Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen módon működhet az,...

Milyen módon működhet az, hogy egy "mostohaanyuka" elérje azt, hogy egy 12 év körüli kislány picit vigyázzon a rendre?

Figyelt kérdés

Mindent megcsinál inkább a kislány helyett, szó nélkül pakolja el a szobából nap, mint nap az üdítőspalackokat, földön, ágyban hagyott szemetet,ételmaradékokat, földre dobott szennyes ruhákat stb.

A kislány a szeretetteljes, nyugodt kérésre azt válaszolja, hogy "majd!" és mérgesen mondja, hogy ne nyúljon a mostohaanyuka az ő holmijához.



2023. jan. 11. 13:34
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

Te ki vagy a történetben?

A lányt kezelni az apja dolga lenne, amíg ott van. Neki kéne megmagyarázni, milyen viselkedés az elvárt

2023. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
36%

Elképesztő, hogy egyeseknek milyen kevés empátiája van a kommentelők közül.

Én is voltam ilyen helyzetben gyerekként. A válás előtt anyukám rengeteget dolgozott, állandóan stresszes volt, és sem neki sem apukámnak nem volt erőssége a takarítás, otthon állandóan káosz volt, nyilván nem tanultam meg takarítani, meg rendet tartani, hanem megszoktam a rendetlenséget.

Aztán jött a válás és fél éven belül, anya elköltözött, mostohaanya be.

És vele együtt jöttek az ő elvárásai is, amik neki egyértelműek volt, de a testvéreim és én csak pislogtunk, mint hal a szatyorban, hogy hirtelen bármit csinálunk otthon az nem jó, azt nem úgy kell, ez miért itt van, miért nem ott...stb. És higyjétek el, hogy mi alapvetően nagyon kis visszahúzódó, szolgalelkű gyerekek voltunk, de nagyon megviselt minket az, hogy az addigi életünk szinte egy pillanat alatt szertefoszlott és hirtelen egészen más elvárások voltak velünk szemben. Ráadásul ezek közül sokkal csak akkor szembesültünk amikor véletlenül vétettünk ellene. Olyan volt mintha egy láthatatlan útvesztőben kerestük volna a helyes utat, és amikor a falának ütköztünk azt a mostohaanyuka személyes támadásnak vette. (Pedig mi amúgy örültünk neki, hogy apukánk talált valakit akivel boldog lehet, és igyekeztünk a kedvére tenni)

Úgyhogy ne bolondítsátok a kérdezőt azzal, hogy az a szegény kislány direkt őellene csinálja, mert ez egyáltalán nem biztos. Lehet, hogy csak feleslegesen egymás ellen fordítjátok őket.

2023. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
86%
"Elképesztő, hogy egyeseknek milyen kevés empátiája van a kommentelők közül." Te meg ne mosd össze a saját sztoridat a jelenlegivel: fogalmad sincs mi volt, mennyi idő után nősült apuka. És de, a kislány bőven csinálhatja ellene, ne tegyünk úgy mintha a kamaszok ártatlan barikák lennének. Benned meg lehetne empátia a nevelőanya felé, aki egy hisztis gyerekkel küzd, aki csicskának nézi.
2023. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
92%

Ne haragudj utolsó, de az, hogy a szemetet a kukába, a szennyest a szennyestartóba dobod olyan alap, mint hogy a wc-be szarsz.

Nem port töröltetni, ablakot pucoltatni meg feng shui-val átrendeztetni akarta a lakást a mostohaanya.

2023. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
88%

12-es, a kedvessegen mar tul vannak. Szepen lett kerve gondolom ezerszer, biztos vagyok benne, hogy az is el lett magyarazva (mert egy epeszu ember igy tesz), hogy miert is kene rendet tartani magunk korul. Ha ez nem hat, akkor be kell kemenyiteni, valas ide vagy oda. Van kamasz gyereked?

Nem lehet mindig engedni nekik!

Akkor is vannak dolgok, szabalyok, amiket be kell tartani es pont. Amugy arrol egy szo se volt, hogy 10 eve valtak-e el vagy 2 honapja! Nyilvan ez se mindegy.

De a hatarokat meg kell huzni valahol, ha tetszik, ha nem.

2023. jan. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%
12-es kommentre válaszoltam, akkor még az volt nekem az utolsó
2023. jan. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
85%

Nekem kezd gyanús lenni, hogy ez is troll kérdés.

Vagy eufémisztikusan szólva "a kérdés elméleti". :-)))


Pl. elvárnám, hogy a kérdező megjelenjen, és írjon pár sort apukáról. Arról is, hogy mi tartja bent ebben a kapcsolatban, ahol eszerint a rendről és tisztaságról nemcsak a lánnyal, de az apával is erős nézetkülönbségeik lehetnek, hogy finoman fogalmazzak.


Már önmagában az se szokványos, hogy apuka neveli a gyereket. Anyuka ennyire zűrös egyéniség volt? Vagy megözvegyült, nem elvált? Ez se mindegy.

Ill. kicsit túl van tolva a helyzet, az ágyban hagyott ételmaradékkal és a szó nélkül pakoló, szeretetteljes hangon kérő mostohaanyukával. Marha életszerű ám, hogy anyuka nem csattan fel a tizedik vagy a századik alkalommal se emiatt! :-))))

2023. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg a lány "nem csinál semmit" és nem értem, milyen "túlzott elvárások" merülnek fel ilyenkor...

A "pakolj el magadután" miért lenne túlzó elvárás?

2023. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
21%

12-es vagyok

13-as

Igen, az első mondatból kifelejtettem azt, hogy ,,a kislány felé", nyilván sajnálom én is a mostohaanyukát aki ilyen nehéz helyzetbe kényszerült. De azért ismerjük el, hogy ő egy felnőtt nő aki egyrészt sokkal érettebb, jobban ki tudja fejezni és feldolgozni a saját érzelmeit, másrészt ő önként került bele ebbe az élethelyzetbe, és bármikor dönthet úgy kilép belőle. Ezzel szemben a 12 éves kislány még önmagával sincs igazán tisztában, nemhogy az érzéseivel, tehát sokkal nehezebben kezeli ezt a helyzetet, másrészt nem az ő döntése volt az, hogy ilyen családi helyzetbe kerüljön (persze lehet, hogy megkérdezték előtte előtte a szülők, akkor hatalmas pacsi nekik!), és valószínűleg még vagy 6 évig ki sem tudja magát vonni ebből a helyzetből. Mégegyszer mondom elismerem, hogy a nő is nehéz helyzetben van, együttérzek vele, de ne csináljunk úgy mintha neki lenne nehezebb.

Majd mikor a kérdező elolvassa a válaszokat eldönti, hogy ez mennyire hasonlíthat az ő helyzetükre, én csak meg akartam mutatni egy másik nézőpontot a saját tapasztalataim alapján.

Azt írod csicskának nézi őt a gyerek, holott a kérdező leírta, hogy a gyerek nem akarja, hogy a mostohaanya megcsinálja ezeket helyette, nekem itt valahogy nem jön ki a matek...


14-es

Neked és (mostmár) nekem is alap, hogy a szemetet a kukába, a ruhát a szennyesbe dobjuk, de ő egy gyerek, és a kérdés alapján nem úgy nevelték, hogy ez alap legyen. Hidd el, ha csak lerakja az asztalra a flakont, akkor a következő pillanatban már nem fogja zavarni a szemét, hogy ott van. Ami szennyest illeti lehet az ő fejében még nem kattan át, hogy ezt a ruhát levettem, ez már szennyes, el kell vinnem a szennyestartóba.


15-ös

Szerintem egy családban nem lehet ,,túl lenni a kedvességen", de ez nem jelenti azt, hogy nem lehetne meghúzni a határokat, nem azt mondtam, hogy szolgálják ki a kislányt, hanem azt, hogy a kommentelők egy része minimális információ alapján is úgy áll a kislányhoz, mintha valami rettenetes pokolfajzat lenne, aki azért jött, hogy a mostohaanyukát tönkretegye, holott csak annyit tudunk róla, hogy ő egy rendetlen kislány, aki nem akarja, hogy más a cuccaihoz nyúljon. És szerintem ebben a korban ez nem számít valami kirívóan felháborító dolognak.

2023. jan. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy valaki 12 évesen ilyen, de rengeteg felnőttet is látok (20-30-as korosztály), akik hasonló stílusban élik mindennapjaikat, számomra botrány.


Amit csinálnék: beraknék egy szennyes tárolót a szobába, vannak egész kulturáltan kinéző darabok. A szobában nincs evés, ivás. Ha rendet tart maga körül, valami aprósággal megjutalmaznám, ellenkező esetben megvonnám x időre a zsebpénzét, ha van.

2023. jan. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!