Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell gyereket vállalni...

Miért kell gyereket vállalni ha utána nem akarnak vele foglalkozni az emberek?

Figyelt kérdés
Annak mi értelme van hogy a gyerek délután 2 től este 9 ig tabletezik a hét minden napján. Kicsit nagyobb lesz akkor meg a számítógép elé dobják csak ne legyen láb alatt. Ha nem ér rá vele foglalkozni akkor minek van 2-3 gyereke valakinek?

#gyerekvállalás #A gyerek csak tabletezik
2021. nov. 19. 15:00
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
87%

Na imádom, megjöttek az ősanyák. Ha véleményed van, akkor tuti nincs gyereked meg te se csinálnád jobban!!4!!


Szerintem is gáz, hogy tabletet nyomnak a kezébe meg leültetik a számítógép elé őket.

Mi gyerekként napi szinten társasjátékoztunk, kártyáztunk, olvastunk. Rendszeresen bunkert építettünk, bent legóztunk, rajzoltunk meg hasonlók. Pedig már volt otthon számítógépünk akkor is, a 90-es évek elején kb elsőként vásároltak a szüleim gépet. Sok játék volt rajta, de meg volt határozva, hogy mennyit használhatjuk.

Nyilván egyszerűbb a tabletet belerakni a kezébe, hogy nézzen YouTubeon mesét meg játszon az appokkal, mint konkrétan leülni vele játszani vagy mesét olvasni neki..

2021. nov. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
25%
Ha rám célzol, van gyerekem. Nekem is ilyesmi gyerekkorom volt. De lassabb volt az élet, más világ volt (jobb). Ha ilyen technika lett volna, és ennyire lestrapálták volna a szüleinket, lehet hogy ugyan így lettünk volna. Nehéz téma ez, de így van kialakítva a rendszer. Meg kell próbálni tudatosan letenni ezeket a kütyüket és időt tölteni a gyerekkel abban a kicsi szabadidőben. Egyébként ha összeadnánk egy héten hogy mennyi értékes órát töltünk ezzel feleslegesen, elcsodálkoznánk. Ahelyett egy csomó értelmes dolgot lehet csinálni ami a mi javunkra válik és nem az oldalak fejlesztőinek a zsebét töltenénk további milliárdokkal.
2021. nov. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
80%
51: na megjött a tökéletes anyuka, aki tökéletesen csinál mindent, ahogy a könyvben meg van írva. És te is a szüleiddel társasjátékoztál egész nap, meg kártyáztál, olvastál, építettél bunkert meg hasonlók? Én konkrétan 8 emberrel egy háztartásban éltem, mindig volt valaki kéznél, aki foglalkozzon velem, így nem minden anyámra meg apámra hárult, akiknek dolgoznia is kellett. Manapság ki teheti ezt meg? Tv akkoriban még nem is volt, de sokat hallgattam magnón hangjátékot és imádtam és máig jó emlék. De nyilván ez is ördögtől való, mert modern technológia, nem két kavicsból építettem tornyot helyette. Anyám nem sokat foglalkozott velem annak ellenére, hogy nem volt tablet. Ha lett volna, leültetett volna elé. Neki fontosabb volt, hogy minden rendben legyen a háztartásban. Én meg játsszak egyedül a szobámban. Gondolom te is a barátaiddal játszottál többet, nem a szüleiddel. Akkor tehát mi a probléma vele, ha valakinek legalább tesója van, akivel játsszon, nem a szülőknek kell egész nap szórakoztatnia?
2021. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
30%

12#

"ő imádja a Pennyvise bohócot"

.. hakapeszi maki :)

2021. nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
82%
Jó kérdés. A szomszéd nyuggereknél itt laknak az unokáik, mert a gyártóik rühellik őket, így mi hallgatjuk tavasztól őszig (télen csak látjuk ahogy jönnek-mennek)Egyszer az egyiket baleset érte, na akkor jött anyuka mintha fontos lenne neki a gyerek, de MÁSNAP!!! már megint a nagyi sétáltatta a kislányt....Nem normálisak, és az a baj hogy ezzek 7 életet is elbasznak (3 gyerek, 2 nagyszülő és mi ketten szomszédaik).... Még gondolkozom hogyan szüntessem meg a problémát hogy mindenkinek jó legyen....
2022. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
100%

Elmondjam miért?

-csok

-purdégyártó ingyenhitel

-újdácsijja féláron

-100% bruttó fizetésnek megfelelő gyed

-és további megszámlálhatatlan mennyiségű potyapénz...

Hát ezért!!! A PÉNZÉRT!!!

2022. febr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 Huszonegyedikszázad ***** válasza:
100%

Mert sokan azt hiszik olyan, mint a filmekben.

Vagy éppen láttak egy jól nevelt, illedelmes kislányt, és hát “nekik is olyan kell!”

Azt hiszik csak öltöztetik, néha dobnak neki egy cumisüveget oszt egyszer csak egyetemista lesz!

Tegnap olvastam egy borzalmasat: “azt hittem a gyerekek megváltoztatják majd az életünket és minden jó lesz, vagy esetleg jobb.”

Önző pics@ az ilyen, undorító!

2022. júl. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 Huszonegyedikszázad ***** válasza:
100%
Ja utcsó vagyok; meg ugye a sok támogatás. Mert ugye 25 alatt jár. Gyerekér jár. Aki meg a kettő között van b@szódjon meg!
2022. júl. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!