Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 58 éves Anyámat a közelünkbe...

58 éves Anyámat a közelünkbe kéne költöztetni?

Figyelt kérdés

Egy vidéki városban élt mindig is a családunk. Én 15 éve Budapesten élek. Nagyszüleim az évek során elhunytak. Unokatestvéreim mind külföldön vannak. Bátyám most költözött végleg az USA-ba. Anyám húga most jelentette be, hogy árulják a házukat. Ha ők is elmennek, nem marad ott egy szál rokon se. 180 km-re van tőlünk, Anyám gyakran panaszkodik, hogy ritkán látja az unokákat, nehéz mindenkinek eljutni a másikhoz. Szerintem már így semmi se fogja odakötni. Barátai már rég nem ott élnek, a város tele idegen vendégmunkásokkal, ismerős arcot alig látni.

Azon gondolkodtam, hogy felvetném neki, hogy egy Budapest melletti kisvárosba kellene költöznie. Nem magunk miatt, miatta. Bármi van, egyszerűbb. Ha idősebb lesz, hozzánk is költözhet majd ha akar. Tesómhoz is egyszerűbb elrepülni innen, tudunk segíteni is. Most a bécsi repülőtérről járkál egyedül, panaszkodik miatt. Itt meg kivinném a ferihegyire, érte is mennék. A gyerekekhez is többet tudna jönni.


Szerintetek jó ötlet lehet ez?


2022. aug. 16. 15:33
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
90%

Nekem anyám tömegközlekedéssel 60, kerékpárral 30, kocsival 15-20 percre lakik tőlem, ami most hihetetlen könnyebbséget jelent...

Ellátja magát, de a lakásból nem nagyon megy már ki, illetve nem tud vásárolni (műtét miatt nem emelhet 1 kilónál többet). Így könnyen át tudok menni hozzá heti 2 alkalommal.

Jó, a te anyukád még nem olyan idős (enyém 73), de tényleg könnyebb most költözni, felfedezni a környéket, ismeretséget szerezni, mint majd ha már például nem tud eljárni otthonról.

Szerintem hatalmas könnyebbséget és nyugalmat jelent egy normális családban, ha elérhető közelségben vannak (főleg az idősödő) szülők.

2022. aug. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
83%
58 éves. Van munkája? Vagy nyugdíjas?
2022. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
80%
Az én anyám nem akart költözni anno. Ott van a kis lakása, olyan, amilyennek ő szereti, jó szomszédok, ismerősök. Az az otthona. A húgom 2 óra távolságra lakik tőle, én 1500km-re. Jó így neki.
2022. aug. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
16%

Anyád felnőtt nő, ha akar majd költözik.

Ennyi erővel ő meg benneteket költöztethetne oda.

2022. aug. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
13%
Miért is kéne költöznie? 58 éves, nem egy matuzsálem. majd akkor költöztessétek, ha ellátásra szorul, és hozzátok kerül. Addig meg ne keljen már felrúgnia az életét mert nektek úgy kényelmes.
2022. aug. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
27%

"Most a bécsi repülőtérről járkál egyedül,"


És???? Járkáljon. Úgy beszélsz anyádról, mint valami 80 éves demens néniről.

2022. aug. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudok segíteni, de nagyon kedves vagy. Biztosan nagy szeretetben nevelt fel, hogy így gondoskodsz róla. :)
2022. aug. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
20%
Amúgy anyád véleményét megkérdezted egyáltalán hogy akarna-e költözni? Mert kétlem...
2022. aug. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
10%

Vicces, hogy még azt is előakarod írni, hova kéne költöznie.

Mit szólnál, ha neked is beledumálna az életedbe?

2022. aug. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%

"Anyád felnőtt nő, ha akar majd költözik. Ennyi erővel ő meg benneteket költöztethetne oda."

Szó sincs költöztetésről. Egy ötlet megbeszéléséről van szó. Ami igenis jó ötlet, nagyon sok normális kapcsolatokkal rendelkező családban így működnek a dolgok.

2022. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!