Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik lehetőséget válasszam?...

Melyik lehetőséget válasszam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap ünnepeltük a szülinapom. Ahogy el mentek a vendégek anya rögtön le szidott a viselkedésem miatt, hogy én nem takarítok stb. Mások előtt mindig előadja,hogy milyen kedves,de ha ketten vagyunk mindig veszekszik velem. Nem szeret velem beszélgetni. Ha felhozok egy temat mindig el kezd telefonálni vagy takarítani. Amúgy is nagyon keveset van itthon. Ha látja hogy sírok vagy nagyon magam alatt vagyok csak egy jót röhög rajtam. Általában mikor mindketten otthon vagyunk egész nap takarit és nem nagyon akar velem beszélni.Apum el se jött a szulinapomra,mert a barátnőjével nyaral inkább. Vele nagyon keveset talalkozok.


Ezek nagyon rosszul esnek nekem,mert nalam mindig a család volt az első helyen. De mostmar úgy érzem csak el akarok innen menni,de nemtudom mit tegyek. 19 éves vagyok,jövőre erettsegizek utana szeretnék egyetemre menni és egy tanfolyamot is el akarok vegezni. Ehhez kell a szüleim segítsége,de már annyira szeretnék elkoltozni. Voltam pszichológusnal,mert nagyon érzékeny ember vagyok,régebben bántottak az iskolában,mellesleg a szüleim akkor sem csinaltak semmit,szóval mindig is elvoltam hanyagolva.


Van egy konkrét célom amihez kell a szüleim segitsege,viszont akkor nem szabad velük meg szakitanom a kapcsolatot vagyis nem költözhetek el. Vagy elkoltozok itt hagyom őket és lelkileg rendbe jövök.


2022. aug. 28. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Azt lehet tudni, hogy hány éves vagy?
2022. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
19/l
2022. aug. 28. 12:18
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Ja bocsánat, kihagytam valamiért, 19, látom.



A legtöbb, amit tehetsz, hogy teszel félre pénzt, és nem nagyon foglalkozol anyukáddal, takaríts, mosogass, vedd ki a részed a házimunkában, hiszen ott élsz, érettségi után dobbants, vegyél ki egy szobát, egyszerűbb lesz, hogy nincs a nyakadon

2022. aug. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%
Azt teszel amit akarsz. De fura itt mindig szülő gyűlölő kérdések mennek egyfolytában.
2022. aug. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó középiskolai évet kénytelen vagy kibírni. Utána vagy kollégiumba költözöl, ha felvesznek (úgy tűnik, már a kollégiumba bekerülés nagyobb vívmány, mint az egyetemre), vagy még az egyetem elvégzése alatt ezt elviseled, de érzelmi igények nélkül, mert anyádtól azt úgyse kapod meg. Ne kezdeményezz beszélgetést, ne vedd a szívedre a szekálását, a saját életével van baja, nem veled, csak unintelligens, és téged bánt a saját egyensúlya érdekében, ne ácsingózz a szeretetére, párkapcsolatban találd meg. Dolgozz diákmunkán, hogy legyen saját pénzed, és végzés után lelépsz.
2022. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
"Van egy konkrét célom amihez kell a szüleim segitsege..." - Konkrétan mihez?
2022. aug. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 Hogy el tudjam végezni az egyetemet és egy tanfolyamot. Nyilván valamilyen szinten pénzügyileg támogatnának ha nem szakítom meg velük a kapcsolatot.
2022. aug. 28. 12:48
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Aha. Tehet a pénz a lényeg. Nos, erre van a diakhitel.
2022. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
Aha szóval érdek ember vagy. Akkor keressél sugardaddyt. Nem kell neked tanfolyam meg semmi. Csak pénzzel támogassanak. 🐣
2022. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9 A szüleim mással(szeretettel,odafigyeléssel)nem hajlandók támogatni helyette inkább pénzzel.

Nem vagyok érdek ember,csak logikusan próbálom végiggondolni,hogy a jövőmre nézve melyik lenne jobb választás és nem pillanatnyi érzelmek alapján akarok dönteni. Egyébként nemtudom mi a baj azzal ha a szüleim támogatnak pénzzel,mivel gimnazista vagyok még..

2022. aug. 28. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!