Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszom anyámra?

Jogosan haragszom anyámra?

Figyelt kérdés

Szóval, 19/N vagyok és együtt lakom édesanyámmal és a párjával, és anyám köztudott a szegényes párválasztásáról. Mindig alkoholistákat, nő/gyerekverőket, stb embereket fog ki (alacsony önbecsülés & apakomplexus…) És hát ez most sincs máshogy, egy semmirekellő, rosszindulatú, hazug, kocsmába üti el a napját, lusta, munkakerülő ember akit az anyukám tart el, 40 évesen nem megy el anyám kísérete nélkül se bankba, hivatalba stb….


Ez a párja már sokadjára jött haza késő este részegen, cirkuszt rendezve. Senki nem szólt hozzá, saját maga mérgelte fel magát. Elkezdett kötekedni velem, amit egy ideig tűrtem, de a szájára vett amit nem hagytam szó nélkül, nyílván kiállok magam mellett. Nem őrjöngtem, a higgadt, logikus vita embere vagyok. Rákérdeztem, hogy miért gondolja azt hogy egy “k*cs*g k*rva”, “szutyok semmi” vagyok.


Anyám a cirkusz közben síri csendben csak lesett maga elé, egy szava sem volt arra hogy a párja megzsarolta, arra hogy ha én nem takarodok el akkor azt ő erőszakosan elintézi, és további erőszakos fenyegetések, obszcén szavak amikkel engem illetett…


Anyukámban borzasztó nagyot csalódtam, a személyről amúgy egy szép szava sincs a háta mögött, és most végre kimutatta az igazi énjét, de ilyenkor egy szava sem volt, még akkor sem amikor a lányát csúnyán a szájára vették, és majdnem kezet emeltek rá. Édesanyám csak annyit mondott az egészre hogy “béküljünk ki”, én ne szóljak hozzá. Ez szörnyen esett mert mindig beszéljük, hogy a párja egy fillért sem ér és hogy ez már mentális betegség amiket ő csinál és mond és anyukám úgy érzi hogy egy energia vámpír, szóval azt hittem egyet fog velem érteni, nem hagyja a dolgot, főleg azt nem hogy a LÁNYÁVAL így beszélnek…



Szerintetek jogosan haragszom anyukámra? Mit tegyek a helyzettel? Legszívesebben elköltöznék, de sajnos még van 1 évem a gimnáziumban, és nem tudnék albérletbe menni, és nem is akarok (jövőre külföldön tanulok tovább).



2022. jún. 25. 01:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
30%
Megismétlem a kérdést, ki finanszírozza a külföldi tanulmányaidat, lakhatásodat és életedet?
2022. jún. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
77%
11! Semmi közöd hozzá. Egyébként meg, ha finanszírozzák is a költségeit, a csávó akkor sem beszélhet így a kérdezővel, sőt senkivel!
2022. jún. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
6%
12-es, ne légy bunkó. Úgy jelentette ki a kérdező, hogy külföldön fog tanulni, hogy nincs hozzá háttere, mert a szülei nem támogatják. Szedd össze magad, mert ez a tahó stílusod itt nem fog előrébb vinni.
2022. jún. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
26%
Kedves kérdező! Mivel anyád meg ez a féreg nem támogatnak, felteszem, a vér szerinti apád segít majd anyagilag, hogy külföldön tanulhass. Miért nem költözöl addig is hozzá?
2022. jún. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 NTBS ***** válasza:
88%
Jogosan. Költözz el. Esetleg békülj édesapáddal.
2022. jún. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%
tartok tőle, hogy kitaláció az egész.
2022. jún. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

13-as! Nem voltam tahó, nem kell más tárcájában turkálni. Egyébként valami moderátor vagy hogy így dumálsz másoknak?


14-15-ösnek!

Az apjától költözött el tavaly, és a kérdező nem írta le, miért, de biztos jó oka volt.

2022. jún. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Leírta. Fizikailag és verbálisan is bántalmazta.
2022. jún. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Nincs más, ki kell huznod ezt az egy évet, iskola után egy mehetsz egy könyvtárba tanulni, legalább nyugis és addig se vagy otthon.

Jogosan haragszol de anyádon nem tudsz segíteni. Ha sorozatosan ilyeneket választ akkor az azért lehet mert ahogy írtad te is, alacsony az önbecsülése. Fél de nem tudja mi tevő legyen. Nekünk nyilvánvaló, de ő máshogy gondolkozik. Valószínű gyermekkorában is bántalmazták. Tipikus eset, amikor egy nő nem tud ki lépni egy bántalmazó kapcsolatból.

Ha tettlehesseghez fajul a dolog ÉS van nyoma akkor hívd ki a rendőrséget. Elviszik. De csak akkor ha nem hazudjátok azt higy csak elstetek. Ha "csak" verbálisan bántalmaz akkor ahhoz feljelentés kell ezek szerint ahigy 4-es írja.

Viszont ekkor megvan a veszélye hogy rajtatok tölti ki a mergét ha megtidja hogy fel jelentette. És még mérgesebb lesz. Ti meg otthon vagytok vele. Ezt az aki nem élt át ilyet az nem tudja milyen. Nem tudhatod higy valóban beváltja e a fenyegetését vagy sem. Ez egy patthelyzet.

2022. jún. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ez az egy szituáció csak csepp a tengerben. Anyukád azért nem védekezik mert fél. Már jó régen pszichológus kellett volna neki vagy egy szerető család. Ha egyiket se kapta meg akkor nem hiszem hogy kb 40 évesen fog változni segítség nélkül. Ez a bántalmazott nők téma elég komplex dolog, nem csak annyi hogy dehát "miért nem szólt".
2022. jún. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!