Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 58 éves Anyámat a közelünkbe...

58 éves Anyámat a közelünkbe kéne költöztetni?

Figyelt kérdés

Egy vidéki városban élt mindig is a családunk. Én 15 éve Budapesten élek. Nagyszüleim az évek során elhunytak. Unokatestvéreim mind külföldön vannak. Bátyám most költözött végleg az USA-ba. Anyám húga most jelentette be, hogy árulják a házukat. Ha ők is elmennek, nem marad ott egy szál rokon se. 180 km-re van tőlünk, Anyám gyakran panaszkodik, hogy ritkán látja az unokákat, nehéz mindenkinek eljutni a másikhoz. Szerintem már így semmi se fogja odakötni. Barátai már rég nem ott élnek, a város tele idegen vendégmunkásokkal, ismerős arcot alig látni.

Azon gondolkodtam, hogy felvetném neki, hogy egy Budapest melletti kisvárosba kellene költöznie. Nem magunk miatt, miatta. Bármi van, egyszerűbb. Ha idősebb lesz, hozzánk is költözhet majd ha akar. Tesómhoz is egyszerűbb elrepülni innen, tudunk segíteni is. Most a bécsi repülőtérről járkál egyedül, panaszkodik miatt. Itt meg kivinném a ferihegyire, érte is mennék. A gyerekekhez is többet tudna jönni.


Szerintetek jó ötlet lehet ez?


2022. aug. 16. 15:33
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
88%
Persze. Ha lehet, inkább Budapesten belül, néhány utcára tőletek még jobb lenne. Legfeljebb nemet mond, de igenis jó ötlet, vesd fel.
2022. aug. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
80%
Nem valószínű, hogy szívesen költözne, hiszen már rég megtehető volna, ha akarja. De persze felvetheted neki.
2022. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
86%

"már rég megtehető volna, ha akarja"

Még csak most költözött végleg Amerikába a testvére. Most már egyre inkább akarhatja majd. Ideje elkezdeni gondolkodni rajta.

2022. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
79%
Mármint a kérdező testvére.
2022. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
28%

3!


Mert eddig nyilván nem ott élt, ugye. Nyilván csak vakáció is járt a bécsi reptérről valahova.

2022. aug. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk is hasonló volt, anyukám egyedül maradt, aztán azt terveztük hogy felköltöztetjük anyut ide a közelünkbe ameddig nem nagyon öreg. Szerez barátnőket, ismertséget.. stb. Nekünk közbejött hogy sajnos anyukám meghalt.


De igen nem egy lakásban de jó ha nincs messze. Már 20-30km is olyan hogy külön időt kell rá bukolni, megy a hétköznapi rohanás.

Ha közelben van akkor meg csak annyi hogy átugrassz hozzá. Jóval kevesebb az időigénye, és lelki nyugalmad is megvan hogy tudsz segíteni, gyakrabban látod nem csak évente 2x. Nem a szomszédoknak kell telefonálgatni, anyukád meg nyugtat hogy majd lesz valami, te meg eszed a kefét. Otthon meg a család, a munka. Szétszakadni meg nem tudsz.


Igen minél közelebb annál jobb.

2022. aug. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Okos gondolat. Kérdés, az anyukád mit szól hozzá?
2022. aug. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
86%

Én biztos nem mertem volna a gyerekemnek felvetni ezt, mert nem akartam volna a terhükre lenni és féltem a visszautasítástól, mert az nagyon fájt volna.

Viszont amikor ők ajánlották, boldogan csomagoltam és költöztem.

2022. aug. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem jó ötlet, 58 éves még nem is öreg, hogy ne tudjon elszakadni az addigi lakhelyétől. Főleg hogy nem sok minden köti már oda, ti is messze vagytok. Persze tőle függ.
2022. aug. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
86%

Az nagyon nagy butaság azt gondolni hogy a terhükre lenne ha jó a kapcsolat.


Ilyen esetben pont hogy a távolság a nagy teher.

2022. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!