Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha nem bírom...

Mit tegyek, ha nem bírom tovább elviselni a szüleimet?

Figyelt kérdés
Csak a hitelek miatt vannak még együtt, egyébként állításuk szerint utálják egymást. Hetente minimum egyszer összevesznek. Apám azzal vezeti le a szar házasságából származó stresszt, hogy ok nélkül belém köt. Magyarán ha anyám beszól neki, azt úgy reagálja le, hogy beszól nekem. Anyámnál ez szerintem valami generációs trauma dolog lehet, mert a nagyim is dettó ilyen (egy darabig együtt laktunk vele, szóval tapasztalatból mondom). Anyámnak ha valami nyűgje van, ami általában apám, akkor kérdés nélkül beront a szobámba, és ha úgy ítéli meg hogy olyan tevékenységet végzek ami mellett tudok rá figyelni, akkor megállás nélkül panaszkodni kezd. Leül az ágyamra, és mondja, és mondja, és mondja. Az se érdekli, ha én egész idő alatt nem szólalok meg. Egy jó ideje már naponta végighallgatom hogy apám egy p*cs. Tulajdonképpen mindkettejüknek egy lelkiszemetes vagyok csak. Mélyreható beszélgetéseink soha nem voltak, nem tudnak rólam szinte semmit. Anyám még néha úgy ahogy érdeklődő, jobb pillanataiban, de apám abszolút nem. És ha kikérem magamnak, hogy nem azért létezek hogy a panaszokat hallgassam, akkor végtelenül felháborodnak merthogy tiszteletlen vagyok.

2023. júl. 19. 19:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%
Munkásszállós meló nem játszik ideiglenesen?
2023. júl. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
31%

Tudom, milyen ez, én is megéltem hasonlót.


De eszembe nem jutott volna itt nyavalyognom. Ezzel most előrébb vagy? Az elköltözés segít.

2023. júl. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%

4-es miért kellene LAKÁST VENNI?

Senki nem mondta, hogy kell ,az elköltözésnek nem alapfeltétele egy saját lakás :D

Fogja magát, és elmegy albérletbe, társbérletbe, ilyen marha egyszerű - persze sokan inkább ott maradnak a sz.ban, mert úgy kényelmesebb.


Hát, ha nekik jó, oké, de akkor nem kell panaszkodni.


Rengetegen megoldottuk 20-21 éves korunkban a költözést egy rossz családi környezetből, de mi vszeg tettünk érte, néztük a lehetőségeket, nem kifogásokat kerestünk, mint az ide írók többsége.

2023. júl. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Végignéztem már a környező albérleteket, de mivel diák vagyok nem tudok összeszenvedni annyi pénzt. 80K-t kapok a gyakorlati helyemen fizetésnek, ha eljárok plazmát adni akkor talán fel tudom tornázni 120-ra, de még az sem elég. Alapból 100 környéke egy albérlet, és nem a puccosokat néztem mielőtt valaki rákérdezne. Ha lenne részmunkaidős állásom tanulás mellett, akkor talán meg tudnám csinálni, keresek is folyamatosan, de nem találok. De még ha találnék is munkát, meg albérletet, teszem azt 4-kor végzek a suliban, egy gyárban robotolok 10-ig, hazaesek, egy óra alatt megpróbálok mindent is megtanulni másnapra, és mehetek aludni? Élet ez? Pont azért írtam ki a kérdést, mert nem tudok "csak úgy" elköltözni, pedig higgyétek el, próbálok. Kollégiumban megdöglenék, még annyi személyes terem sem lenne, mint itt...
2023. júl. 20. 10:32
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szobát kell bérelni, nem lakást, az kevesebből is kijön. Meddig tanulsz még? A kollégiumban nem veszekednének a fejed felett a szüleid, és nem hozzád járnának panaszkodni.
2023. júl. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
54%

"Kollégiumban megdöglenék, még annyi személyes terem sem lenne, mint itt..."

Na ugye, hogy nem is olyan rossz otthon?...

A tanulást egy időre fel is függesztheted. Aztán majd folytatod.

2023. júl. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!