Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik az apa által bántalmazott...

Akik az apa által bántalmazott anya mellett nőttek fel, azoknak milyen lett a kapcsolatuk az anyjukkal?

Figyelt kérdés
Gyerekként hogyan tudtatok kötődni egy bántalmazott, depressziós, gyenge, áldozat típusú kiszolgáltatott anyához? Aki a válás után meg egy elégedetlen, gondterhelt, befásult, negativ ember lett, aki mindent kritizál, semminek nem tud örülni?

2022. szept. 13. 09:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És plusszba még a saját gyerekeiben is utálja az apa tulajdonságait, és mindig másokat okol, hibáztat a rossz élete miatt.? Tipikus áldozat, mártír tipus, nulla önreflexióval.
2022. szept. 13. 09:39
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Azon kívül hogy az anyát akarod szidhatni, mi a kérdés célja? Miért is nem a bántalmazó apuciról kérdezel?
2022. szept. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon jó, a világon mindennél jobban szeretjük egymást. Felnézek rá azért amit végigcsinált és amilyen körülmények között felnevelt, harcolt értem a végsőkig. Ő a legnagyobb támaszom az életben és én is az szeretnék lenni az ő számára.


Az "apának" csúfolt nyomorék állatot offoltam egy életre. A bíróságon 100%-osan ellene tanúskodtam, akkor voltam 16, most vagyok 27, de azóta egy szót nem váltottam vele és nem is akarom látni soha többé az életben az undorító pofáját.


Anya hála az Istennek révbe ért azóta, miután otthagytuk a retek állatját pár hónapig egy rokonnál laktunk, aztán találtunk egy kis albérletet. Keményen dolgozott naphosszat, hogy eltartson és iskolába járasson. Lediplomáztam, jól fizető állást találtam. Anya újra házasodott, a férje nagyon kedves és jól kijövök vele. Bár nem élünk együtt, de jól működő mozaikcsalád vagyunk. Hamarosan érkezik az első unoka, nagy boldogság lesz majd anyával együtt játszani vele, szeretgetni. Nagyon jó nagymamája lesz a kicsimnek.(Azt lehet hogy majd elmondjuk neki ha nagyobb lesz, hogy anya férje nem a vérszerinti nagypapája, de többet nem mondunk neki. Ha netán mégis feltűnik a nyomorék bántalmazó, aki tönkre tette a gyerekkorom, a kicsim csak annyit fog tudni, hogy ez egy legalja gonosz ember, akitől félni kell, és ha esetleg leszólitja vagy megvárja az iskola előtt stb.akkor azonnal szaladjon el és kérjen segítséget egy felnőttől).

Azokban az időkben mikor csak szenvedés volt az életünk sokszor az adott erőt ilyen boldog jövőbeli pillanatokra, úgyhogy ez tényleg csoda hogy kisbabám lesz🥰


Anyával a közös kedvenc dalunk pedig :Christina Aguilera:Oh, Mother. Mert ez rólunk szól.

27/N

2022. szept. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Ilyenkor kell mielőbb elválni a férjétől.
2022. szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Csak annak az embernek, akit apránként megtörtek, nem megy ez könnyen, pláne egy gyerekkel nem, mikor a nők alulfizetettek a férfiakhoz képest. Sok éppen azért nem ugrál, mert vagy el tudja tartani a gyereket egyedül, vagy nem. Azt meg tudjuk hogy a férfiak ha tehetik, nem fizetnek gyerektartást
2022. szept. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Mert bromi nehéz kilépni egy bántalmazó kapcsolatból, gyerekkel meg pláne.


Okoskodni igazán könnyű, csakhogy az nem úgy megy, hogy ma csomagolok és leléptem - egyedül IGEN!, de

1. a gyereket nem vihetem el, mert a kedves apuci feljelent a rendőrségen

2. a gyereket nem vihetem a bizonytalanságba


Lehet, hogy vernek, lehet, hogy a gyereknek is kva szr, de legalább nem éhesen kell léteznie, hogyha pl. a család is elfordult az anyától (márpedig legtöbbször a bántalmazó leépíti a barátokat, elszigeteli az áldozatot).


Más: lelépek, remek, van, aki befogad, szuper. És amikor megjelenik az agresszor, mikor épp egyedül vagyok otthon? Meg is öl, ha olyan habitus.

2022. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem nagyon jó lett a kapcsolatom anyukámmal.

Válás után sokkal jobb lett az életünk. Én büszke vagyok rá, hogy egyedül, mindenféle segítség nélkül felnevelt. És nagyon örülök és büszke vagyok rá, hogy elvált és nem maradt örökre benne egy ilyen kapcsolatban, mert egyébként rengetegen nem mernek/tudnak elválni.

2022. szept. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Mi sokáig rosszban voltunk anyával, azután lett jobb a kapcsolatunk, hogy elköltöztem otthonról. Sokáig haragudtam rá, hogy nem védett meg, hiába láttam azt, hogy ő is áldozat, akkor is ő volt az, aki megmenthette volna az életem (a sajátját is), de nem tette meg. Ráadásul én voltam a legkisebb a családban, lány is, végül mindenki engem vert vagy bántott lelkileg, én voltam az, akibe mindig bele lehetett rúgni egyet. Apámat gyűlölöm, vele 12 éves korom óta nem beszélek, bátyámmal semmilyen a kapcsolatom, nincs harag, de eléggé eltávolodtunk egymástól. Anyával most már jóban vagyok.
2022. szept. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk én mentettem ki úgymond ebből anyukámat, szóval nagyon jó a kapcsolatunk. Végig csak egymásra számíthattunk. Én nem féltem apámtól, szemrebbenés nélkül jelentettem fel és intéztem a teljes jogi procedúrát, hogy kizárjuk a lakásból és ne jöjjön a közelünkbe. Anyukámnak nem lett volna ereje. Volt, mikor haragudtam rá, hogy kitett ennek és nem állt ki magáért, de utólag már nincs bennem ilyesmi, mióta kiszabadult, nagyon boldog és hálás az egészért


Apámat viszont legszívesebben leköpném, ha tudnám, hogy egyáltalán él-e, de ez már nem tartozik ide. :D

2022. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért az anyáról beszélsz? Őt csak sajnálom a lelki és testi fájdalmak miatt

Az állat “apámtól” meg hányok… ennyi a történet

2022. szept. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!