Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet hogy édesanyám nárcizmus...

Lehet hogy édesanyám nárcizmusban szenved?

Figyelt kérdés

Életem nagy részében nagyon jó kapcsolatom volt a szüleimmel. Egy éve fel sem tettem volna ezt a kérdést. Persze már akkor voltak uralkodó jelek: pl nem mertem letenni a telefont másfél óra után sem, ha nem volt különösebb dolgom, nehogy megsértődjön és tiszteletlennek nevezzen.


Aztán történt hogy az öcsém bukott egy tantárgyból és mivel én más országban élek már mint a szüleim, ezért felajánlottam, hogy jöjjön hozzám, hogy ne kelljen osztályt ismételnie (de hülye voltam). És itt kezdődtek a gondok.


Hétvégente volt nálam, és a legtöbb hétvégén kb az anyai és apai feladatokat is elláttam. De ha találkozni akartam barátokkal, akkor volt hogy elvárta édesanyám, hogy vigyem magammal a tinédzser öcsém, ha nem tettem meg, akkor megkaptam hogy nem szeretem az öcsém és hátat fordítok neki. Ennek következtében a barátnőmmel (aki mostmár a menyasszonyom), nem is mertünk hétvégén kettesben csinálni programot. Persze ez nem tetszett a barátnőmnek, ezért elkezdett biztatni, hogy álljak ki magamért.


Megtettem, ennek meg az lett a következménye, hogy azóta megkaptam, hogy hálátlan vagyok, hogy hátat fordítottam a családnak, hogy mennyire önző vagyok, hogy határokat merek szabni a szüleimnek. A legdurvább esetben azt is megkaptam, hogy árvaházba kellett volna tegyen gyerekként, ha tudja ennyire hátba szúrom őket. Ezt mondjuk már azután mondta, hogy egy éves kínlódás és veszekedések után kijelentettem, hogy nem tudom ezt tovább csinálni, jövő tanévtől vigyék haza az öcsémet.


Jelenleg azt érzem én vagyok a család fekete báránya, csak azért mert végre kiállok magamért és a menyasszonyomért. És mikor édesanyám szemére vetettem, hogy nagyban neki is köszönhető, a folyamatos veszekedéseknek, hogy ezt a döntést hoztam, akkor is csak engem okol és én vagyok a rossz.


Mostmár többnyire megkeményedtem, állom a sarat, attól függetlenül természetesen fáj az egész szituáció.


És azért tettem fel ezt a kérdést, mert ha valóban nárcizmusra hajlamos édesanyám, akkor az alapján amit a neten olvastam, a legjobb megoldás a kontaktus minimalizálása. Viszont ezt csak akkor lépném meg, ha semmi más út nincs a kapcsolat megjavítására.


És van egy olyan tényező ami miatt viszont ki lehetne zárni a nárcizmust: az hogy anyum elmondása szerint mindezt azért csinálja, mert az öcsém lelkivilágát nézi, és azt szeretné hogy minél kevésbé sérüljön. Tehát elmondása szerint együttérzésből és anyai szeretetből csinál mindent. És tudtommal a nárcizmusra hajlamos embereknek nehezére esik az együttérzés.



2023. ápr. 26. 00:34
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Én vagyok a legnagyobb testvér. Van két öcsém, és az idősebb öcsémmel kapcsolatban is volt egy hasonló sztori: miközben csináltam az egyetemet, elvárta anyum, hogy neki segítsek érettségire felkészülni. Persze, ami tőlem telt azt úgy érzem megtettem es segítettem, de már akkor is megkaptam a nem túl fényes eredményei után, hogy nem segítettem eleget…
2023. ápr. 26. 08:20
 12/29 anonim ***** válasza:
94%
Te éppen olyan gyereke vagy, minta többi. Nem a te dolgod. Majd a saját gyerekednél lesz ez a feladatod. Megmondhatnád ezt a szüleidnek is.
2023. ápr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Sajnos bármit mondok, kb én lennék a szemükben a önző “tini” 27 évesen.
2023. ápr. 26. 08:44
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Mert magyarázkodsz, védekezel, úgy viselkedsz mint ha magad is kételkednél saját igazadban. Annyit kell mondanod, anyu, meg kell indulnotok szakembert keríteni. Vagy korrepetáló tanárt, vagy pszichológust, egyik sem vagyok, nem tudom megoldani a gyerek problémáit. Az látszik, hogy ti sem, csak rám akarnátok hárítani, ettől eredmény nem várható. A gyerek így is-úgy is megbukik. Kerítsetek hozzáértőt.
2023. ápr. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Igazad van, sajnos hajlamos vagyok védekező állást felvenni, az utóbbi időben kezdem megtanulni, hogy ne védekezzek, inkább ne mondjak semmit, csak ne védekezzek.
2023. ápr. 26. 09:08
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Öcsédnek a saját kortársai közt kell feltalálnia magát, elmenni, beilleszkedni stb. Ez a "nagytesó elviszi magával a kistesót" egyik félnek se jó, neki se jó ha nem lesz saját társasága vagy mindig "kell valaki akivel kimozdul".
2023. ápr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
#14 Persze, hogy kételkedik, ha a szülei direkt úgy nevelték, hogy sosincs igaza. Ezt nem növi ki az ember a semmitől. Kemény munka, sokszor csak szakemberrel megy.
2023. ápr. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Lényegében csak akkor volt igazam ha egyezett a véleményem az övékkel, amikor nem egyezett akkor sokszor volt abból konfliktus, de többnyire elfogadtam amit mondtak, mert ők a szüleim, feltételeztem, hogy ők a bölcsebbek és jobban látják a dolgokat.
2023. ápr. 26. 09:37
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
17, teljesen igazad van, egy másik kérdésnél le is írtam, hogy kb. milyen úton kellene megindulni. Nem arattam osztatlan sikert. (14 voltam)
2023. ápr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
67%
Azért elég emredek enyni infoból nárcisztikusnak ítélni.
2023. ápr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!