Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülök es a csalad hatrahagy...

A szülök es a csalad hatrahagyasa miatt erzett szomorusag normalis?

Figyelt kérdés

25 eves fiu vagyok, 6 eve költöztünk a csaladdal (anya apa hugi) Nemetorszagba. Azota mar külön költöztem en is, hugi is, es szüleimnek született egy kislanyuk is es nekem lett egy baratnöm.


Baratnömmel fontolgatjuk, hogy tovabb mozgunk kicsit messzebb, es kiköltöznenk Kanadaba, de ha belegondolok, hogy a szüleimet itt kell hagynom, valamiert nagyon rossz erzes fog el. Pedig a Kanadai utat es eletet is nagyon szeretnem, vagyok ra es kivancsi vagyok. Valamiert mindig arra gondolok, hogy mi van ha valami bajuk törtenik es en epp egy masik kontinensen vagyok? Ezeket az eveket velük is tölthetnem. Viszont ha meg itt maradok es nem gondolok magamra, akkor örökre itt maradok es nem fejlödök tovabb...


Valaki tud erre megoldast, hogy megvaloztassam a gondolkodasom? Normalis ez egyaltalan?



2022. jún. 22. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Fejlődni nem csak Kanadában lehet.
2022. jún. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális
2022. jún. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz fejlődés alatt? Engem tényleg őszintén érdekel. És hogy Kanadában mit tudnál fejlődni, amit Németországban nem tudsz. Remélem ezeket legalább már magadnak megfogalmaztad.
2022. jún. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Egy jó, szerető családot sosem hagynék hàtra tartósan és nagyon messzire. Mi pár évet laktunk Németországban spórolni, alig vártuk, hogy jöhessünk haza.
2022. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi pár éve költöztünk Kanadába, de mi már bőven 30 felett voltunk. Igen, nehéz volt, mert mindkettőnknek jó családja van, nem csak szülők, hanem testvérek, és az ő gyerekeik. Napi szinten tartjuk a kapcsolatot velük, szerintem sokkal többet beszélgetünk velük, mint az emberek nagy része a szüleivel és a testvéreivel felnőttként. Nekem mindkét testvérem anyukám közelében lakik, tehát tudnak neki segíteni, korábban meg évekig én laktam közel, míg az öcsém távol volt, akkor én segítettem mindenben.


Egyébként Kanada nem mindenkinek jön be, más, mint Nyugat-Európa. Nekünk mondjuk nagyon bejött, mert mi imádjuk a természetet, túrázást, vízi sportokat, és az emberek nagyon befogadóak, teljesen otthon érezzük magunkat. Ami más itt, az a stresszmentes élet. Bár lehet, hogy egy sokmilliós városban másképp van, mi vidéken élünk, ez volt az álmunk.

2022. jún. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Mit értesz fejlődés alatt?"


magasabb poziciot szeretnek betölteni a munkamban, szeretnek tapasztalatot szerezni es jarni a vilagot, nyelvet tanulni (nem csak angolt, fraciat is). szamomra ezt jelentene a fejlödes.


köszönöm a valaszokat.

2022. jún. 23. 17:20
 7/9 anonim válasza:
95%

Bocsanat, de nekem mindig cinikus mosoly jon az arcomra a 25 eves "fiu", a 30 eves "lany" es hasonlo kifejezesektol. Kerdezo, Te nem fiu vagy, hanem egy felnott ferfi. :-)


Egyebkent a szuloktol valo erzelmi es fizikai levalas, az elengedes jo esetben mindket reszrol egy nehez es fajdalmas lelki folyamat. Viszont megint csak jo esetben ez az elet rendje es ha te ugy erzed, hogy Kanadaban szeretned epiteni az eleted, akkor menj es csinald. Ellenkezo esetben ott lesz benned a "Mi lett volna, ha?" erzes, amikor mar nem lesz lehetoseged Kanadaba emigralni.


Ket es fel evvel ezelott jomagam ugyanebben a helyzetben voltam, ugyanis a celorszagom Kanada lett csak en Magyarorszagrol indultam el es tenyleg nagyon rossz volt otthon hagyni mindenkit, aki fontos. Plane, hogy az erkezesem utan ket honappal vilagjarvannya fajult a Covid es masfel evig se ki se be nem lehetett menni. De az elet nem all meg, en pedig rengeteg nagyszeru embert ismertem itt meg es ma mar azt mondom, hogy a kezdeti nehezsegek ellenere eletem legjobb dontese volt a huszas eveim elejen eljonni ide. Megtapasztaltam, hogy milyen amikor valahol sokkal jobban es egyszerubben mennek a dolgok, perfektul megtanultam angolul és mostanra mar megszoktam a csaladom fizikai hianyat is. Mert meg lehet szokni. De szerencsere ott az internet es napi szinten latjuk egymast. :-)))) Megerne meglepni azt amire vagysz, mert egy fantasztikus helyre erkeznel.

2022. júl. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem léphetnél előre a munkádban, ahhoz ugyanis kellene egy igencsak jó szintű angol vagy francia nyelvtudás. Hacsak nem tolmács lennél.

Szóval ezt az előléptetősdit elfelejtheted. Kanada nem biztos, hogy mindenkinek bejön. Olvasgass erről kérdéseket itt a gyakorin, én már olvastam olyan választ, hogy a legunalmasabb hely a világon. De menj ki, ha akarsz, de szerintem felesleges országot váltani, csak pár évre, Németország bőven jó hely, én nem hiszem, hogy Kanada annyival jobb lenne, hogy megérné mindenkit hátrahagyni.

2022. júl. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*menj ki, de csak pár évre.
2022. júl. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!