Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszom anyámra?

Jogosan haragszom anyámra?

Figyelt kérdés

Szóval, 19/N vagyok és együtt lakom édesanyámmal és a párjával, és anyám köztudott a szegényes párválasztásáról. Mindig alkoholistákat, nő/gyerekverőket, stb embereket fog ki (alacsony önbecsülés & apakomplexus…) És hát ez most sincs máshogy, egy semmirekellő, rosszindulatú, hazug, kocsmába üti el a napját, lusta, munkakerülő ember akit az anyukám tart el, 40 évesen nem megy el anyám kísérete nélkül se bankba, hivatalba stb….


Ez a párja már sokadjára jött haza késő este részegen, cirkuszt rendezve. Senki nem szólt hozzá, saját maga mérgelte fel magát. Elkezdett kötekedni velem, amit egy ideig tűrtem, de a szájára vett amit nem hagytam szó nélkül, nyílván kiállok magam mellett. Nem őrjöngtem, a higgadt, logikus vita embere vagyok. Rákérdeztem, hogy miért gondolja azt hogy egy “k*cs*g k*rva”, “szutyok semmi” vagyok.


Anyám a cirkusz közben síri csendben csak lesett maga elé, egy szava sem volt arra hogy a párja megzsarolta, arra hogy ha én nem takarodok el akkor azt ő erőszakosan elintézi, és további erőszakos fenyegetések, obszcén szavak amikkel engem illetett…


Anyukámban borzasztó nagyot csalódtam, a személyről amúgy egy szép szava sincs a háta mögött, és most végre kimutatta az igazi énjét, de ilyenkor egy szava sem volt, még akkor sem amikor a lányát csúnyán a szájára vették, és majdnem kezet emeltek rá. Édesanyám csak annyit mondott az egészre hogy “béküljünk ki”, én ne szóljak hozzá. Ez szörnyen esett mert mindig beszéljük, hogy a párja egy fillért sem ér és hogy ez már mentális betegség amiket ő csinál és mond és anyukám úgy érzi hogy egy energia vámpír, szóval azt hittem egyet fog velem érteni, nem hagyja a dolgot, főleg azt nem hogy a LÁNYÁVAL így beszélnek…



Szerintetek jogosan haragszom anyukámra? Mit tegyek a helyzettel? Legszívesebben elköltöznék, de sajnos még van 1 évem a gimnáziumban, és nem tudnék albérletbe menni, és nem is akarok (jövőre külföldön tanulok tovább).



2022. jún. 25. 01:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
86%
Bemehetsz a gyermekvédelemhez is, hogy emeljenek ki a csaladból. Nekem van ilyen az ismeretségi körömben, lakásotthonba került középsulisan, jó eredményekkel befejezte, most felvették egyetemre, és albérletbe költözött.
2022. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, sajnos ezek után is én sajnálom anyukámat és képes vagyok igazságtalan lenni önmagammal, a válaszok sokat segítettek. :)

Aki kérdezte, én finanszírozom a tanulmányaimat a jövőben (Mondjuk én sem értem, hogy hogy jött ez ide…) Most nyáron dolgozom, ha nem lesz elég akkor elköltözöm iskola után és kihagyok egy évet és összekaparok pénzt. Az egyetem maga ingyenes lenne, csak lakhatásra, magam ellátására és egyéb dolgokra kéne alaptőkét összegyűjtenem, egyetem mellett meg majd dolgozok.

Nem kapok a szüleimtől támogatást, édesanyám örül hogy engem el tud tartani meg a felnőtt “kisbabáját” (mivel anyám pénzéből él a férfi is). Apámnak pedig megszűntem létezni amióta elköltöztem, de tőle ez a színvonal volt várható amúgy is.

Sajnos igen, elég elcseszett családban nőttem fel, az ember csak is saját magára számíthat…De lehetne rosszabb is, én legalább is ezzel nyugtatom magam. Szüleimre pedig ráférne pár óra gyerekkori trauma terápia, de már rám is… (Irónikus, pszichológiát szerettem volna tanulni az egyetemen. Vajon miért…🤔)

Aki pedig azt írta hogy kamu, annak csak ennyit mondanék: Két kezed tedd össze amiért Te nem vagy egy ilyen “nevetséges”, szégyenletes helyzetben a SAJÁT családodban mint én. :) Sajnos ez az én valóságom, akármennyire hangzik unrealisztikusan, tényleg van ilyen és ettől rosszabb is. Nem mindenkinek való a gyereknevelés.

2022. jún. 27. 15:24
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kérdező, kitartást neked. Helyedben egy ilyen családba vissza se néznék, ha külföldi tanulási lehetőségem lenne. Tanulj rendesen, igyekezz sok pénzt összegyűjteni, és sok sikert a kinti élethez!

Anyádnak ki kéne vágnia ezt a semmirekellő gyökeret, szomorú hogy ilyen gyenge. Talán majd egy nap rájön, és tudsz segíteni neki.

2022. jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt írta higy kamu az egy buborékban él, nem kell foglalkozni velük. Sajnos nagyon sok ilyen van mint te és anyukád. De előtted még ott az élet. Ezt az egy évet kibírod és költözöl. Addig kitartást kívánok.
2022. jún. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 xp ali ***** válasza:
100%
Kezdj el dolgozni, tűnj el otthonról, amilyen hamar csak tudsz. :(
2022. júl. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!