Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 50 feletti szülők! Ti kiköltöz...

50 feletti szülők! Ti kiköltöznétek a gyerekeddel egy másik országba ha lenne rá lehetőség?

Figyelt kérdés
Úgy kell érteni hogy a "gyerek" intéz sokmindent.Nyílván külön ház és stb.Én mégcsak 18 vagyok de nagyon tervben van,viszont anyával csak ketten vagyunk.Nagyon nem szeretném itthagyni,bár ha ő maradna akkor nyílván maradna.
2023. máj. 19. 20:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ne éld bele magad, 50 évesen a legritkább esetben csinál az ember ilyesmit.
2023. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Én mennék, de nem mindenki ilyen típusú mint én.
2023. máj. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Nem, ennyi idösen nem költöznék, hacsak nem létfontosságú.

Ilyen korban már nehéz újabb ismerösöket szerezni, barátokat találni, külföldön meg még inkább, már csak a nyelv miatt is. De a hasonló korosztálynak már megvannak a szociális kapcsolatai, újakat nem igazán kötnek, úgy meg, hogy máshol (még országon belül is) csak a felnött gyerek(ek)kel lehet beszélni, nem igazán lenne normális.

2023. máj. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Mindenki más és más, hogy mit tenne, na meg persze a kapcsolat milyensége is döntő.
2023. máj. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Mi az apjukkal simán. De nem mindenki ilyen, mi nyitottak vagyunk a kihívásokra még ebben a korban is. A két nagyobbnál nem valószínű, hogy ez bekövetkezik, a legkisebbnél viszont esélyes. Ha neki lehetősége adódik, akkor lépni fog, az tuti.
2023. máj. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Anyukám üzeni, hogy Ő simán (55+)!! Ha fix lesz a munka és a szállás, ülj le vele és beszéljétek át (neki a munkaviszonya megszakítására is gondolnia kell, + az is szuper lenne, ha lenne egy kisebb magyar diaszpóra/kisközösség majd a közeletekben, hogy könnyebben/rugalmasabban viselje az átállást :)). Sőt, akár már most is felhozhatnád a témát, hogy egyáltalán megtudd tőle, mennyire szívesen költözne a kinézett országba/városba, egyáltalán mit gondol a magyar helyzetről, Te mit gondolsz a jövődről és a magyar állapotokról (van-e matching), mennyire tervezel hosszútávra (kalandvágy vagy ideológiai swap)- mert az is lehet, hogy anyud sokkal hamarabb szerez nektek fix állást szállással mint amit Te kezdőként össze tudnál elsőre partizánkodni :) Ha meg nem jön össze, akkor sincs semmi para, 3 hónap után visszajön/visszajöttök, ez sem szégyen, ráadásul elsőkörben úgysem fogtok semmit teljesen felszámolni:) Szóval csak bátran, a lényeg a kommunikáció:) UI: szerintem ha hosszabb időre kikerülsz, utánad fog menni- nem a nyakadba lihegni, hanem mert Te vagy számára a legfontosabb (motivációs aspektus is) és nem akar majd egyedül a magyar ugarba robotolni hosszútávon..ahogy valljuk be, egy értelmes ember sem!
2023. máj. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
41%
ötven évesen még melózik az ember, kint viszont borítékolhatja hogy nem lesz munkája ennyi idősen. Ez is szempont.
2023. máj. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%

Beszeli a szobajovo orszag nyelvet? Mi kulfoldon elunk, de kozel Magyarorszaghoz. Anyukam mar nem koltozott volna el, mikor kb. 50 evesen egyedul maradt, es a tesom es en is ket masik orszagba koltoztunk. Akinek mar van szakmaja, annak gond lehet, hogy nem tud esetleg benne kint elhelyezkedni a nyelv miatt, es mehet pl. takaritani.


Persze mas a helyzet, ha jol beszeli a nyelvet, de meg akkor sem konnyu munkat talalni 15 evvel nyugdij elott. De ha pl. Ausztria a cel, onnan siman hetente is haza lehet jarni, ha a hatar kozeleben vagy.

2023. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Ennek nem sok köze van az életkorhoz. Sokan 20 évesen se mennének.
2023. máj. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%
Én nem mennék, de azért, mert sokat tanultam a diplomáimért és most magyar viszonylatban nagyon jól keresek. Ennèl sokkal többet más országokban sem fizetnének és a hierarchia aljáról kéne kezdenem, na ehhez viszont szintén nincs kedvem. De pl akinek van itthon egy gyári munkája, vagy eladó, vagy ilyesmi, annak nem sok vesztenivalója van, a kulimunka itt is az, meg ott is, de ott megfizetik.
2023. máj. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!