Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell gyereket vállalni...

Miért kell gyereket vállalni ha utána nem akarnak vele foglalkozni az emberek?

Figyelt kérdés
Annak mi értelme van hogy a gyerek délután 2 től este 9 ig tabletezik a hét minden napján. Kicsit nagyobb lesz akkor meg a számítógép elé dobják csak ne legyen láb alatt. Ha nem ér rá vele foglalkozni akkor minek van 2-3 gyereke valakinek?

#gyerekvállalás #A gyerek csak tabletezik
2021. nov. 19. 15:00
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
94%

Há' mer' mindenkinek van...

(Ez volt az érve egyik rokon házaspárnak, azt hittem, lehidalok. Ja, egy házasság romjain, úgy, hogy egymással sem tudnak mit kezdeni.)

2021. nov. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
95%

Nem csak te nem érted.

N

2021. nov. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
93%

Ezt Én sem értem, és sajnos a családomban van ilyen.

3 gyerek van, a legnagyobb is csak 7 éves, Ő állandóan a számítógép előtt ül. A középső lány valamennyire el tud ezektől szakadni, de nyilván 'utánozza' a tesóját, így Ő a laptop előtt ül. Aztán ott a legkisebb, aki 3 éves, Ő pedig állandóan a tv elé van berakva, de egyébként baromi hangos kislány, állandóan sikít és ordibál, nyilván muszáj is neki, máskülönben annyira sem figyel rá az anyja..

és tudjátok mi az egészben a legszomorúbb?


Most tervezik a 4.-et. Az egész család el van hűlve rajta, de nyilván az Ő dolguk.


Egyet mondok: babaváró :)

Szomorú, de most ez a 'lényeg'

2021. nov. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
94%
A kérdésedben ott van a válasz. Aki gyereket vállal az nem feltétlenül akarja is a gyereket, csak vallalja.
2021. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
17%

Hiába akarsz vele foglalkozni, ha nem tudsz mert nem akarja.


Amiket felsoroltál az mind pótmegoldás, hiába van gyereked nem csinálhatsz vele azt amit akarsz mert van saját akarata...


Dackorszakról hallottál már?


Van hogy felnőttkorig tart bizonyos szinten, vagy még utánna is.

2021. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

5. Aha tök természetes hogy a gyerek mikor nem iskolában van akkor a tablet/telefon/gép kombo valamikét bambulja, és egy percet nem foglalkoznak vel, az anya meg mellette ül és tiktokozik.

Enyém le tudott velem ülni rajzolni, társasozni meg hasonlok pedig ö is dolgozót, később tanult is velem amig érte amit tanulok.

2021. nov. 19. 15:26
 7/58 anonim ***** válasza:
19%

Itélkezni mindíg könnyű, de te se fogsz nagyobbat villantani, ha szülő leszel.


Mondok pár személyes példát.


Nálam ha nem szólt a rádió gyerekkoromban, ordítottam üvöltöttem.


Később ha a kezemet elverték is szétszereltem vagy széttörtem mindent amit csak tudtam (tv-t, magnót, lámpát, kvfőzőt, játékaimat) egyszer még az áram is megcsapott emiatt.

Mert érdekelt mi van benne :D.



Nagybátyámék ikerfiai, ha nem engedted őket mesét nézni bosszúból behugyoztak a szőnyegre, nem akkor hanem utánna egy pár órával, vagy másnap. (5 éves korukba).



Amikor nem engedtek át a szomszéd lányhoz, átmásztam a kerítésen és bemásztam az ablakon a szobájába hat évesen :D


Tollasütővel sóderkavicsokkal lövöldöztem a szomszéd telekre, udvarra.

Egyszer még a saját hűtőnket is felgyujtottam gyufával véletlenül.


Hidd el vannak sokkal rosszabb lehetőségek is a "tabletezésnél"..

2021. nov. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
94%

4-es, végre valaki leírta az akarni meg a vállalni közti különbséget! Múltkoriban ezt szóba mertem hozni, erre lehordtak minden hülyének. Pedig a két fogalom olyan messze van egymástól, mint Makó Jeruzsálemtől.

N

2021. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
94%

Előző vagyok, én is leültem apámmal sakkozni 12 évesen már.


De előtte hiába üvöltött velem, hétévesen hogy nem értem az analóg órát, hogy mennyit mutat.


Még a számokat se ismertem tíznél tovább, nem tudtam mi az a negyed meg fél meg háromnegyed.

2021. nov. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
82%

7!


De ez mind-mind 'gyerekcsíny'. Ezekhez megmozdultál, kimentél, kreatív voltál.


A mai gyerekek tudod mit csinálnak?

Ülnek egész nap a gép előtt!

Azt sem tudja milyen évszak van.

Köszönni nem tud, ha vendégek érkeznek, mert 1 percre sem lehet otthagyni a játékot.


Szerintem azt se tudják milyen az udvaron kint lenni és tenni-venni.


Én is állandóan kint voltam gyerek koromba, mi is csináltunk sok hülyeséget.


De ezek a gyerekek szerinted hogy élik ezt meg?? Amikor az a legnagyobb baja, hogy 2 perc alatt hányszor 'ölik' meg a játékban.

Én meg rohantam bátyjám elől, hogy ne üssön szét valami bottal :D

2021. nov. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!