltetés...A lakhelyeden is van egyetem, egy kermark szakot nyugodtan elvégezhetsz ott is (ígyis-úgyis telített a piac), kapcsolatokat is tudsz építeni, főleg ha abban a városban tervezel dolgozni is. És bulizni is mehetsz, ha megjön hozzá a kedved, a legnoname-ebb kis főiskolákon is csomó programot szoktak szervezni. A barátaitokkal is szórakozhattok. Az meg, hogy de elveszíted őket, ha a pároddal (esetleg) szétmentek...Hát ne haragudjunk, de ennyi erővel össze se kellene jönnöd senkivel, sőt barátkozni se, mert egyszer mindenki meghal. Durva példa, de ugyanolyan gyenge lábakon áll. Az sem biztos, hogy a szakítással kikerülnél a baráti körből, de ha mégis, hát hadd foglalkozz ezzel akkor, mikor aktuális, nem?
2021. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!