Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kapcsolatos javítása kissé...

Kapcsolatos javítása kissé önző szülővel?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, de a kapcsolatunk nem a legjobb. Úgy érzem, önző velem. Elég összetett a dolog, reggelig tudnám írni.

Inkább leírom a mostani példát. Tegnap telefonáltunk, ezt inkább ő igényli. Hallgatom 40 perce, mi hogy van a munkahelyén, felesleges részletességgel előadva, amiből nem értek semmit, mert nem értek a munkájához. Ha nem hallgatom meg, telesír mindent, hogy nincs kivel beszélnie. Szerintem amúgy a gyerek nem lelki szemetes, de én az vagyok mégis kiskoromtól.

Aztán ma írtam neki, hogy majd szeretnék beszélni vele. Egy rossz történés miatt szomorú voltam. Erre ír, hogy most mi a bajom vele? Mert szerinte csakis róla lehet szó állandóan, másról nem. Elment a kedvem a beszélgetéstől, de ezért is én vagyok a rossz. Apróság, de ha mindig van valami apróság, fárasztó. Nekem erre nincs energiám, de nem érdekli. Ha megjegyzem, hogy önző, mondja, hogy ő csak a saját dolgaival foglalkozik, ez a normális. Kikészít már. Valami tanácsotok van?



2022. júl. 29. 21:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy mosógépet meg lehet javítani, 10-es, mert az csak egy cserélhető tárgy, de egy sérült, pláne nárcisztikus, érzelmi intelligenciával nem rendelkező embert nem lehet. Ahhoz neki kéne akarnia, de hosszú, több hónapos-éves megerősítő pszichoterápia nélkül nem tart ott, nem képes másnak adni magából, mert a saját gyermeki érzelmi szükségleteit se tudja kielégíteni, csak energiavámpír kullancsként kapaszkodik. Megfordítom, amit mondtál: Nem kell mindent megjavítani, ami rossz, mert iszonyatos energiabefektetés csekély eredménnyel. Sokkal felszabadítóbb a helyzetből kilépni.
2022. júl. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
74%

Abban egyetértek, hogy mérlegelni kell, hogy megéri-e az adott energiabefektetést, az adott kapcsolat.

Ez szubjektív, mindenkinek magának kell eldöntenie.


Azt, hogy "sérült, nárcisztikus, érzelmi intelligenciával nem rendelkező ember", a kérdező anyukájára írtad, vagy csak példaként?

Mert ennyi leírásból még egy tapasztalt pszichológustól is vad (és nagyon szakmaitlan) lenne diagnózist felállítani.

2022. júl. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Jobb biztos hogy nem lesz a helyzet.
2022. júl. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
12:Általában írom, igen sokan vannak.
2022. júl. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé alaptétel, hogy a másik embert nem tudjuk megváltoztatni. Talán nem is kell. Mi saját magunkon tudunk dolgozni, és nem, ez könyvekből nem tanulható, csakis terápiás úton. És ahogyan haladunk előre az önismeretben, úgy tanuljuk meg meghúzni a határainkat, és kezelni pl. az ilyenfajta helyzeteket.
2022. júl. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Minimalizáld a kapcsolatot, és máris jobb és szebb életed lesz.


Anyád nem fog megváltozni, de legalább téged stresszel az ő önzősége miatt.

2022. júl. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"Én értem. Azért mert valakivel kapcsolatban vannak negatív érzéseim IS, még nem akarom kidobni az egész kapcsolatot."


Ezt a részt írtam, nem is erre gondoltam, hanem hogy amikor jelezted már, hogy változást igényelnél, de a másik fél nem hajlik erre, akkor mit vár még valaki?


Ahogy itt rajtam kívül, tapasztalatból írták sokan, egy felnőtt ember az életben nem fog megváltozni, ha nem akar. Ha akar, akkor is nehezen, mert a terméezetünket, pláne 40 felett, nagyon nehéz formálni.


Ha a kérdező már többször jelezte az anyjának, hogy neki ehhez nincs kedve, de az anyját ez nem érdekli, akkor nincs miről tovább beszélni, ha nem akarja mérgezni az életét, mimimalizálni kell a kapcsolatot vagy megszJítani, különben eszi majd magát heti 3 alkalommal

2022. júl. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
67%

Mire számítasz mégis?

Nem is értem.

2022. júl. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
32%
Írj neki szeretetlevelet. John Graynek vannak fent mintái a neten.
2022. júl. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
27%

10. Mintha fogyasztói társadalom azon káros elve, 'hogy ami rossz, dobd ki, nehogy megjavítsd' az emberi kapcsolatokra is átterjedt volna.

Érdekes megállapítás, de így belegondolva igaznak tűnik.


A gyakorin olvasgatva a kérdéseket és válaszokat mindig azon gondolkodom, hogy mi lehet az oka hogy (főleg) a fiatalok ilyen sokszor sérelmezik a családtagjaik viselkedését, önzőknek, nárcisztikusoknak jellemezve őket. Mi lehet az oka, hogy nincs türelmünk embertársaink rigolyáit, másságát elviselni... Mintha ebben a mai rohanó világban már nem lenne az embereknek idejük és szükségük a arra, hogy a másik fél igényeire is tekintettel legyenek.... Miután apám egyedül maradt, minden este felhívtam telefonon és legalább fél órát beszélgettünk... Nem azért mert olyan sok mondanivalóm lett volna számára. Tudtam, hogy napközben ezeket az esti fél órákat várja (másik városban élt), és én hívtam fel hogy meghallgassam. Pedig a gyerekeim is itt voltak még, dolgoztam is... Anyósommal viszont egy városban éltünk és minden nap felhívott, főleg a fejfájásáról, vérnyomásáról és közérzetéről beszélt. Nem volt szórakoztató, de neki arra volt szüksége, hogy kipanaszkodja magát..

Nem mondom, hogy nincsenek rigolyás emberek, és önzők, sőt nárcisztikusok is.. Csak olyan sokan válaszolják mindig azt, hogy meg kell szakítani vagy minimalizálni kell a kapcsolatot, hogy értetlenül állok... mi történik a mai világban, az emberi kapcsolatokkal, az emberi pozitív érzésekkel....

2022. júl. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!