Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket korlátoztak a szüleite...

Titeket korlátoztak a szüleitek? Pl: ruhák, smink, internet, stb, stb

Figyelt kérdés

2021. jún. 1. 19:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%

Engem nem igazán szabályoztak, de nem is csináltam olyan durva dolgokat, egyszerűen öltöztem, sminkben a legdurvább a kihúzott szemem volt, internet pedig a tanuláshoz is ugyanúgy kellett, a jegyeim pedig amúgy is jók voltak. Bár általános iskolában azért volt számítógép eltiltás, mert nem írtam házit és akkor tojtam a tanulásra, de ez alsó tagozat volt.

Egyedül a fiúzás indult be kissé felelőtlenül 20 éves koromtól kezdve, de nagykorú voltam, úgyhogy itt már nem volt mibe beleavatkozniuk. Anyukám jól kezeli a promiszkuitást, még poénkodni is lehet vele róla.

Ha annyira gáz dolgokat csináltam volna, akkor biztosan lettek volna szabályok.

2021. jún. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
31%

Engem sosem tiltottak. Mondjuk én alapból olyan személyiség is voltam, hogy tudtam egyensúlyt tartani a szórakozás és a kötelességeim között. Alapból nem is voltam nagy bulizós, kb max 10x buliztam. Jobban szerettem inkább focizni, meg beszélgetni a haverokkal.

Általános iskolás korom után mikor középiskolás lettem, sosem zavartak el a számítógéptől vagy nem küldtek aludni. Tudtam magamtól, hogy akkor üljek le gépezni, ha kész a leckét, mivel csak így voltam nyugodt. Alvásidőt is beosztottam magamnak, mindig ugyanakkor feküdtem le, mert tudtam, hogyha éjszakáig fent vagyok, reggel nem tudok felkelni.

Ja és reggel 5-kor magamtól feleltem, és 2 órát buszoztam a suliig. Nem cipelték a nagy szőrös valagam, mint ahogy az manapság divat.

2021. jún. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 FoxtrotLidérc ***** válasza:
92%
Engem sokmindenben nem korlátoztak. Nem is nagyon kellett - alapvetően kis igényű gyerek voltam mindig is. 11-15 éves koromban elég volt nekem egy füzet, meg egy toll, hogy beleírjam a kis fantasy-scifi sztorijaimat, meg elég volt a műanyag katona-gyűjteményem. Néhanapján összedobtam egy makettet is. :))) A hajviseletembe szóltak csak bele - szegény apám sosem tudta elfogadni a hosszú hajamat - 17 éves korom óta nem is szólt bele. Persze. Megszólta az ízlésemet (csuklószorítóimtól, karomgyűrűimtől kisebb idegrohamot kapott), de korlátozni nem igazán korlátozott semmiben. Apában azt tudom becsülni, hogy konzervatív nevelést kapott - mégis igyekezett egy kicsit rugalmasabban hozzánkállni.
2021. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
58%
Utolsó, majd téged is jól lepontoznak, mint az én 12-es válaszomat. Biztos gáz, hogy nem voltam olyan típus, akinek korlátokra volt szüksége.
2021. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 FoxtrotLidérc ***** válasza:
38%
14: Állok elébe. :)))
2021. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Metionin ***** válasza:
100%

14. Sokszor nem az dönt, hogy a gyereknek van-e szüksége korlátokra, hanem hogy a szülő mennyire kontrollmániás. Én spec. engedelmes és tényleg áldott jó gyerek voltam de anyám mégis evidensnek tartotta, hogy amíg nincs keresetem, ő szabja meg hogy milyen nadrágot hordjak vagy ő dönti el, hogy kimehetek-e a kapun.

Ugyanígy van egy csomó gyerek, akinek meg szüksége lenne a korlátokra csak a szülő tojik rá.

2021. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

#16

Pontosan!!!!!!!!!

2021. jún. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
16. Dehát aki sorompót tesz maga elé, annak miért tennének oda mégegy sorompót?
2021. jún. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
81%

Általános iskolás koromban jelszóval védték a Windows XP-s gépünket, amit még a 6 éves húgomnak is elárultak, csak nekem nem voltak hajlandóak.

Csak akkor ülhettem a gép elé iskola után, ha nagy kegyesen beírták nekem a jelszót, és azt is szigorúan megszabták, hogy mettől meddig ülhetek ott. Ha csak 5 percre ölt szükségem egyhuzamban, valamit gyorsan meg akartam nézni, és később akartam visszatérni a hosszabb időtartamú dolgokra, az sem érdekelte őket.

Rendszeresen kutattak a keresési előzményeimben, pedig egyáltalán nem látogattam olyan oldalakat, amik “nem nekem valók”.

Rendkívül szigorúak és bizalmatlanok voltak velem szemben, pedig jól tanultam, szabálytisztelő voltam… az más kérdés, hogy iszonyatosan rendetlen, és rengeteg verést kaptam amiatt, hogy “rendetlen a szobám”, meg “igénytelen disznó vagyok”.

Örültem, amikor kollégiumba kerültem, mert akkor csak heti kétszer, hétvégén kerestek rajtam valami fogást.

Mivel rendkívül konzervatív szülők gyereke vagyok, rengeteget vártam arra, hogy végre úgy nézzek ki, ahogyan mindig is szerettem volna.

Komolyabban sminkelni 18 éves korom után kezdtem el, addig a mindennapos rohangálás, testnevelés órák mellett ez sajnos nem volt annyira kivitelezhető. Persze, a mostani megjelenésemről is megvan a véleményük.

Apám napi szinten le”ringyóz”, meg hasonló kedves dolgokat vág a fejemhez, holott állítom, távolabb állok ettől a képtől, mint a no makeup makeupoló bulizós, cigizős, piálós kortársaim.

Bármilyen extrém a megjelenésem, soha életemben, kipróbálás szinten sem dohányoztam, drogoztam, egészséges életet élek. Bármennyire szeretem a zenét, annyira nem tartom magamat bulizós embernek, … ja, és 22 évesen még szűz vagyok. És egyáltalán nem szégyellem.

2021. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
18#as vagyok. Végülis igaz amit a 16-os írt. Hiába normális gyerek valami, hiába tudják a szülei, de ha ellenőrzés mániások, akkor úgyis csekkolják az előzményeket, korlátozzák a net használatot, stb
2021. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!