Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ettől lennék “rossz gyerek”?

Ettől lennék “rossz gyerek”?

Figyelt kérdés

Röviden: anyuval beszélgettünk egyszer, pár éve, amikor szóba került, hogy öcsém mennyire lelkesen ápolta szegény beteg macskáját az utolsó heteiben, és milyen jó tudni, hogy talán őt (anyánkat) se hagyná magára legalább az öcsém.

Kérdeztem mire gondol, mire kibökte, hogy öcsém biztosan szívesen ápolja majd, mert rajtam meg látja, hogy nem fogom.

Ebben igaza van, tényleg nem fogom. Nagyon szeretem, a legjobb otthonba fizetem be ha rajtam múlik, de én senkit nem fogok pelenkázgatni (igen gyerekem se lesz), főleg nem a saját mentális épségem árán. Láttam, mi az elvárt női sors nálunk, dédik, mama, mama tesója, gyakorlatilag mindig az idősebb generáció rárohad a fiatalabbra, ahol akár 5-7-10 év eltelik gyámoltalan idősek pesztrálásával, nem kímélve időt, pénzt, házasságot, gyermekeket. Ezeket végig nézve döntöttem úgy, hogy ebben nem veszek részt, és ha én úgy látom, hogy gondot okoznak a mindennapok, ezer örömmel fogok bevonulni egy megfelelő idősek otthonába.


Szóval, ha elintézem a legjobb helyet, ahol szakszerű (!) segítség áll rendelkezésre, sokat látogatom, igyekszem MINŐSÉGI időt tölteni a szülőmmel, az mind kevesebbet ér, mintha hajlandó lennék csapot papot elhajítva pelenkázni meg etetgetni? (Esetleg mindezt azért, mert a szülő felnőtt fejjel úgy döntött, létrehoz egy magatehetetlen lényt akit muszáj volt eljuttatni a felnőtt korig így vagy úgy?)



2021. okt. 27. 00:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
29%
Megértelek, de anyukádat is megértem, ez nem is inkább arrólbszól, hogy neki jobb lenne az idősekotthona vagy sem, ez inkább egy elvi kérdés, amiben azt kell mondjam inkább anyukádnak adok igazat, de ettől még nem vagy rossz gyerek. Akkor lennél az, ha nem törődnél vele.
2021. okt. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
85%

Sose értettem azokat, akik gyereket szülnek azért, hogy idős korukra legyen egy rabszolga ápolójuk... Én se azért csináltam gyereket, és mit hozott az let: huszonéves korára már tőlem több mint 200 km-re lakik, párjával együtt épitgetik az életüket... Egy ember aki akaratán kívül jött a világra, majd az én rabszolgám lesz ha netán lerobbannék, és ha ő tőlem messze talált munkát, társat, ott tudja kialakítani az életét, ott tetszik neki, milyen jogon várjam el, hogy visszaköltözzön oda, ahol nem jött be neki az élet...? Hagyja el a párját, munkáját, másodállását, boritsa fel az egész életét? Szerintem igazad van. Ausztriában, Németországban is jellemző, hogy időseket otthoni ápolással vagy otthonban ápolják SZAKSZERŰEN.

Főleg falun jellemző ez a rabszolgát csinálok magamnak hogy idős koromban ápoljon felfogás. Nem azt mondom hogy nem kell a szülővel foglalkozni ha idősebb, nekem is közel lakott egyik szülőm, sokat volt beteg, és amig lehetett az ember napi szinten ápolta, de a végn már hónapokig tartó kórházi fekvés lett belőle, mert ki tudja megtenni hogy felmond a munkahelyén és a szülőt ápolja évekig? Van ilyen is, de azért van egy határ ahol egy szülőnek nincs joga tönkretenni a gyereke életét.

Mindkét oldalt megértem, de ne emészd magad emiatt; ettől nem leszel rossz ember.

2021. okt. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%

Cuki az anyukád, hogy már most zsarol érzelmileg.

Amúgy nem akarom kiábrándítani, de öcséd sem fogja ápolni. Mégis hogyan, mikor? Ki teheti meg, hogy munka helyett egész nap az anyja mellett ül? Akkor miből él meg?

Nagyszüleim még ápolták a dédimet, de az ő helyzetük még totál más volt, negyvenes éveikben már elhúztak nyugdíjba, volt idejük rá. Akkor 20-30-40 évig nyugdíjas volt valaki, ma meg meg sem éred a nyugdíjaskort.

Arra azért készülj fel kérdező, hogy öcsike az égig lesz magasztalva, örökölni nem fogsz semmit mártíranyutól...

2021. okt. 27. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező: jogod van úgy dönteni, ahogy szeretnél.

Amit előző leírt: arra igen, fel lehet készülni.

2021. okt. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%
Magyarországra jellemző ez a mentalitás, hogy ápolni kell a szülőt/partnert/gyereket akkor is ha belerokkan az ember. A nagyapám Alzheimeres volt. Emiatt a gondolkodás miatt nagyanyám, anyám és a nagynenem is depressziós lett, egyik se úszta meg se idegosszeroppanas, se testi panaszok nélkül. A temetés után közösen úgy döntöttek, ez volt az első és utolsó eset, hogy egy ember miatt 3 másik feláldozta magát. Nagymamám otthonba ment, amikor olyan állapotba került. Anyám is oda fog. Én is.
2021. okt. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
15%

Kérdező, igen, szerintem rossz gyerek vagy.

Nem azért, mert nem akarod ápolni, hanem azért, mert te magad eldöntötted, hogy mi lesz és pont.

Nekem eszembe nem jutna az anyám feje fölött dönteni arról, ami az ő mindennapjait meghatározza. Mi van, ha ő nem akar otthonba menni? Több megoldás létezik, de abból az a jó megoldás, ami minden érintettet kielégít.

Lehet ez otthonápolás családtag részéről, ápolóval, lehet ez otthon, bármi, nem ettől függ. Csak attól, hogy minden érintett elfogdaja-e.

2021. okt. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
91%

6!


Értő olvasas az nem megy.

"a legjobb otthonba fizetem be ha rajtam múlik..."


A ha rajtam múlik, jelentese nem egyedul dont.

2021. okt. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nagyon jól gondolod.
2021. okt. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
12%
7, a rajtam múlik jelentése a kérdező részéről: ha lesz rá pénzem.
2021. okt. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk mamám gondozta a dédimet.

Kikészült.


Én meg egy szociális otthonban dolgozom. Kizárt dolog, hogy a gyerekem ápoljon, inkább egy otthon, ha már önmagam ellátására képtelen vagyok.

Főleg, ha még demens is leszek.

2021. okt. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!