Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam játékfüggő. Semmi nem...

A fiam játékfüggő. Semmi nem létezik, csak és, kizárólag az online világ, azon belül szinte mindegy milyen felületen (ps, Xbox, laptop, telefon). Sikeresen tudta ezt kezelni valaki? A fiam elmúlt már 18 éves.

Figyelt kérdés
Nagyon régen észrevettük, hogy játékfüggő a gyerek. Kérdeztünk tanárokat, más szülőket, ismerősöket, mit lehet tenni. Nem jöttek be a dolgok. Érdeklődtünk családsegítőnél is, azt javasolták, hogy van pszichológusuk beszéljünk vele. Ő is tanácsolt sok dolgot, a gyerek rendszeresen járt, amikor kiderült, hogy átvágja a pszichológust, aki nem is foglalkozott vele tovább, máshoz küldte, aki szintén , és a következő is. Amiat évekkel ezelőtt volt a probléma, az semmit nem javult, sőt sokkal rosszabb lett. Ilyenkor nincs felelőssége a pszichológusnak, és mivel 18 elmúlt amit beszélnek el sem mondhatja az orvos.

2022. nov. 30. 07:53
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%

Én ismertem olyat, aki a csalódások, fájdalmak, emberi kapcsolatok elkerülése miatt menekült az online világba.

A szülők azzal tudnak hozzájárulni a függőség fenntartásához, ha "beviszik neki a szobába a kaját, hogy ki se kelljen mennie", "nem dolgozik, nem baj, fizetik a netet, mossák a ruháját"...

Nem tudom még hogyan/milyen módon tudnak nem tudatosan/nem észrevehető módon ehhez hozzájárulni...

Valamiért így alakult a családban a szerepe, vagy másnak a tünete a függőség kialakulása...

Játékfüggőséggel foglalkozó addiktológust is érdemes lenne megkeresni, bár azt mondják: "minden függőségnek azonos a gyökere"...

Ha szakembereket átvágja, vagy nem a valóságot mondja, az ellen elég nehéz mit tenni....

Ha nem dolgozik vagy munkában rosszul teljesít, esetleg tanulmányi eredményeiben, akkor sajnos szóbakerülhet az ultimátum adása az együttműködés érdekében, bár e megoldástól idegenkednek sokan és lehet teljesen más hatást érne el... Ezért szakember tanácsát kell kérni ebben is...

2022. nov. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
91%
#10 válaszadó ne diagnosztizáljon látatlanban, pár mondatos leírás alapján.
2022. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%
Enis kocka voltam jopar evig.. meg egy kapcsolatom is rament 😀 Aztan szerencsere tonkrement a gepem es nem volt penz ujra. Akkor kivoltam de utolag halat adok. Ma mar csak neha jatszok psn de van h honapokig be se kapcsolom. Sztem ne vegyetek neki semmi uj jatekot, konzolt, gepet meg semmit.. ha kell dolgozzon meg erte.
2022. nov. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
0%
#12: de
2022. nov. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ.
2022. nov. 30. 10:59
 16/47 anonim ***** válasza:
23%

Nekem az az ötletem van, hogy amit ti vettetek, azt adjátok el (PS, számítógép stb), és mondjátok le az internet előfizetést, neki a mobiljára 1G és annyi, nektek meg korlátlan net.


Én is függő vagyok, nekem segít, ha nincs semmihez hozzáférésem. Akkor elmegyek kirándulni vagy áthívom egy barátnőmet. Pár nap után megunom a semmittevést.

2022. nov. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
84%
Én játékfüggőként régen azt csináltam, hogy letöröltem minden játékot, és bevittem a telepítőket a munkahelyemre. Pár hónapig kibírtam így. Ma már persze ez nem működne. A hálókábelt kell elvágni.
2022. nov. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:
Én pont az az Apa vagyok, aki sok programot szeretne a gyerekeivel. Gyermekkori traumája nem volt a fiamnak, erre próbált több pszichológus is rátérni, de nincs szó rossz gyerekkorról. 18 éves koráig korlátoztuk a net használatot, de semmit nem segített, elment olyan helyre ahol tudott netezni. Volt, hogy fél évig semmit nem játszhatott, de utána ugyanott folytatta.
2022. nov. 30. 15:03
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
Generacios betegseg.. vagy a gepet vagy a telot nyomjak egesz nap. Annyit tehetsz, h nem finanszirozod a kockulasat.. (el is adhatnal mindent, de lehet megutalna. Nagyon hisztisek a jatekaikra) Majd ha elkoltozott sajat fizetesbol folytatja ha akarja, de valszeg megjon addigra az esze
2022. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%

Hát, egy szülő ezt nem tudhatja. OK, hogy ti igyekeztetek, de véletlenekből, félreértésekből, metakommunikációból is lehet trauma. Másrészt a fiatalok okostelcsik virtualitásában végzett bullyingről a szülők sokszor nem értesülnek, mert esetleg szégyenli elmondani. Vagy, az utcán, vagy valami ritkán látott, távolabbi rokon, vagy idegen által valami rettenet. Ami lehet olyan is, ami felnőttként már nem rettenet, de gyerekként igen.

Én pl. gyerekként ültem a tv előtt és nagyim kiment két percre. Hát pont akkor adtak le egy részletet egy vámpírfilmből, amitől én eléggé kikészültem, gyerekként. Tehát akár ennyi elég. Nálam persze volt más is. De azért elég tisztán emlékszem erre a jeges rémületre. 49f

2022. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!