Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Amikor felnőttél, mi változott...

Amikor felnőttél, mi változott otthon?

Figyelt kérdés
Amikor betöltötted a 18-at, leérettségiztél, mi változott nálatok otthon? Elvárás lett azonnal, hogy költözz vagy fizess be a rezsibe? Vagy folyamatosan voltak egyre magasabbak, másabbak az elvárások?

2022. szept. 3. 08:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Mivel total elrontottam a felvetelit, igy elmentem dolgozni. El is kellett mennem dolgozni. Ugy egyeztunk meg, hogy amig nem verem el a pénzt, es sporlok a jovomre addig az enyem, nem kell hazaadnom. Aztan egyre jobb allasaim lettek, telt az ido, ekozben 2x elkoltoztem majd ujra haza (pénznek nem volt ehhez koze). Amikor masodjara hazakoltoztem, ugy egyeztunk meg, hogy tovabbra is menjen a sporolas, de az etkezesi utalvanyokat hazaadom. Meg igy is abszolút jol jartam. En tartottam magam a megallapodashoz, mindent felre tettem amit csak tudtam, es 24 evesen vegleg elkoltoztem otthonrol. Ez persze nyilvan azert tudott igy mukodni, mert anyuek nem honaprol honapra eltek,es megtehettek, hogy nelkulem is fenntartjak a hazat ahogy addig is. Nem gazdagok egyébként. Szerintem atlagosak.
2022. szept. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy közeledtem a suli elvégzéséhez beszéltük meg szépen hogy utána hogyan tovább. Nem korhoz kötve történt hanem az iskolához. Megbeszéltük, hogy belefér, hogy tovább tanuljak, de csak államin. Megnéztük mit szeretnék, hogy ott tudnék e kolis lenni, mert pl lakás már nem fért volna bele. Ezeket fizették nekem az elején, ahogy lett suli mellett végezhető munkám, átvállaltam a kolit, majd mikor végeztem és munkám lett mentem albérletbe, vettem át mindent..stb.. valahogy így alakult.
2022. szept. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
18 voltam érettségi utáni nyáron, elmentem dolgozni. Szintén az volt, hogy amíg nem verem el a fizumat és spórolok, addig nem kell beszállnom otthon a költségekbe. Csakhogy az anyámnak már elverés volt az is, ha vettem egy pulóvert, mindenért hisztériás rohamot kapott, napokig nem szólt hozzám, elviselhetetlen egy szipirtyó volt. Így beszálltam a rezsibe. Utána jelentkeztem levelezőn főiskolára, felvettek, tehát 4 évig még otthon laktam, mert csak szar munkahelyem volt a hiányzások miatt (konzultációk, vizsgák). Diploma után eljöttem otthonról, előbb kellett volna.
2022. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Alapvetően semmi, nem papíron lévő számokhoz kötöttük a dolgokat.
2022. szept. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
50 éves pasi vagyok, de kristálytisztán előttem van az egész. 1990-ben betöltöttem a 18-at, leszakmunkásvizsgáztam. Aztán jött az ősz, a szüleim nem csesztettek semmivel. Decemberben helyezkedtem el, onnantól minimális hozzájárulást fizettem az otthoni költségekbe. Aztán következő év nyár elején kiléptem, mert nem éreztem jól magam. Ezt követően megint több hónap szünet volt a munkában, nem csesztettek. Apám segített egy államilag átképzési támogatott, munkanélkülieknek szóló tanfolyamra bejutni, így még állami támogatást is kaptam, amíg jártam erre a képzésre. Utána apám segített elhelyezkedni az ismerősei körében. No itt újra lett jó fizetésem, így újfent tudtam hozzájárulást fizetni. Aztán pár év múlva ez a cég megszűnt, de ekkor volt a privatizáció, így apám megvette a saját munkahelyét és családi vállalkozásban vittük együtt a céget. Innentől megint spéci volt a helyzet, mert kicsit Dallas-isztikus, szappanoperisztikusan lettünk cégtulajdonos család, hatalmas, többgenerációs családi házzal, az egész család együtt, de a privát szférák tiszteletben tartása mellett együtt lakott. És a céget együtt vittük. Aztán persze ez sem tartott örökké, ma már totál másképp élek, szülők meghaltak, a cég sincs már, ingatlanokat is eladtuk, a tesómék is külön élnek már. De jó volt a fiatalságom, laza volt, nem voltak ilyen retartált sztereotípiák a családban. Mindenki mindenkit szeretett, nem volt alakoskodás és szerepjátszás.
2022. szept. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
A 18. születésnapomon még iskolába jártam, nyilván nem történt így semmi extra. Érettségi utáni nyáron diákmunkára mentem (nem várták el, én szerettem volna), szeptemberben pedig elkezdtem az egyetemet. Ezzel sajnos nagyon mellélőttem, utáltam minden percét. Őszintén elmondtam otthon, szüleim pedig megmondták, hogy semmi kifogásuk a váltás ellen, de valamit csinálnom kell helyette, tanulás vagy munka, amit szeretnék, de otthon héderezés nincsen. Beiratkoztam egy okj-s hétvégi tanfolyamra és jelentkeztem egy állásra, ami régóta érdekelt. Fel is vettek, az okj-t pedig befejeztem mellette. Közben megismertem a páromat, akivel hamar összeköltöztünk (neki van örökölt lakása), így összességében 19 évesen jöttem el otthonról. Az első munkámat sajnos a covid miatt hamar elvesztettem, hónapokig nem találtam mást, akkor azért gyakran támogattak anyagilag.
2022. szept. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Nálunk nem változott semmi. Ugyan úgy megszabjak mikor kell haza érni, előre be kell jelenteni ha elmegyek itthonról (kivel hová és mikor jövök) aztán vagy elengednek vagy nem,"mert az ő házunkban élek és az ő kajajukat eszem"

Mióta dolgozom annyi változott, hogy nem fizetnek bele a benzinbe (akkor sem ha ők ugyan úgy mennek a kocsival), amire szükségem van (ruha,cipő) én fizetem.

Jövő tavasz vége/nyárra van tervezve a külön költözés, azthiszem érthető okokból :)

2022. szept. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor 18éves lettem még volt hátra egy évem a gimibe. Akkor annyit kértek hogy mindenképp fejezzem be és érettségizzek le, aztán eldönthetem mit szeretnék a továbbiakban. Ha még akarok tanulni akkor tanuljak, mondták hogy ha egyetemre akarok járni akkor úgy gondoljam meg hogy anyagilag nem fognak tudni nekem se albérletet fizetni, se lakhatást, tehát ha így jönne ki akkor nekem kell ezt megoldanom. Ha OKJs képzésre akarok menni akkor menjek és eltartanak ameddig tanuok, ha mellette dolgozok akkor az a pénz az enyém.

Aztán végül érettségi után dolgozni mentem mert más terveim voltak, jogosítvány, nyelvvizsga, stb... Akkor mondták hogy 1 évig nem kell haza adnom csak annyi a feltételük hogy ne verjem el hülyeségekre a pénzem, nyilván ha jogosítványra vagy más egyéb tandíjra akarom költeni akkor az rendben van, meg egy kis szórakozás is belefér, vagy ha esetleg kell valami extra mondjuk laptop, vagy okostelefon (akkor még nem nagyon voltak elterjedve) akkor arra költsek, de hülyeségekre ne ha egy mód van rá. Meg persze ruházkodást, hobbim költségeit én álltam onnantól kezdve persze.


Aztán komolyabb munkakört kaptam gyáron belül ahol dolgoztam, fizették is a képzést ami kellett hozzá, akkor jobb fizetést is kaptam, sokkal jobbat. Akkor annyit kértek hogy szálljak be a rezsibe, abba benne van az éves fűtés ára meg minden, internet is stb... Én akkor adtam 360.000 Ft-ot mert abban maradtunk hogy januártól kezdve és akkor decemberbe kaptunk karácsonyi pénzt, meg én külön bónuszt mert előléptettek és erre járt egy ilyen egyszeri bónusz meg akkor elég sokat maszekoltam és abból is jött be nekem pénz és úgy voltam vele hogy megtehetem és kifizetem inkább előre 1 évre és akkor nem kell minden hónapba pénzzel szórakozni, mivel úgysem volt tervbe hogy elköltözök így hazaadtam 1 évre elegendőt és le volt tudva. Mondtam nekik hogy így adok és azt mondták oké, és akkor 1 évre levolt erről a gondom.


Aztán házimunka terén abban egyeztünk meg hogy a felső szintet én takarítom mivel én használtam csak, és a bevásárlásba annyival besegítek hogy munkából hazafelé beugrok a boltba. A heti nagy bevásárlást meg letudjuk autóval mivel szüleimnek jogosítávnyuk nem volt se autójuk, nekem meg addigra lett mindkettő így felajánlottam hogy autóval elviszem őket nagy bevásárlásra és akkor nem kell nekik 4 bazi nagy szatyorral buszozniuk és így több mindent eltudunk hozni. Meg amit lehetett megvettem nagyban pl.: ásványvizet, tejet, lisztet, cukrot, akkor még nem volt árstop meg ilyenek de ezek nálunk fogytak és úgy gondoltam egyszer vegyük meg nagyba és akkor pár hónapig nem lesz ezzel sem gond.

2022. szept. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

5 osztályos gimibe jártam, így 18 és fél voltam, mikor érettségiztem, aztán mentem tovább egyetemre és nem hogy rezsit nem kell fizetnem, még pénzt is kapok a szüleimtől. 17 éves koromban már elkezdtem dolgozgatni rendezvényeken és elég sok alkalmi munkát csinálok, szóval így talán nem lehet léhűtőnek nevezni...


Nekem egyébként ez olyan furcsa, mert akiket ismerek, mind támogatják a szüleik, akkor is, ha egy jobb egyetemen tanulnak és akkor is ha csak szakmájuk lesz és pár évig még ülnek otthon meg okj-t csinálnak, ahova heti 2-3x kell csak bejárni... -itt mondjuk az is furcsa, hogy a "gyerek" nem érzi a motivációt, hogy dolgozzon-. Azon meg nagyon megdöbbentem, hogy az osztálytalálkozónkon egy csomóan mesélték, hogy meglett a diplomájuk, de nem dolgozni mentek, hanem pihentek fél-egy évet vagy az érettségi után pihentek egyet és mindenkit full csöndben támogattak a szülei...

Néhányan ismerősi körben lakást meg házat kaptak...

2022. szept. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
100%

Nálunk semmi sem változott, nem mondtak semmit, hogy ez mostantól így lesz, meg mostantól ezt kell csinálnod. Ha a szüleimen állt volna akkor ugyanúgy történt volna minden.

Saját döntésemre kezdtem el dolgozni, egyetemre mentem, szinte alig vagyok otthon csak hétvégéken, meg aludni megyek haza. Már nincsen "szívem" pénzt kérni tőlük dolgokra, pedig ha kérnék adnának, magamnak veszek mindent, gyakorlatilag az én tárgyaim vannak már csak az ő házukban. "Sajnos" nekem nagyon közel van az egyetem a szüleim házához, szóval túl kényelmes opció itthon élnem, ami őket egyáltalán nem zavarja.

Szerintem ha én nem mentem volna magamtól az önállósodás felé (már amennyire önálló vagyok, mint mondtam náluk lakom, itt vannak a cuccaim, itt élek, itt főzök magamra, ide vagyok bejelentve) akkor tesznek erre sarkalló lépéseket, de általában érzi az ember, hogy megnyílnak előtte a lehetőségek és sokkal jobb így élni, minthogy a szüleimtől kérjek el 2000 Ft-ot, hogy elmehessek egy mozira.

2022. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!