Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hol van a választé...

Szerintetek hol van a választék a nevelés és bántalmazás között?

Figyelt kérdés

A fizikai részére gondolok.

Nem vagyok híve a testi fenyítésnek semmilyen módon, gyerekem sincs, de most felvetődött bennem a kérdés.


Egy pofon, rángatás, hajtépés lehet mind nevelés célzatú? Hol húzható meg a határ a fizikailag?


2023. jún. 18. 07:44
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Azért fogalmazódott bennem meg a kérdés egyébként, hogy anyám miket csinált velem és volt-e bármi haszna bármelyiknek is. Bennem “szerencsére “ azt érte el (a traumák mellett) hogy bármilyen formáját elítélem a fizikai “nevelésnek”.
2023. jún. 18. 09:15
 12/25 anonim ***** válasza:
83%
különbség szó amit te keresel.
2023. jún. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
63%
Némiképp a makarenkói állásponton vagyok. Időnként (egyszer-egyszer) a szülő képtelen ellenállni a hirtelen felindulásának és pofonnal vagy fenekeléssel levezeti a feszültségét, aminek "jogosságát" utólag a gyerek is elismerheti. Vagyis ne ítéljük el teljesen a szülőt. Már csak azért sem, mert sok esetben éppen az "állati testi fölény" ébreszti rá a gyerek(ember)t arra, hogy bizonyos esetekben igenis figyelembe kell venni a "hatalom" jelentőségét (kivetítve és általános jelentését tekintve is).
2023. jún. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

Egyszer pofozott fel anya, de azt tényleg megérdemeltem. Amikor 10x-i emelt hangú rám szólás után is tovább nyávogok (direkt, csak hogy idegesítsem), akkor nem kell csodalkozni, ha 11x-re kapok egy maflást.


Soha nem volt amúgy fizikai bántalmazásban részem, és semmi nem fér bele. Én sem azért kaptam mert nevelni akart, hanem mert szándékosan idegesítettem.

2023. jún. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
10%
A hatalom mitől többlet? Maga mellé emel? Segíti az én életemet? Segíti a társadalom életét?
2023. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
4%

6-os semmilyen szinten se indokolt.


Aki ilyet ír az ugyanezt írná ha a női párjáról lenne szó.


Komolyan az ilyen szülőknek kötelezővé tenném hogy tanuljanak gyermeklélektant, pszihológiát és játszma oldást és levezettetném az életükben kiosztott pofonokat vagy rázogatásokat hogy irjon egy tanulmányt milyen életterületekre hathat ki a testi fenyítése.


Pl. Az ilyen gyerekeknél megvan az esélye hogy a felgyülemlett bántások agresszióvá fajulnak a részéről. Vagy jószerével lesz önbizalomhiányos vagy fals világképpel rendelkező felnőtt vagy egy olyan ember aki behunnya a szemét minden agresszív viselkedésnél és azt mondja hogy az az ő dolguk.


A választó vonal ott kezdődik hogy az nem bántalmazás amikor neveléssel pofon és minden fizikális fenyítés nélkül neveli a gyerekét.

Az bántalmazás ha veri de már egy darab pofon is az, mert kihat a gyerek egészséges lelki fejlődésére.

2023. jún. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
12%
14-es az sem indokolt. Pl. Máshogy is meg lehetett volna oldani.
2023. jún. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
20%

Két ember közti fizikai erőszak: bántalmazás

Házastársak közti fizikai erőszak: bántalmazás

Gyerek elleni fizikai erőszak: bántalmazás.

Nevelni jó példával, következetességgel kell, nem testi erőfölénnyel.

2023. jún. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
64%
Megütni egy gyereket az nem nevelés.
2023. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
57%

13-as, még a hideg is kiráz ettől a nézőponttól:


"Már csak azért sem, mert sok esetben éppen az "állati testi fölény" ébreszti rá a gyerek(ember)t arra, hogy bizonyos esetekben igenis figyelembe kell venni a "hatalom" jelentőségét (kivetítve és általános jelentését tekintve is)."


Ezek alapján pl. egy párkapcsolatban, ahol szintén van "állati testi fölény", rendben van az, ha valaki a fizikai erőfölényét használja a vélt igaza megerősítésére?


Az nem nevelés, ha egy gyerek azért nem csinál meg valami rosszat, mert fél a veréstől.

2023. jún. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!