Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érzéketlen vagyok? Vagy ennyi...

Érzéketlen vagyok? Vagy ennyi volna a gyász?

Figyelt kérdés

Tél végén elhunyt édesanyám, és ijesztően hamar túlestem rajta.

Azt tudni kell, hogy mindig is nagyon hűvös ember volt érzelmileg, nem igazán közeledett felém szeretettel. Életében egyetlen egyszer mondta, hogy szeret engem, amikor kiderült, hogy meg fog halni. Ezt leszámítva, soha.

Illetve szégyellem magam érte, hogy így gondolom, de úgy érzem, inkább az akkori társadalmi kényszer eredménye vagyok és nem szeretetből, melegségből fogant gyermek.


A halála utáni első héten kedvtelen voltam, egypárszor sírtam is miatta. Aztán visszamentem dolgozni és mintha a gyászt elvágták volna bennem. Sokat gondolok rá, próbálok közös élményeket felidézni, de nincs sok belőle. Egy ideje azt vettem észre, hogy talán a saját lelkem megnyugtatására erőltetem magamra ezeket a gondolatokat, de valójában semmi szükségem rájuk. Szerintetek érzéketlen vagyok? Az sokkal jobban bánt lelkileg, hogy ennyire "üresnek" érzem ezt a dolgot. Még azt gondoltam korábban, hogy nem ocsúdtam fel és majd biztosan rám tör a depresszió később, de semmi ilyesmit nem érzékelek.



2023. júl. 4. 20:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen emiatt lelkiismeretfurdalásod! Eltelt fél év. Nem is álltatok egymáshoz túl közel. Szerintem teljesen normális, hogy nem sírsz utána, nemcsak az idő miatt, hanem mert nincs mit siratni.
2023. júl. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne gyötörjön, teljesen normális, hogy így érzel. Én sem állok közel anyámhoz egyáltalán, szerintem én is így leszek a dologgal.
2023. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok.

Férjem is kb így vette az anyukája halálát.

Sok évvel előtte apukája halálába szinte belebetegedett, hozzá közel állt.

2023. júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!