Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, mi történt velem, anélkül, hogy megutálnának?

Figyelt kérdés

Volt egy pár hónapos viszonyom egy nálam idősebb, nős férfival. Aki sajnos az ő baráti társaságukban van... Sokáig semmi nem történt a csókon kívül, de a részletekbe annyira nem mennék bele. Mikor azt kezdtem érezni, hogy én többet akarok, elmondtam neki, hogy mit szeretnék, hogy szeretném, de a szeretője senkinek nem akarok lenni. És hogy döntsön, hogy vagy elválik és velem lesz, vagy a feleségével marad, de akkor nincs több titkos találka, meg üzenet. Ez volt decemberben. Még aznap este elmondta a feleségének, hogy válni szeretne, és másnap elköltözött. Karácsony előtt nem akartuk ledobni a bombát, tavasszal szerettük volna elkezdeni csepegtetni az infókat a családunknak. Szilveszter után viszont se szó, se beszéd közölte, hogy ez közöttünk nem fog működni és hogy jobb lenne, ha hanyagolnánk egymást. Kérdeztem, hogy lett-e más valaki, vagy mi történt, de mondta, hogy nem, semmi ilyesmi, csak tudja, hogy nekem nem rá van szükségem. Aztán rá 2 napra meséli az anyám, hogy képzeljem, visszaköltözött a feleségéhez. Írtam neki, hogy hallom nincsen senkid, aztán le is tiltottam mindenhol, még a telefonszámát is. Megkeresett e-mailben, hogy miért tiltottam le, meg hogy nem ez a megoldás és beszéljük meg. Eljött múlt héten, elkezdett magyarázkodni, hogy ő ennek az én érdekemben vetett véget, és hogy el nem tudom képzelni, hogyha ez kiderülne, abból milyen botrány lenne, meg hogy közel 50 évesen nem kezd csak úgy új életet már az ember. Aztán este újabb e-mail várt, hogy hiányzom neki és velem szeretne lenni, talán elhamarkodott döntést hozott, de közben ha velem van, sokszor érzi magát bűnösnek. Válaszoltam neki annyit, hogy nincs kedvem a játszmákhoz, meg hogy mindig azon gondolkozzak, éppen mikor hagy el. Azóta is keres, meg hogy én sokkal jobb vagyok, mint a felesége és senki iránt nem érezte még ezt, bármit megtenne értem... Hát köszi, mégis ki lettem rakva, mint az a bizonyos macska.


Azóta nagyon magam alatt vagyok, napi 14-15 órákat alszom, jegeskávén és pár csík édesburgonyán kívül alig fogyasztok mást. Ha ébren vagyok, általában sírom, vagy gyomorgörcsöm és hányingerem van. A szemeim, arcom fel van dagadva, nem vagyok önmagam. A szüleim is érzik ezt, még telefonon is. Sosem titkolóztam előttük, mindent megbeszélünk. És barátok, barátnők ide, vagy oda, de a legjobb tanácsokat is tőlük kaptam mindig.

De nem tudom, ezt hogy mondhatnám meg nekik. Vagy inkább ne tegyem?

(tudom, hogy elítélendő, amit tettem/tettünk és undorodom is magamtól, meg ettől az egész helyzettől, nem kellenek a plusz megjegyzések, jelzők)



2022. jan. 11. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
92%
A te korodban már fölösleges beavatni mindenbe a szülőket. Jobb a békesség. Ha elég határozott vagy, menni fog. (szerintem csak meg akart fektetni)
2022. jan. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
94%
"Apu, anyu, nemrég szédített egy pasi de aztán hamar vége lett, emiatt mostanában kissé rosszul érzem magam, ha furcsán viselkedek akkor ez az oka. Nem szeretnék a részletekről beszélni."
2022. jan. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok..

Igaz, hogy külön élek tőlük az idő nagyobb részében, de attól még szoros a kapcsolatunk és ők is érzik, minden nap kérdezik.

2022. jan. 11. 13:59
 4/71 anonim ***** válasza:
78%
2. jó! Ha nem túl tolakodók a szülők :)
2022. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
93%

Ha rákérdeznek, akkor elég annyit mondani, hogy pasi ügy, de már nem aktuális, nem kell tudniuk a részleteket.

Annyi a dolgod, hogy a seggfejet minél távolabb tartsd magadtól, és ne menj bele további kalandba. Döntött, tartsa magát ehhez.

2022. jan. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is hagyd ki oket. Kikezdtel egy pasival, aki hazas, raadasul apukad lehetne. Aztan megszivtad. Jarhattal volna ennel rosszabbul is. Ennyi.
2022. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:
Nem én kezdtem ki vele.
2022. jan. 11. 14:11
 8/71 anonim ***** válasza:
73%
Vizsgaidőszak van, jönnek az egyetemista-mesék. Szuper.
2022. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:
Amiért számodra hihetetlen valami, másnak az az élete. Ha szerinted hazudok, akkor nem kell válaszolni. Erről ennyit.
2022. jan. 11. 14:12
 10/71 anonim ***** válasza:
74%

" csak tudja, hogy nekem nem rá van szükségem2

Jaj, de kis "édes", hogy jobban akarja tudni nálad, neked mi a jó! :/

Ez nem épelméjű.

"Válaszoltam neki annyit, hogy nincs kedvem a játszmákhoz, meg hogy mindig azon gondolkozzak, éppen mikor hagy el."

Nagyon jól tetted!!


Szerintem első körben ne mondd el, ki az, csak hogy mi történt veled!

2022. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!