Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, mi történt velem, anélkül, hogy megutálnának?

Figyelt kérdés

Volt egy pár hónapos viszonyom egy nálam idősebb, nős férfival. Aki sajnos az ő baráti társaságukban van... Sokáig semmi nem történt a csókon kívül, de a részletekbe annyira nem mennék bele. Mikor azt kezdtem érezni, hogy én többet akarok, elmondtam neki, hogy mit szeretnék, hogy szeretném, de a szeretője senkinek nem akarok lenni. És hogy döntsön, hogy vagy elválik és velem lesz, vagy a feleségével marad, de akkor nincs több titkos találka, meg üzenet. Ez volt decemberben. Még aznap este elmondta a feleségének, hogy válni szeretne, és másnap elköltözött. Karácsony előtt nem akartuk ledobni a bombát, tavasszal szerettük volna elkezdeni csepegtetni az infókat a családunknak. Szilveszter után viszont se szó, se beszéd közölte, hogy ez közöttünk nem fog működni és hogy jobb lenne, ha hanyagolnánk egymást. Kérdeztem, hogy lett-e más valaki, vagy mi történt, de mondta, hogy nem, semmi ilyesmi, csak tudja, hogy nekem nem rá van szükségem. Aztán rá 2 napra meséli az anyám, hogy képzeljem, visszaköltözött a feleségéhez. Írtam neki, hogy hallom nincsen senkid, aztán le is tiltottam mindenhol, még a telefonszámát is. Megkeresett e-mailben, hogy miért tiltottam le, meg hogy nem ez a megoldás és beszéljük meg. Eljött múlt héten, elkezdett magyarázkodni, hogy ő ennek az én érdekemben vetett véget, és hogy el nem tudom képzelni, hogyha ez kiderülne, abból milyen botrány lenne, meg hogy közel 50 évesen nem kezd csak úgy új életet már az ember. Aztán este újabb e-mail várt, hogy hiányzom neki és velem szeretne lenni, talán elhamarkodott döntést hozott, de közben ha velem van, sokszor érzi magát bűnösnek. Válaszoltam neki annyit, hogy nincs kedvem a játszmákhoz, meg hogy mindig azon gondolkozzak, éppen mikor hagy el. Azóta is keres, meg hogy én sokkal jobb vagyok, mint a felesége és senki iránt nem érezte még ezt, bármit megtenne értem... Hát köszi, mégis ki lettem rakva, mint az a bizonyos macska.


Azóta nagyon magam alatt vagyok, napi 14-15 órákat alszom, jegeskávén és pár csík édesburgonyán kívül alig fogyasztok mást. Ha ébren vagyok, általában sírom, vagy gyomorgörcsöm és hányingerem van. A szemeim, arcom fel van dagadva, nem vagyok önmagam. A szüleim is érzik ezt, még telefonon is. Sosem titkolóztam előttük, mindent megbeszélünk. És barátok, barátnők ide, vagy oda, de a legjobb tanácsokat is tőlük kaptam mindig.

De nem tudom, ezt hogy mondhatnám meg nekik. Vagy inkább ne tegyem?

(tudom, hogy elítélendő, amit tettem/tettünk és undorodom is magamtól, meg ettől az egész helyzettől, nem kellenek a plusz megjegyzések, jelzők)



2022. jan. 11. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
11%
Mutasd meg nekik az e-maileket. Nehezebb tagadni.
2022. jan. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
92%
Azt hiszed,hogy ettol megall meg osszedol a vilag? Ugyan mar! Rnengeteg olyan helyet ele fogsz meg allni amikor dontened kell. Lehet,hogy ugy erzed,hogy a vilagon ez a legnagyobb problema ,pedig nem igy van. Az meg,hogy magadat marcangolod meg nem eszel iszol attol meg mi fog valtozni? Varod,hogy majd bekopog es minden rendben lesz? Nem, nem fog jonni. tessek felkelni, kimenni a levegore,esetleg sportolni valamit.
2022. jan. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
93%
Semmit nem kell mondani. Ennek vége, az élet megy tovább, és te is.
2022. jan. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
90%

7: egy ilyen dologhoz ket ember kell.

Ha csak egy ember akarta, a masik nem, azt eroszakolasnak nevezik es buncselekmeny...

2022. jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
89%

Hűha, azt hittem legalább 30 éves vagy. Na mindegy... A pasas agyával gondolkodva, inkább szeretőnek kellenél neki, az asszonyt megtartaná, hisz így kényelmesebb. Persze hogy hiteget mindennel, csak ne szakadjon meg ez a "kapcsolat" köztetek.

A korodra tekintettel, szerintem inkább sajnálnának téged a legtöbben, hogy a faszi kihasznált, hitegetett. A másik oldal szerint te leszel a hibás amiért szétment egy család, mert ha ez kiderül, abból tuti botrány és válás lesz. A szüleid és a fickó családja közötti baráti kapcsolatnak is tuti lőni fognak. Anyádék meg valószínű csalódni fognak benned. Bármilyen rossz is valakik között a kapcsolat, egyik fél se érdemli meg, hogy megcsalják. Ha a becsületeddel (aminek mondjuk részben már úgyis lőttek) és a lelkiismereteddel el tudsz számolni akkor mesélj csak. Kár, hogy nem gondolkodtál mindenek előtt, hogy ez nem csak téged és a pasast fogja érinteni. Mindentől függetlenül kívánom neked, hogy hamar túllendülj ezen, és tanulj a hibáidból. Biztos találsz magadnak ennél jobb párt, társat magad mellé. Nem vagy elkésve semmivel se.

2022. jan. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
93%
Ennyi idősen ez csak naivitás. Lesz még pár szerelmi csalódásod az életben. A szüleidet meg akkor vond be, ha úgy érzed, megértenének. Ha csak ellened fordulnának, akkor minek? Akkor inkább jobban jársz egy szakemberrel aki segít feldolgozni. Lesznek még ennél keményebb döntéseid az életben. Ez csak megerősít. Ha legalább azt megtanulod belőle, hogy legközelebb nem mész bele ilyenbe, már van benne valami pozitívum. Később nem ér ilyen csalódás majd.
2022. jan. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
95%
Mi a kérdés?Örülj,h nem maradt a nyakadon.Ha igazán akart volna,akkor elválik és nem mégis vissza..
2022. jan. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
66%
Szánalmas vagy. Miért nem a korodbeliekkel kezdesz? Nős ember aki ráadásul az apád lehetne, sőt valakinek ennyi idősen már unokái vannak. Gazdag ember? Mert gondolom egy csóró 50-es singli nem kellene...sőt egy csóróbb 30-as 40-es pasi sem, mondjuk tanár, köztisztviselő, mentős, csak ne mindenki egyből az aluliskolázottakra gondoljon.
2022. jan. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
59%

Sosem értettem, hogy ti nők, miért kezdtek úgy bele egy játékba, hogy hülyék vagytok ismerni, és betartani a szabályokat?


SZERETŐ. Szerető voltál.


Ennyi.


Miért nem tudtad elfogadni, és élvezni, miért akartál mást? Tudod, Prometheus története.

2022. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
92%

"Nem én kezdtem ki vele." 😀😀😀


Teljesen mindegy, hogy ki kezdte, belementél. Ahogyan az az esetek 90%-ában lenni szokott, te húztad a rövidebbet, mert rájött, hogy mégis kényelmesebb az asszonnyal maradni. Közben persze írogat annak reményében, hátha mégis meg tud fektetni titokban, ha már ennyi energiát beléd invesztált.


Lépj tovább, a szülőknek pedig semmit nem kell részletesen elmondani, ha nem akarod.

2022. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!