Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják azt a szülők,...

Miért gondolják azt a szülők, hogy a másik fél hangolta ellene a gyereket? Miért csinálnak úgy, mintha nem lehetnének a gyereknek önálló gondolatai?

Figyelt kérdés

Apám megcsalta anyámat, hosszú évekig tartott szeretőt. Elég csúnyán bukott le, ami miatt rohadtul haragszok rá, mert az is rossz élményhez köthető, hihetetlen történet, ami csak fokozza az egészet. (pszichológus segített feldolgozni sz egészet). Nagyon haragszok rá, mert nem ezt érdemeltük, mivel nemcsak anyával szúrt ki, hanem velünk is, és akkor még apám családjától is hallgathattui hosszú éveken keresztül, hogy mi félre értjük a dolgokat, és mindenkinek híresztelték, hogy anyám hangolt ellenük, amikor egy rossz szót nem szólt nekünk sose, és apám ezen felül is tett azért, hogy utáljuk. Ránk van kiabálva a gyerek tartás is, pedig azt meg kötelessége volt fizetni.



Ilyeneket csinált, hogy:

- az én cuccaim odaadta a szeretője gyerekének

- szidta anyámat

- az egyik munkatársamra ráhajtott, és amikor kiderült, hogy ő az apám (lanykori nevemből jött rá a munkatársam), akkor megmutatta, hogy miket hazudozott rólunk: hogy anyámra többször hívta a gyámügyet, mert nem takarított, és el akart venni tőle, és hogy anyám ivott a terhességek alatt, és hogy a lányai mindenkivel lefekszenek, stb.


De anyám hangolt ellene.


2023. jún. 16. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez önvédelmi reflex náluk, védik az egójukat és a saját tökéletességükről kialakított illúziójukat. Apám hasonló volt, csak ő évekig bántalmazott engem gyerekkoromban, fizikailag és lelkileg is. Amikor meggyűlöltem ezért és nem voltam hajlandó többé beszélni vele, ő is ezzel jött, hogy anya hangolt engem ellene. :D Idióta. :D - bocsánat, ezen csak röhögni lehet.


A csávókba egyébként is belenevelik a hatalmas egót, meg hogy ők a teremtés koronája és ez szerintem baromira káros. Apám is csak azért tartotta magát atyaúristennek, mert f.sz van a lába között. Emellett semmi érdemit nem tudott csinálni vagy felmutatni élete során. Egy nyomorult, minimálbéres alkoholista. De boruljon le előtte a világ, mert neki f.sza van... -.-"

2023. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%
Van, hogy a gyerek elkotyogja anyának, hogy "apa ezt mondta". És akkor anya mondhatja, hogy a f*sz apa miket mond a gyerekének (lényegében ellene hangolja :) ).
2023. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
#2 Erre nagyon egyszerű a megoldás: ne mondjon apuka f.sz dolgokat a gyereknek és akkor nem lesz miért lef.szozni őt. :)
2023. jún. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ja és itt a lebukós story:

Szabadságon volt, de mi nem tudtunk róla, mert reggel úgy tett, mintha elment volna, délután úgy csinált, mintha hazajött volna. Egész nyáron a kattos apai nagyanyámnál kellett lennünk, korán kelnünk, szét untuk az agyunkat, mert nem lehetett ott semmit se csinálni, mindenért ránk szólt... Ahelyett hogy velünk lett volna, eltitkolta a szabadságot, helyette otthon umumolt a szeretőjével (a konyhaasztalon, az anyámmal közös ágyban, a lépcsőn...chh....). Így ment ez másfél hétig.


Egy csütörtöki nap a húgomnak begyulladt a foga, de olyan szinten, hogy a fél arca be volt dagadva. Anyámat olyan délután 1 fele elértük telefonon, eljött a munkahelyéről. Mentünk haza felé és már nagyon kellett nekem is meg az öcsémnek is pisilnem. Kertes házban laktunk, az utolsó sarkon már futottunk haza fele kiabálva, sikoltozva a vécé miatt. Ő gyorsabb volt, bement a házba, én meg kvázi az udvar közepén letoltam a nadrágom és hugyoztam, erre látom, hogy egy szőke nő mászik kifele az ablakból egy szál bugyiba meg pólóba, melltartóval a kezében. Apám szeretője. Anyám nem látta, mert a hátsó udvaron akart volna távozni, én meg gyorsan kiabáltam anyámnak, hogy ott van a nő és az ablakon távozott.

2023. jún. 16. 21:05
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

3: 2-es vagyok: épp ezt mondom...

Értő olvasást 2. osztálytól tanítják :D

2023. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
#5 Mesélj, mit értettem félre? :)
2023. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
Könynebb a másikat venni elő hibásnak, hogy jah biztos ö volt.
2023. jún. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Idióták.

Az én szüleim úgy váltak el, hogy mindenki a környezetünkben azt mondta, hogy ilyen példaértékű válást még nem látott. Semmiféle vitára, veszekedésre nem emlékszem, semmilyen trauma nem volt. A válás előtt! Mert utána, amikor a drága apucinak új családja lett, és engem leszart, akkor aztán lettek traumák. Amikor szépen kiöltöztetve vártam, hogy jöjjön értem láthatásra, 2 percenként kiszaladtam a ház elé, hogy látom-e már az autóját. De nem jött egyáltalán, nem sikerült odatalálnia, hát hiába, 2 utcával lakott odébb, biztosan eltévedt útközben... Anyuék soha nem szidták előttem, egy rossz szót nem mondtak rá a jelenlétemben, de nem is kellett. Meggyűlöltem én magamtól úgy, hogy életem egyik legszebb napja lesz, ha majd megtudom, hogy elpatkolt.

2023. jún. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ja hát volt ilyen nálunk is. Meg olyan is, hogy megígért valamit, hogy megveszi karácsonyra. Karácsonyra nem vette meg, névnapra se, és születésnapra se hozta. Majd anyám megvette nekünk gyereknapra. Onnantól anyám volt a patás ördög, aki tönkreteszi a meglepetést, és apás hétvégén hallgathattuk, hogy neki nem volt pénze egy 6 000 forintos játékra, mert nem áll úgy anyagilag, aztán azon a nyáron elment egy külföldi és egy belföldi nyaralásra is, megkérte a szerelme kezét, természetesen új gyűrűvel.
2023. jún. 17. 08:19
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
#7 Főleg, ha tényleg ő volt a hibás.
2023. jún. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!