Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet feldolgozni a...

Hogy lehet feldolgozni a szülők halálát? Hány éves voltál, amikor meghalt a második is és hány éves volt ő? Hogy tudtad elviselni?

Figyelt kérdés
Jelenleg 52 éves vagyok, férfi, a szüleim 82-83, még nem súlyosan betegek, de hát már ugye ebben a korban nem valószínű, hogy még sokáig húzzák. Félek, hogy a várható haláluk olyan csapás lesz számomra, amit én sem fogok túlélni...

2023. márc. 15. 04:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Neked van családod, feleség, gyerek, unoka?
2023. márc. 15. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
37 voltam, amikor anyukám, 42, mikor apukám meghalt. Anyukám 73, apukám 82 volt. Nekem ott volt a férjem, ő támogatott. Az ő halála volt az, amibe majdnem belepusztultam.
2023. márc. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyu 68 évesen ment el, én akkor 47 voltam. Apu 81 évesen halt meg, 57 voltam. Nem egyszerű feldolgozni akkor sem, ha van gyereked, családod. Apu halála óta egyre többször jut eszembe, hogy én következem. Próbálom ezt a gondolatot elterelni, én még dolgozom, nem vagyok különösebben beteges, de a kisördög már ott bujkál a szívem mélyén.
2023. márc. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
94%

23 voltam amikor apukám leépült rák miatt és 51 évesen ment el.Ott voltam utolsó napjàn vele a kórházban mikor haldoklott.

Anyukám tavaly halt meg 58 évesen.Én 36 voltam.

Este lefeküdt aludni,reggel nem kelt fel.Ott voltam,láttam a holttestét...

9Mind a két eset borzalmasan megrázott.Hónapokig azt sem tudtam hol vagyok.Most már sokkal jobb,de ez feldolgozhatatlan és olyan fájdalom amit senkinek nem kívánok!

2023. márc. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%
Azt elfelejtettem ìrni,hogy szerencsére van férjem és 2 gyerekem .szerencse,hogy ők vannak és mellettem voltak akkor is.Máskülönben teljesen bekattantam volna.4-es voltam.
2023. márc. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
10%
Mondjuk 52 évesen a SAJÁT családoddal kéne foglalkoznod, nem a szüleiden függnöd és azon parázni, mikor halnak meg.
2023. márc. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
35%

Sógorom 56 éves és szinte remegve mondogatja,hogy reméli a 85 éves anyja sosem fog meghalni.A nővérem teljesen ki van emiatt.Csak a "mama" a téma a férjénél.

Nem értem,akkor mi a fenének házasodni,akkor élni kell a mamával és fogni a kezét,mert jaj...


Egyébként 11 éves voltam,amikor apánk meghalt.Anyám 84 éves,de nem rinyálok,hogy mi lesz ha...Aki világra jön,az elmegy,kész. Mi is,sőt a gyerekeink is. Élni kell és nem előre összeroppanni.

2023. márc. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Apám leukémiás volt, 71 évesen halt meg, én 41 voltam. Megrázott,de nem tört össze. Anyám most 80, szerencsére egészséges, de ugye már bármi lehet. Nem gondolok még erre, másrészt nincs köztünk mély kötődés, nem hiszem, hogy össze fog törni a dolog.
2023. márc. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
29%

#6

A szülei a SAJÁT családja!

2023. márc. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nincs saját családom, feleségem, gyerekeim. Legközelebbi hozzátartozóim a szüleim. Nem függök tőlük és nem is csüngök rajtuk, megvan a saját életem. De hát mégiscsak ők a legközelebbiek. Az az egy "vigasztal", hogy először feltehetően csak egy fog elmenni a kettő közül, akkor azzal a másikkal talán még közelebbi kapcsolatba kerülök... De ha elmegy a másik is, az egyrészt teljesen új helyzetet fog jelenteni, másrészt félek a pszichés megrázkódtatástól...
2023. márc. 15. 08:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!