Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kapcsolatos javítása kissé...

Kapcsolatos javítása kissé önző szülővel?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, de a kapcsolatunk nem a legjobb. Úgy érzem, önző velem. Elég összetett a dolog, reggelig tudnám írni.

Inkább leírom a mostani példát. Tegnap telefonáltunk, ezt inkább ő igényli. Hallgatom 40 perce, mi hogy van a munkahelyén, felesleges részletességgel előadva, amiből nem értek semmit, mert nem értek a munkájához. Ha nem hallgatom meg, telesír mindent, hogy nincs kivel beszélnie. Szerintem amúgy a gyerek nem lelki szemetes, de én az vagyok mégis kiskoromtól.

Aztán ma írtam neki, hogy majd szeretnék beszélni vele. Egy rossz történés miatt szomorú voltam. Erre ír, hogy most mi a bajom vele? Mert szerinte csakis róla lehet szó állandóan, másról nem. Elment a kedvem a beszélgetéstől, de ezért is én vagyok a rossz. Apróság, de ha mindig van valami apróság, fárasztó. Nekem erre nincs energiám, de nem érdekli. Ha megjegyzem, hogy önző, mondja, hogy ő csak a saját dolgaival foglalkozik, ez a normális. Kikészít már. Valami tanácsotok van?



2022. júl. 29. 21:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
76%

20

Érdekes meglátás, de nem tudhatjuk mi mehet a háttérben. Rengeteg borzalmas történetet olvasni itt azért, szülők akik napi szinten testileg lelkileg bántalmazzák a gyerekeiket. Tegyük fel, hogy csak a fele igaz még akkor is kb minden hétre jutna legalább 2-3 ilyen eset. Az az igazság hogy sok ember teljesen alkalmatlan szülőnek. Gyereket vállalnak, mert be csúszott, mert fogalmuk sincs a védekezésről, mert így akarják megmenteni a kapcsolatukat, mert ezt sujkolja a társadalom beléjük és még ezer egy ok. De fogalmuk sincs mivel jár egy gyerek felnevelése, anyagiak, lelki szükségletek stb és ezek a gyerekek el lesznek hanyagolva, borzalmas körülmények közt nőnek fel, el válnak a szülők, valamelyiknek a nyakán marad a gyerek.. Szóval én azt álláspontot képviselem,hogy sokan igenis alkalmatlanok.. Aztán persze közre játszhat amit te is írsz, hogy könnyebb megszakitani a kapcsolatot mint rendezni. Ez főleg a pár kapcsolatban igaz, ha valami nem oké, könnyebb kidobni a csajt/pasit és keresni újat. Ugye ennek melegágya a tinder és társai is, ahol mindig lesz szebb, jobb.. Szóval azért összetett probléma ez, de Összességében mindenkinek egy élete van és senkinek se kötelessége ezt arra áldozni, hogy toxikus, testileg, lelkileg bántalmazo emberekkel osszák meg.

2022. júl. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
51%
21. Igen, neked is igazad van. De vajon mi vezetett ahhoz, hogy sok ember alkalmatlan legyen szülőnek, hogy felelőtlenül, hanyagul viszonyuljanak gyerekeikhez, ne tudják, de ne is akarják kielégíteni azok testi és főleg lelki szükségleteiket? Tanügyben dolgozom, igaz Szerbiában, de azt látom, hogy nagyon sokat változott a helyzet az elmúlt harminc év alatt. Mások a gyerekek mint azelőtt voltak. Nem azt mondom, hogy " ...bezzeg az én időmben".. De valóban, a családokban sok minden változott... Nem mondom, hogy nincs szeretet. Azt sem, hogy a szülő nem tesz meg mindent a saját tudása szerint. Mégis, valami elvezetett ezekhez a nagy változásokhoz az emberek közti viszonyokban.
2022. júl. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
51%
#20, nagyon tiszteletreméltó, amit tettél/teszel apádért, anyósodért. ÉN ott látom a probléma egyik gyökerét, hogy a mai fogyasztói (rohanós) társdalomban nem minden embernek marad szabad gyöke/vegyértéke arra, hogy pluszban mások terheit is elhordozzák.
2022. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!