Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket korlátoztak a szüleite...

Titeket korlátoztak a szüleitek? Pl: ruhák, smink, internet, stb, stb

Figyelt kérdés

2021. jún. 1. 19:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
30%

Nem, mert nem kellett.

Nem sminkelek, káros a bőrnek. Többet ér egy jó hidratáló meg hámlasztó.

Sose dobtam ki se mellem, se seg*em, nem voltam ribizli.

Internettel mi a baj? Sose küldtem magamról idegeneknek képeket, innentől kezdve nagy gond nem lehet. Tanulni is tanultam mellette, semmi kifogásuk nem lehetett.

2021. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Metionin ***** válasza:
81%
Igen. Akkor még nem volt internet minden családban, így az kiesett, sőt telefonom is csak sokára lett, nyomógombos. De anyámnak az volt a filozófiája hogy amíg az ő pénzéből vesz nekem dolgokat addig olyat hordok/használok, amilyet ő vesz. 16 évesen lett először saját pénzem és onnantól dönthettem el, hogy mit veszek fel vagy hogy milyen legyen a hajam stb.
2021. jún. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Mai napig korlátozni próbálnak teljesen triviális dolgokban.

Felnőttem, külön élek és nem hagyom nekik.

Lényegében azért költöztem el, hogy nyugtom legyen tőlük.

Amikor itt vannak vendégségben és elkezdenek veszekedni vagy átkutatni a szekrényeket megkérem őket a távozásra.

2021. jún. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Engem soha semmiben nem korlátoztak.
2021. jún. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%
Engem minden reggel autóval visz anyucikám, mert fél, hogy elesek és bibis leszek. A hátsó ülésen ülök, és alukálok, amíg ő bemazsolázik az iskola felé, mert annyira ráér dugókat csinálni. Néha lehúzom az ablakot, de felhúzza, mert attól fél, hogy a szél kifújja a kicsi arcocskámon a bőrt.
2021. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon sok dologban, de szerencsére kollégiumba mentem 15 évesen, így végül volt esélyem megtapasztalni, milyen a korosztályommal időt tölteni.. volt, hogy bepiáltunk a lányokkal, fiúkkal, de közben igaz barátságok is köttettek, nemcsak az alkoholról szólt az egész, sőt az valójában századlagos volt... Ott nem tudtak korlátozni, hétvégén haza kellett járnom, akkor nem akartam elengedni a barátokkal sehova, de legalább hétközben. Aztán látták, hogy igazából nem "romlottam" el, meg párszor elmagyaráztam nekik, hogy most már el kell engedniük a kezem, igenis elmegyek koncertre vagy inni, moziba, sétálni, akárhova (és én is tudtam magamtól, hol a határ, nem drogoztam, stb és a jegyeim is jók maradtak)... szóval jó sokáig csinálták ezeket, aztán szépen abbahagyták, de még 18 éves korom után is bele akartak szólni.. :D Most egyetem alatt nyilván nem is élek otthon, így semmiben nem akadályoznak már, és a kapcsolatunk is tök okés mostanában.
2021. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%

Igen


Csak olyan ruhát vehettem fel,amiből nem lóg ki a derekam, családban nagyon sok a vesebeteg a húgyúti fertőzött...anyám kicsit túlzásba vitte.


Sminkelni semmit nem engedett,merthogy nézzek rá anyám húgára, aki 6 evvel fiatalabb nála,mert ő már 15 éves kora óta sminkel és nézzek rá mennyire csúnya,öreg bőre van,és,hogy én is így szeretnék majd kinézni,hiába mondtam anyámnak,hogy nem a smink öregit hanem az idő és senki se lesz 40 évesen 25 éves...


13 éves voltam,amikor lett internetünk, napi fél órát engedtek.


Elég szar gyerekkorom volt.

2021. jún. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%

Szülőként válaszolok egy 17 éves lány apjaként.


Az iskolai követelményeknek megfelelő ruhadarabokat hord a lányom. Persze a nyári szettje egy kicsit lengébb de ebbe nem szólok bele.

Sminkelni nagyon ritkán szokott és jóformán észre se veszem.


A wifit kikapcsolom este 11 és reggel 6 között. Van havi 1 giga mobilnetje. Ha elfogy akkor nem veszek másikat.


Mindig tudni akarom hogy mikorra ér haza és ha késik akkor morcos vagyok. Bulikba elengedem, de csak módjával, mert a tanulás az első.


Ha a fentiek azt jelentik, hogy apaként korlátozom a gyerekemet akkor ezt felvállalom.

2021. jún. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

Engem a szabadidőmben. Megszabták mikor hova és kivel mehetek.

Illetve a saját pénzemmel is ők gazdalkodtak. A fizetésem anyam számlájára ment, arra kaptam a saját pénzemből zsebpénzt, amit ők jónak láttak.

(Azert, hogy ne tudjak lépni tőlük, így visszagondolva)

23évesen egyik napról a másikra meguntam, elköltöztem.

Utána még nekik állt feljebb, a saját pénzem miért kértem saját számlára

2021. jún. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%
Igen, sehova nem mehettem, az alsós legjobb barátnőmhöz is csak azért engedtek el néha délutánonként, mert egy utcában laktunk. Két saroknyira volt az iskola, de még ötödikes/hatodikos koromban is értem jöttek, mert nehogy már egyedül tegyem meg ezt a hatalmas, veszélyes távolságot. Később is többnyire csak az iskola által szervezett programokra mehettem, hébe-hóba elengedtek az akkori legjobb barátnőmhöz is, de nagyon húzták a szájukat. Internetünk csak 18 éves koromban lett, előtte heti egy óra jutott belőle, bevásárlóközpontokban. Mobiltelefont korán kaptam, de csak azért, hogy még jobban ellenőrizhessék minden lépésemet, ezért sokáig titkoltam is az osztálytársaim előtt (igen, olyan régen történt, hogy még nagy szám volt, ha valaki mobilozott). Az öltözködésem eleve nem volt soha kirívó, abban nem volt mibe beleszólni.
2021. jún. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!